otomatik ecolarda yakıt tüketimi

Aracınız
arkadaşlar 2015 model elegance eco otomatik bir aracım var, eco modda lpg de ilk depoda biraz fazla yaktı gibi geldi, araç henüz 400 kmde, benim asıl sorum şehiriçi yoğun trafikte eco modda lpgli kullanmak normal modda kullanmaktan ne kadar tasarruflu yada tasarruflu mu? aynı şekilde şehirlerarası içinde tecrübeleriniz nelerdir? teşekkürler

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
arkadaşlar 2015 model elegance eco otomatik bir aracım var, eco modda lpg de ilk depoda biraz fazla yaktı gibi geldi, araç henüz 400 kmde, benim asıl sorum şehiriçi yoğun trafikte eco modda lpgli kullanmak normal modda kullanmaktan ne kadar tasarruflu yada tasarruflu mu? aynı şekilde şehirlerarası içinde tecrübeleriniz nelerdir? teşekkürler

Hocam linkte aradığınız soruların cevapları mevcut.

http://civictr.com/forumdisplay.php/23-Civic-FB7-Yakıt-Değerleri

Aracınız
araci aldiktan 2 gun sonra eco yu pasiflestirdim cunku performansi dusuruyor, ani hizlanman gerektiginde daha fazla yakit harciyor, fakat sakin kullanimda tercih edilebilir. biraz deneyerek gormek lazim. forumdaki arkadaslarin bir cogu tahminimce eco yu pasif kullaniyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
verdiğiniz linkteki bölümü hatim ettim, ama bu konuda net bir cevap alamadım, arkadaşların hepsi farklı sonuçlardan bahsetmiş, anlaşılan biz de deneyerek kendi sonucumuzu bulacağız, tabi yine eco modu ile ilgili net bir bilgi verebilecek olan varsa cevaplara açığım

Hocam öncelikle şunu açıklayayım sormak istediğiniz mod econ foksiyonu, eco lpgli civic lere verilen isim, econ fonksiyonu açık kullanmak ve ekonomik sürüşü sağlayan ışıklara uymak size gözle görülür bir ekonomi sağlamaz, bu yüzden ekonominin farkına bile varamayabilirsiniz.
Tahmini yaptıracağı ekonomi 100 km de 0,1-0,3 litre arasında olacaktır.
Linkteki konuda göreceğiniz üzere bu kadar düşük bir ekonomi için olsa da olmasa da olur cevabı çıkmıştır.

http://civictr.com/showthread.php/125-FB7-ECON

Aracınız
Hocam öncelikle şunu açıklayayım sormak istediğiniz mod econ foksiyonu, eco lpgli civic lere verilen isim, econ fonksiyonu açık kullanmak ve ekonomik sürüşü sağlayan ışıklara uymak size gözle görülür bir ekonomi sağlamaz, bu yüzden ekonominin farkına bile varamayabilirsiniz.
Tahmini yaptıracağı ekonomi 100 km de 0,1-0,3 litre arasında olacaktır.
Linkteki konuda göreceğiniz üzere bu kadar düşük bir ekonomi için olsa da olmasa da olur cevabı çıkmıştır.

http://civictr.com/showthread.php/125-FB7-ECON

anladığım kadarıyla ekonomiye büyük bir katkısı yok, tercih meselesi tamamen. sanırım en büyük fark bu araçların parçalarının lpg kullanımına uygun olması, lpg ile motoru daha verimli ve sorunsuz kullanabilmesi. eski aracım ford focus ghia idi ve lpgde 50-60 bin km yaptıktan sonra subabları yakmıştı ve değişmek zorunda kalmıştı, galiba bu süre econlu civiclerde daha da uzuyor yada hiçbir sorun çıkmıyor. yanlış düşünüyorsam lütfen düzeltin

Aracınız
Econ modu ekonomi saglamak icin klimanin gücünü azaltabilir aracin gaza olan tepkisini azaltabilir hız kontrol ile giderken ayarlanan hizdan 20km kadar daha düşük hızda seyretmenizi daha geç vites dusurmenizi sağlar. Bunlar yakit ekonomisine katkı saglar ozellikle uzun yolda ancak aceleniz varsa veya aracı agresif kullanıyorsanız econ modunun acik olmasi gereksiz.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
anladığım kadarıyla ekonomiye büyük bir katkısı yok, tercih meselesi tamamen. sanırım en büyük fark bu araçların parçalarının lpg kullanımına uygun olması, lpg ile motoru daha verimli ve sorunsuz kullanabilmesi. eski aracım ford focus ghia idi ve lpgde 50-60 bin km yaptıktan sonra subabları yakmıştı ve değişmek zorunda kalmıştı, galiba bu süre econlu civiclerde daha da uzuyor yada hiçbir sorun çıkmıyor. yanlış düşünüyorsam lütfen düzeltin

http://civictr.com/showthread.php/458-Yeni-Civic-Eco-Lpg-Parçaları

Geri