Direksiyon açı sensörü yada başka bir problem :(

Aracınız
merhabalar,
2013 Model Elegans Eco Civic Sahibiyim.
Araç'da Ufakbir Kazadan sonra direksiyonsa hafif kayma meydana gelmişti. Direksiyonu tam düz yapınca araç hafif saga doğru çekiyordu. Bende normal bir ön düzenciye gidip sağ rot'dan aracın direksiyonu düzlettim.
Sanayiden eve kadar geldim ve hiç bir sorun yoktu. Sabah şehir dışına gitmek için yola çıktım ve ilk karşılaştıgım Yuvarlaktan yeşil ışıgın yanması ile birlikte sola sert bir dönüş ile yolumaDevam ettim ve direksiyonu düzlememle birlikte ekran'da...
"Direksiyon!, Asr, Abs, Lastik Basınç Sensör" ışıklarının yanması ile şaşırdım kaldım.
Hemen aracı sağa çekip kontagı kapatıp açarak aracı tekrar çalıştırdım ama ışıklar sönmedi. Yoluma devam ederek, otobana çıktım ve düz bir şekilde ilerledikten sonra ışıklar kendiliğinden söndü. Sonra yine hafif bir viraja girip çıktıktan sonra tekrar arıza ışıkları yanmaya başladı. Şuan aralıklarla yanıp sönuyor! Adana'da bir kaç usta ile istişare ettik durumu telefonla Rot'dan ayar yapıldıktan sonra Direksiyon açı sensörunün kalibrasyonunun bozulmuş olduğunu ve tekrar ayar yapılarak düzeltilmesi gerektigini söylediler. Bu tür bir olayla karşılaşan, yada duyum alan oldumu? Fikir, gorüş ve önerilerinizi merakla bekliyorum.
Teşekkürler şimdiden!...

Yanan arıza ışıkları Aşagıki Resimdekiler.

Son düzenleme:

UGUR19

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Serviste mi yaptırdın, servisten memnun kaldın mı, ne kadara mal oldu. Geçmiş olsun.

Cevaplarınız icin teşekkurler,
3 Sorun varmış arabada...
1- Abs Beyin İletişim
2- Direksiyon Açı Sensörü
3- Eksik Adaptasyon.

Dün gece saat 24:00'a kadar bu sorunlarla ugraşıp çok şükür sabah muayneye girerek plaka işlemlerini hallettikten sonra aracı yeniden trafige çıkarttık. Herkese Teşekkurler.

Aracınız
Hayır servisle randevum bugündü. Aradim sorunu hallettigimi ve gelmiyecegimi bildirdim. Dışardan bi yere yaptirdık. 250₺'ye mal oldu. (Parça değişimi yok)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Cevaplarınız icin teşekkurler,
3 Sorun varmış arabada...
1- Abs Beyin İletişim
2- Direksiyon Açı Sensörü
3- Eksik Adaptasyon.

Dün gece saat 24:00'a kadar bu sorunlarla ugraşıp çok şükür sabah muayneye girerek plaka işlemlerini hallettikten sonra aracı yeniden trafige çıkarttık. Herkese Teşekkurler.

Geçmiş olsun :eek:k:

Aracınız
Teşekkürler, Sağolun. Herkese kazasız belasız günler.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
@m_erkin Merhaba bende aynı sorun ile karşı karşıyayım ve adanada ikamet ediyorum siz hangi ustaya yaptırdınız benide yönlendirirseniz sevinirim çünkü 4 gündür işi gücü bıraktım bu sorunlarla uğraşıyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

s2000

0
Aracınız
arkadaşlar vsa ışıgı yanıyorsa direksiyon açı kalibrasyonu yapılması gerekiyor.aküyü söktügünüzde filan başınıza gelebilir yada zemberek yırtıldıgında

Geri