Araç içı tıkırtılar

Aracınız
Arkadaslar mrb araç içınden tıkırtılar gelmeye başladı bu konuda hiç calisma yapan var mi sesler nereden geliyor tam tespit edemedim

SM-E700H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2254]kileçe[/MENTION]

Titremesi normal ama gelen tıkırtı sesi bir yerlerde gevşek bir şey olduğunu gösterir.

sketen

0
Aracınız
Benim aracim da 2013 elegance, kemer ayar dugmesi alt kisimda iken ve bozuk yolda biraz ses yapiyor, bir de sunroof cani isteyince yapiyor, baska ses yok. Sizin arabada nereden ses geliyor

Bende de aynıydı.
Sunroofu yağladım düzeldi.
Kemer ayar düğmesine çözüm bulamadım. Bir arkadaş sökmüştü ama çözüm bulamamıştı.
Kol dayama bastırınca aşırı ses yapıyordu, multisprey sıktım düzeldi.

Aracınız
Benim aracim da 2013 elegance, kemer ayar dugmesi alt kisimda iken ve bozuk yolda biraz ses yapiyor, bir de sunroof cani isteyince yapiyor, baska ses yok. Sizin arabada nereden ses geliyor

Valla panelden geliyor ses benim emniyet kemeri kulağıma tıkır tıkır arada bir geliyor yumruk attım geçti geçen gun, fakat torpido gösterge kısmından sürekli geliyor yoldaki beyaz viraj tıkırtılarında bile fazla ses geliyor, servis ise paneli sökmemiz gerekiyor dedi çekindim açıkcası.

yau

0
Dönen olmamış ama yine yaziyorum, torpidodan degil arkasindan aliyorum tikirtiyi, aracin isikli kapi esigi var kablolar ordan geciyor olabilir mi ? Torpidoyu sokup arkasina bakabilir miyim tarif edebilir misiniz ?

sketen

0
Aracınız
Torpido kolay sökülüyor. 2tane vidası var. Bende bugün sunroofta ses yapan yeri bulup söktüm.
5f403cf725afedeebcd9eafcf163cb5c.jpg
2ef2fe3271f694184c7d55f7c70f581a.jpg
528a7fed7bae83c447755bf5b88b21bd.jpg

Bantladım orasını ses kesildi. Şimdi bir tek ön göğüsten bir ses geliyor henüz bulamadım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

servislerin lpg için taktıkları modül cihazı bantla sabitliyorlar zamanla yerinden çıkıyor ve ses yapıyor bu cihazı yumuşak bir süngerimsi bez ile sarıp koyarsanız ses kesiliyor.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
arkadaşlar araç çalışır vaziyette vites P konumunda iken frene basınca bi tık sesi geliyor her seferinde sizde de geliyor mu bu ses?

Otomatik viteslerde frene basinca P'nin kilidini kaldiriyor. Farkettiyseniz frene basmadan mandali hareket ettiremezsiniz. Ses bundan kaynaklaniyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri