Boya koruma ve seramik

Aracınız
MERHABA ARKADAŞLAR SİYAH ARABAMA (1000 km de)BOYA KORUMA VEYA SERAMİK YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM,YAPTIRAN ARKADAŞLAR VAR İSE YORUM YAPARAK YARDIMCI OLABİLİRMİ???

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
MERHABA ARKADAŞLAR SİYAH ARABAMA (1000 km de)BOYA KORUMA VEYA SERAMİK YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM,YAPTIRAN ARKADAŞLAR VAR İSE YORUM YAPARAK YARDIMCI OLABİLİRMİ???

Ben yaklaşık 1 yıl önce yetkili Honda servisinde markalı bir ürünün korumasını 5 yıl garantili şekilde yaptırdım. Üstünden bir yıl geçti ilk başlarda boşa mı yaptırdım dedim ama şuan farkettimki iyi yapmışım. Arabamın rengi füme ve yaptırmadan önce kuşpisliği lekesi vardı artık böyle sorunlar ve solma benzeri problemler olmuyor çamur kir olsa ve 1 ay kalsa bile yıkatınca boya hemen ilk halini alıyor. Ama araştırmalarda berede yaptırırsanız yaptırın yapan kişiler çok önemli ve ilk bir kaç gün kapalı garajda yağmur çamur almadan tutabilirseniz daha etkili oluyor.

Aracınız
Ben yaklaşık 1 yıl önce yetkili Honda servisinde markalı bir ürünün korumasını 5 yıl garantili şekilde yaptırdım. Üstünden bir yıl geçti ilk başlarda boşa mı yaptırdım dedim ama şuan farkettimki iyi yapmışım. Arabamın rengi füme ve yaptırmadan önce kuşpisliği lekesi vardı artık böyle sorunlar ve solma benzeri problemler olmuyor çamur kir olsa ve 1 ay kalsa bile yıkatınca boya hemen ilk halini alıyor. Ama araştırmalarda berede yaptırırsanız yaptırın yapan kişiler çok önemli ve ilk bir kaç gün kapalı garajda yağmur çamur almadan tutabilirseniz daha etkili oluyor.

Boya korumamı yaptırdınız , seramik kaplamamı?

Aracınız
Zaten seramik kaplama yapılmadan önce boya koruma yapılıyor üstüne seramik kaplama yapıyorlar parlaklık ve dolgun görünmesi için

Diğer yerleri bilemem ama bana söylenen ve yapılan o şekilde idi. Birde ben aralık ayında ve hiç işin olmadığı bir günde yaptırtmıştım o nedenle çalışan arkadaşların yoğunlaşıp yapmaları daha etkili oldu

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Zaten seramik kaplama yapılmadan önce boya koruma yapılıyor üstüne seramik kaplama yapıyorlar parlaklık ve dolgun görünmesi için

Hocam düzeltme yapayım seramik kaplamanın altına boya koruma yapılmaz.
Seramik kaplama için yüzeyi hazırlama aşamaları var, bunlar boya koruma sanmış olabilirsiniz ama değil.

Aracınız
Hocam düzeltme yapayım seramik kaplamanın altına boya koruma yapılmaz.
Seramik kaplama için yüzeyi hazırlama aşamaları var, bunlar boya koruma sanmış olabilirsiniz ama değil.

Bana söylenen parlaklık ve dolgunluk verilmesi adına işlem yapıp üzerinede seramik kaplama yapılıyor diye ifade edildi onu ben açıkçası boya korumada yapılan bir işlem olarak algıladım. Yanılmışta olabilirim ,ilk başlarda acaba yanlışmı yaptım acaba Desemde bir yıldan fazla oldu yaptıralı kesinlikle ilk yapıldığı gün kadar parlak ve dolgun duruyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bizde 2016 ekim'de seramik yaptırdık ben seramiği uzun süreli cila diye ozetliyorum, yapanlar en kötü şartlarda kullansanız bile 3 sene gidecek dediler, tek bir kez başka yerde yıkanmamasına, özel ph nötr şampuan ile kendim yıkamama ve özel bezler kullanmama rağmen ömrünü tamamlamak üzere su an verdiğimiz paraya şahsen ben acıyorum onun yerine pasta cila yaptırıp yine ph nötr sampuanla yıkayıp her yıkamadan sonra hızlı cila ve 6 ayda bir boya koruyucu wax yapmak çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum zaten bundan sonraki zamanlarda da bu şekilde bakacağım araca, hemde bu kadar zamanda fiyat en fazla seramiğin yarısı kadar tutardı.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bizde 2016 ekim'de seramik yaptırdık ben seramiği uzun süreli cila diye ozetliyorum, yapanlar en kötü şartlarda kullansanız bile 3 sene gidecek dediler, tek bir kez başka yerde yıkanmamasına, özel ph nötr şampuan ile kendim yıkamama ve özel bezler kullanmama rağmen ömrünü tamamlamak üzere su an verdiğimiz paraya şahsen ben acıyorum onun yerine pasta cila yaptırıp yine ph nötr sampuanla yıkayıp her yıkamadan sonra hızlı cila ve 6 ayda bir boya koruyucu wax yapmak çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum zaten bundan sonraki zamanlarda da bu şekilde bakacağım araca, hemde bu kadar zamanda fiyat en fazla seramiğin yarısı kadar tutardı.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu konuda en önemli ayrıntının malzeme ve işçilik kalitesi olduğunu düşünüyorum ben 3 yaşındaki aracıma yaptırdıktan sonra teslim aldığımda bagaj kapağı hidrolik hortumundan tutunda kapı içleri bağlantı yerlerine kadar temiz ve işlem yapılmıştı. Araç sıfır alınmış gibiydi ki hala yıkama sonrası o yerler kolay kolay kirlenmiyor. Bu işlemi yaptırmadan önce birkaç yerle ve yaptıranlar ile görüştükten sonra tanıdığım bir kaporta ustasının önerisi ile yetkili Honda servisinde yaptırdım. Kullanalı 1 yıl oldu hala aynı netlik ve berraklık var. Ne dersek diyelim dışarıdaki yıkamalarda veya çöpü şampuan halk diliyle kostik denen madde bir nevi asit o nedenle böyle bir uygulamaya zarar vermesi normal ben eşimin aracına sonaxta boya koruma yaptırdım beş para etmez tamamen aldatmaca bu korkular ile yaptırsam da seramik uygulama ehil ve kaliteli malzeme ile yapılırsa bence kesinlikle boya koruma uygulamalarından daha ucuz ve kullanışlı. Ben geçen yıl Serviste pazarlık yapıp 1000 tl verdim yıkama işinide önerileri doğrultusunda megairusun wax lı şampuanı ve uygun bezler ile ile petrolde kendim yapıyorum yarım saatimi alıyor ayda bir kere maliyet olarakta yıkamacılarda istenen 40 lira cilalı yıkamalardan daha temiz ve parlak oluyor.

Geri