Türkiye'de ki en iyi Honda bayii

Arkadaşlar yeni bir honda civic almayı düşünüyorum uzun süredir de detaylı bir araştırma içindeyim. Fakat bazı bayilerin dolu hasarlı arabaları çaktırmadan fabrika boyası yaptırıp sattıklarından tutun periyoduk bakımlarında şişirme ücret vermesi hiçbir şeyi garanti kapsamına almamasına kadar birçok şey duydum. Önerebileceğiniz bir bayii var mı konya bayisi nasıl ?

Ynt: Türkiye'de ki en iyi Honda bayii

Aracı istanbuldan almama rağmen 10.000 km dolmadan konya bayiye 3 kere aracı götürdüm. Lastik basınçları boya rutuşları motor yağı eksikmiş tamamladılar gaz ayarı yaptılar yeni program attılar hiç para talep etmediler. İlgi alaka gayet iyi.

Luvi

0

Aracımı Honda Cem ve Honda Park'a götürdüm. Kesinlikle Honda Park, Honda Cem'den daha iyi servis hizmeti sunuyor.

Eskişehir veya Konya ikisinden birini düşünüyorum ama karar veremedim

Konyayı bilmiyorum. ben bursada olmama rağmen Eskişehirden aldım. ozaman bursadan çok daha fazla indrim yapmışlardı. 10Bin bakımına eskişehire gittim.memnun kaldım. Ufak bi iş için bursaya servise girdim. Açıkçası ordada ilgi alakayı beğendim. Büyük ve çetrefilli bi iş olsaydı aynı ilgiyi gösterirlermiydi bilemem. Eskişehirde sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Firma sahibi erdoğan bey çok kibar ve nazik biri. Araç aldıktan 1 sene sonra yıllık bakıma gttiğimde birebir görüşmek istedim, buyur edip çay ısmarladı, sohbet ettik.

görüşleriniz için teşekkürler :)

ewdal

0

Eski arabam jazzı 6-7 yıl Konya servisine götürdüm. Sanayideki herhangi bir tamirciden bir tık üstte çalışma stilleri var. Kasada iki tane tombalak arkadaş oturur. Surat bir karış , itici ve yardımcı olmamak ve gerekli net açıklamayı yapmamak için ellerinden geleni yaparlar. Yani gidince şöyle sistemli , bir servis beklemeyin. Kara düzen çalışırlar. Bayisi de aynı mantıkla tipik galericiler sitesindeki bir oto galerisi gibi çalışır. Hele bir tane bıyıklı amca var. İlginç bir tip. Ben de sizin gibi aracı alırken Konya, Kayseri, Eskişehir,Antalya ve Ankara arasında kalmışken, daha uygun fiyat vermesine karşın Konya'yı tercih etmedim. Cebimde paramla gittim, aracı alacak ve çıkacaktım. Ama bu kara düzen çalışma şeklini görünce vazgeçtim ve gittim 250 TL fazla verip Ankara Bora'dan aldım. Çok mu şey fark etti. Evet, En azından servise gittiğimde kahve içiyorum. Deri koltukta saatlerce oturup aracıma yapılan işlemleri lobi tarzı salondan izliyorum. 5 yıl jazzı Konya'ya götürdüm. Vallahi daha servis bölümünü görmedim. Tek gördüğüm o iki tombalak ve 25 metrekarelik ofisleri. Aracı aldığımda forum donanımda paylaştığım yazıyı da ekledim aşağıya :
Jazzım vardı. 7 yıl bakım yaptırdım orada. Bir çok sorun yaşadım.Mesela kapı filtresinden kaynaklı ( sonradan kendim çözdüm ) rüzgar sesi için 3 defa gittim. Test sürüşünde bir depo benzin harcadılar. Ama sorunu bulamadılar. Ayrıca geçen hafta jazzı satmıştım.Alıcı arkadaş bakım bilgilerine bakmak istedi. Bilgi vermediler. Halbuki birkaç ay önce bakımda " tabi sorun değil bilgi veririz demişlerdi.
Satış bölümü de tam bir komedi. Cebimde paramı hazırlamışım. Civic eco alacağım. Kaytan bıyıklı amcaya indirim yapar mısınız diyorum (pazarlık sünnet ya) olmaz diyor.
Bakın Ankara'dan şu fiyatı aldım diyorum.Git oradan al o zaman diyor. Halbu ki 50 TL inse tamam deyip alacağım aracı. Bak amca cebimde 1000 TL kapora ile geldim diyorum. İstersen 100.000 TL ile gel diyor.
Eco civic var mı diyorum.Elimde yok 15 gün sonra gelir diyor. Şuan bizde eco olmayandan var diyor. Hayır ben eco istiyorum diyorum.Ne yapacaksın ecoyu bagajda bomba taşımanın ne anlamı var diyor.
İyi de honda 6 yıl garanti veriyor ve siz de bunu satıyorsunuz, madem bomda diyorsun neden satıyorsun?
Neyse ben müşterilerle ilgileneyim diyor. Bir an kendimi bohçacı sandım.
Peki hediye olarak ne verirsiniz diyorum. Çay ısmarlarım bir de selam veririm diyor.
Aleyküm selam dedim ve 500 TL fazla verir Ankara'dan alırım diyerek çıktım...

Ya bu amca çok esprili ve ben çözemedim işi ya da evde hanımla kavga etti ve bana patladı.Yani özellikle satış bölümünde kurumsal bir yapı ve ciddiyet yok gibi.Bu üslup diğer satış temsilcilerinde de var.

Her bayiden bir halt çıkıyor ya .duv.

ewdal

0

[quote author=nakkaş link=topic=1026.msg20276#msg20276 date=1416426175]
Her bayiden bir halt çıkıyor ya .duv.
[/quote]
Ama Kayseri bayiisini tek geçerim. Fiyat sormak için aradım yaklaşık 40 dk konuştuk telefonda. Bir ara düğününde takılan takılardan bahsediyorduk. .muha.

Geri