Aracımdan soğuyorum :(

Aracınız
Çok geçmiş olsun. Çok üzücü bir olay.inşallah bulursunuz şerefsizi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bugün kalan kamera kayıtlarını da izledim ve buldum görüntüyü. koca lise öğrencisi. arkadaşından koşarak kaçıyor, sağ ön taraftan koşarak kaputun üstüne çıkıyor 1-2-3 ve 4. adımını da kaputa basıp(güç alıp) karşı merdivenlere zıplıyor. son bastığı yerde zıplamak için kaputa iyice yüklenince çökertmiş(hafifçe).
kaputa çıkan bizim öğrencimiz değil. haliyle isim/soy işim bilmiyorum. ancak kovalayanlardan biri bizim öğrencimiz. yarın onu çağırıp ismini soracam. sabahta güvenlik firması gelip görüntüleri cd'ye aktaracak. sonrası polis/mahkeme.
Aslında merak ettiğim şu. bu göçük boyasız düzeltme yapan firmalar tarafından düzeltilir. düzeltilir de bunu yaparken acaba kaputu sökmeleri gerekiyor mu yoksa üstünde düzeltebiliyorlar mı? aracın üstünde düzeltebiliyorsalar ve işlem belli olmuyorsa elimden çabuk kurtulabilirler. yok düzelmiyorsa "kaputu sökeceğiz veya belli olur derseler" değer kaybımın karşılanması/ aracın değiştirilmesine varana kadar dava açarım. koca adam bildiğin bizim aracı tramplen yapmış karşı duvara atlamış.

Aracınız
Bunlari yapan ogrenci müsfetteleri ise yaziklar olsun. Ogrencilere Allah korkusunu asilayamamisiz yaziklar olsun bize...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Toplum o kadar bozuk ki. ne diyeceğimi bilemiyorum. tek avuntum. Cana gelmesin, mal bir şekilde yerine gelir. Ama azcık çekecekleri var elimden. .duv.

Düzeltme için kapıtun sokulmasine gerek yok. Aracın deger kaybedecegini düşünmüyorum geçmiş olsun.

Mesajıma cevap veren tüm forumdaki abilerime kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ben ilk defa Honda sahibiyim ve bu aracı alirkende tüplü olmasi sanziman sağlamlığı ve eşimin begenmesinden dolayı tercih ettim eski aracım clio 4 hb idi ve baktığım araç fiyat muadili suberb ve octavia modelleriydi beraber aldığım arkadaşım da suberb var ve konfor ve müşteriye hitap aracın donanımı sizi tatmin ediyor bundan dolayı biraz sogumustum bu problemleri en kısa zamanda servise aktaricam umarım çözüm bulunur yani sesin konsoldan geldiğini tespit ettim ve soğuktan olduğu kanısındayım ancak bu sesler 4 yıl kullandığım clioda son 8 ay süresinde aldığımı soylemeliyim nasip belkide bizim şansımıza hatali bir araç gelip problem yaşadık iyi günler saolun değerli yorumlar için

ASUS_Z00AD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

amesfa

0
Bugüne kadar hiç honda kullanmadım ama şu yazılanları okudukça soğudum diyebilirim..

Arkadaşlar fc5 te sesli uyarı Yok diyorsunuz kastınız nedir bilmiyorum ama emniyet kemeriniz takılı değilse " lütfen sürücü emniyet kemerinizi takınız " diye konuşuyor eğer takmazsanız ekranda yanıp dönerken bip bip bip diye ötüyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bugüne kadar hiç honda kullanmadım ama şu yazılanları okudukça soğudum diyebilirim..

Her araçta problem var. Hem üretim hataları hemde maliyet kısma nedeniyle alınabilecek tüm araçların mutlaka problemleri var. Diğer markalarında forumlarını okursanız hiç bir aracı alamazsınız.
Marka vermeden yazayım;
-Karayollarında çalışan bir arkadaşımdan kazalar ile bilgi almıştım. En çok ölüm oranın olduğu bir marka söylemişti.
-İç donanım olarak çok güzel olan markanın motor ve şanzımanla ilgili büyük problemleri olduğunu okumuştum.
-Yine popüler bir kaç markada yakıt deposunda bariyer olmadığından dolayı arkada yarım dolu su damacanasıyla seyahat ediyormuş gibi ses olduğunu ve büyük servis problemlerini okumuştum.
-Aynı motoru geliştiren 2-3 markanın servislerinin aynı parçayı daha ucuz satan başka markanın servisinden alarak yüksek karlarla sattığına şahit olmuştum.
-Dizel olduğu halde benzinliden fazla yakan, traktör gibi motor sesi çıkaran, ilk alındıktan 200 metre sonra ön camı düşen, arka lastiği kopan, fabrikadan çıktıktan sonra hasar alıp rebuild edilip piyasaya sürülen, 0 Km olup 2. sahibi olarak bayide satılan...

Yani o kadar çok markada o kadar çok problem var ki.
Araç olayı birazda duygusal, aşk gibi. Teknik olarak çok iyi olsa da görünümü, markası, modeli, toplumdaki durumu hoşuna gitmezse almazsın. Bunun yanında da kliması, radyosu olmayan eski bir modeli alabilirsin.

Tabi her aşk gibi zamanla bitebilir, değişebilir, artabilir :)

Aracınız
Fd6 ve Fb7 kasa civic kullanıcısıyım, yalıtım konusu haricinde aracımı her kullandığımda tekrar seviyorum. Hele ki orta sınıf alman yani muadili araçların koltuğuna oturunca iyi ki honda sahibiyim diyorum. 2014 Aralık ayında Elegance modelini almıştım, o zamanlar aldığım fiyata en iyi donanımı civic sunuyordu. Muadili donanım için en az 10 bin tl fark ödemem gerekiyordu. 13 bin km benzinde kullandım ve yakıtın beni yorduğunu farkettim, BRC M.Y. 11 kitini kaliteli usta ellerinde montajını yaptırdım ve şimdi çok ama çok memnunum. Dizel araç kadar az yakıp, 3 bin devirlere kadar motor sesi duymuyorum. Uzun yollarda ise 2 tık müzik açıp türkülere kulak verdiğimde o yol çok çabuk bitiyor. Enjektörden gelen ses benim de kulağımı tırmalıyor ama bilin ki bir dizel motor sesi değil. Lpg tankından gelen ilk geçişteki valf sesini zaten 1 defa duyuyorsunuz, ona takıldığınızı sanmıyorum. Atmosferik motorun en iyi yanı, yüksek devirlerdeki sesi. Ben çok beğeniyorum. Aracım beni üzmeyecek kadar güce sahip. Ötesini beklemiyorum. Şanzuman zaten şiir misali. 1-2 geçişleri haricinde sakin kullanımlarda kaçta olduğunu bilmiyorum. Evet bir ZF yada DSG değil, evet çünkü alırken 10 bin tl fark vermedim, 2 bin tl verdim. Evet, DSG değil, 35 bin km de aracımı Leon sahibi arkadaşım gibi servise bırakmadım. Bunlar benim kararımın ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. Donanım olarak aracımda en çok kullandıklarım sırasıyla USB, koltuk ısıtma ve sunroof. Beni fazlasıyla şımartmaya yetiyor.

Yalıtım konusu problem edilecek bir sorun değil, çözümü mevcut. Youtube da kendi imkanlarıyla bu işi bir nebze halledenler var, profesyönel olarak bu işi yapan firmalar da var. Bütçe meselesi. Fc5 kasada problem edilecek tek sorun CVT şanzuman (bana göre). Ben bir çift kavramalı yada ZF şanzuman beklerdim ama ucuza kaçılmış belki de üzerinde çalışılmamış bu işin. 1.5 turbo modellerinde kademeli (önceden belirlenmiş) 7 seviyeli CVT ve F1 kulakçıkları geleceğini biliyorum, gelince deneyip ona göre Fc5 alma niyetindeyim. Beğenmezsem Fb7 benim son civic 'im olacak.

Soğuyan arkadaşlara bir tavsiyem olacak. Aracınızın piyasası iyi, isterseniz yazdığınız fiyata göre 1 hafta yada 1 ay içerisinde aracınızı satabilirsiniz. Bu dünyaya bir daha gelmeyeceksiniz. Gönlünüzden geçen aracı alın, soğuduğunuz arabaya binmeyin, kendinizi heder etmeyin.

Geri