Civic fb7 motorunda problem..!!!

nokiac

0
Selam arkadaşlar. Bugün talihsiz bir olay geldi başıma.
Yolda gelirken motor tarafından değişik bi ses geldiğini hissettim. Parçanın sanki birisi boşta kalmış gibi titreşim sesi geliyordu içeriye(sürekli zırıldıyan bi ses).
Neyse çektim kenara dinledim ses devam ediyor hemen kaputu açtım. Görünürde birşey titremiyor ama o ses hâla devam ediyordu.(kayış-kasnakların olduğu taraftan geliyor)

Düz bir yere çekip aracı stop ettim. Radyatörün suyunu kontrol ettim. Radyatör suyunda eksiklik yok. Motor yağını kontrol ettim. Motor yağında da eksiklik yok. Ama yağın değişim zamanına az kaldı. Acaba yağdan olabilir mi? Çünkü ses de birşey sürtüyor gibi hem de titreşimli zırıldıyor.

-Yağın değişim zamanı yaklaşınca böyle zırıltılı bir şekilde çalışır mı?

-Ya da motor kulağında problem olursa böyle titreyen bir ses mi gelir?
Bir ustaya telefon ettim o da uzakta olduğu için geç gelecek.

Bu arada aracımı günlük 30-35 km aktif olarak kullanıyorum. bulunduğum yerde yollar çok berbat. Altyapı çalışmalarından dolayı yollarda delik var. Girintili çıkıntılı yollardan mecburen geçmek zorunda kalıyorum. Bu ses gelmeden önce girintili çıkıntılı bir yerden geçtim ondan sonra sesin başladığını farkettim.

Problem büyümeden yarın Denizli'ye çekici ile gideceğim.
Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5203]nokiac[/MENTION] Hocam gergi rulmanından vs geliyor olmasın motordan geleceğini pek düşünmüyorum.

nokiac

0
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION], şimdi bir ustaya gösterdim. Usta çalıştır motoru dedi ses aynı devam ediyor tabi... kayışa su döktü biraz dinledikten sonra ses rulmandan geliyor, bilyelerinde sıkıntı var dedi.
Peki ustam bu araba şimdi yürütsem motoruna sıkıntı vermez mi dedim. Hiçbirşey olmaz ben garanti veriyorum dedi.
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] hocam yarın bu aracı ben Denizli'ye götüreceğim. Tahmini 100 km kadar mesafe gideceğim. Usta garanti veririm dedi ama yine de sizlerden bilgi almak isterim. Şimdi bu rulmandan dolayı bu kadar mesafe gitsem bir sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa çekici ile mi gideyim?

Bir yerde daha okumuştum bunu. Kayışlara su dokulerek sesin kesildigini.. Gergi bilyasidir o zaman. Yalnız, degisimi biraz uzun suruyor diye biliyorum. Zamaninizi ona gore ayirin. O motor kolay kolay sıkıntı vermez.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nokiac

0
[MENTION=3548]yalcin670[/MENTION] hocam peki bu gergi bilyası problemi ile ben 100 km kadar mesafe gitsem sıkıntı yaşar mıyım? Zaman yönünden sıkıntımız yok gerekirse bir günümü ayırabilirim.

Ben dikkatlice gotururdum ama iciniz rahat etmeyecek ve kaskonuz da varsa cekici ile de goturebilirsiniz hocam. Garanti olsun.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5203]nokiac[/MENTION] Aracı sıkıştırmadan sakince gidersen sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

nokiac

0
Tamam [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] hocam teşekkür ederim. inşaAllah yarın yavaş gideceğim örnek bir video çektim lâkin foruma yükleyemiyorum

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri