Civic ES7 Kasa hakkında fikrinizi ve önerilerinizi almak isterim

umtdrn

0
Aracınız
Önümüzdeki günlerde bir Civic almak istiyorum. Daha önce Honda kullanmadım . Açıkcası huyunu suyunu çok detaylı bilmem.

Almak istediğim araba ES7 kasa 2004 veya 2005 model düz vites ve LPG siz bir Civic. Bahsettiğim kasadan başka bir Civic düşünmüyorum. Vakti zamanında içinde ukde kalmış herhalde.:)

Forumda bu araçla ilgili konuları da okuyorum. Ancak karşılaşabileceğim sıkıntılar , dikkat etmem-bilmem gerekenler , ve varsa satılık tavsiyelerini almak isterim.

Şimdiden teşekkürler...

cagano

0
Bakımları zamanında ve düzenli yapıldığı sürece sıkıntı çıkarmayan bir araçtır. En çok üzerinde oynanan ve kurcalanmaya en müsait araçtır. (Açık hava filtresi, jantlar, kamberler, yaylar , kat iptali, egzos vs vs) ellenmemiş oynanmamış tertemiz bulmak çok zordur. Ama hala orijinal kalanlar az da olsa var. Onlarda 35 bin tl gibi uçuştadır. Yağı ve suyunu sürekli takip etmek gerekir. Malum yüksek deviri sevilen araçtır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

umtdrn

0
Aracınız
25000 tl den başlayıp 45000 tl ye kadar uzanan bir fiyat aralığı var. Ne 25000 tl ye satılan alınır ne de 45000 tl verilir bu arabaya tabi. Orta yollu bir araba bulabilirim diye düşünüyorum. Bir kaç kişiyle görüştüm dün. 28000 - 30000 tl gibi fiyatlara vermeye gönüllü olan satıcılar var.

Zaten sıfır hata bir araç aramıyorum. Bir kaç parça boya, ufak tefek kaza olması sorun değil. Aradığım kriterler , 120000 km altında , düz vites ve LPG siz olması.

Kafamı karıştıran mesele ise , direksiyonla ilgili duyduğum ve okuduğum fazlaca problem. Kesin bir çözüm de bulunamıyormuş bu soruna sanırım ...

cagano

0
Direksiyon kutusunda problemler olduğu doğrudur lakin bu konuda problemi olmayanlarda var. Kesin cözümü denemez ama bazı tornacılar bunu düzeltebiliyormuş.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2243]umtdrn[/MENTION]

Şimdiden hayırlı olsun, bana göre artıları, iç malzeme kalitesi, yakıt tüketimi, performansı, sahibinin başını ağrıtmayışı.
Eksileri donanımının sınıfındaki araçlara göre az oluşu.

umtdrn

0
Aracınız
Donanım eksikliği evet var. Ama kasanın duruşu yeter :)

Lakin sıkıntı şurada ki , yaklaşık 6-7 kişiyle görüşmeme rağmen hala bir sonuç alamadım. Ya fiyatta anlaşamıyoruz , ya araba sıkıntılı çıkıyor vs.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sıkıntılı aracı kesinlikle alma. Bulursan sunroof'lu manuel al ama onların fiyatları da el yakıyor. Ben direksiyonla alakalı bir problem yaşamadım. Aksesuar az fakat kendi keyfine göre birtakım eklemelerle kullanılacak bir araç haline getirebilirsin. Sıkıntılı olduğu en büyük konu frenler, fakat araca alışınca ne mesafede durman gerektiğini biliyorsun. Forumdaki konuları inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz, sormak istediklerinizde yardımcı oluruz :) Şimdiden hayırlı olsun.

umtdrn

0
Aracınız
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Yaklaşık bir haftadır bu iş için belli bir mesai harcadım . Ankara ve yakın illerdeki arabalara bakıyorum. 5 - 6 arabaya hem arkadaşım olan , hemde yıllardır arabalarımın her işini yapan ustamla baktık. Adamında bir sürü vaktini çaldım ama bir sonuca ulaşamadık henüz.
[MENTION=565]cagano[/MENTION] nın da dediği gibi temiz , ellenmemiş bulmak çok zor. 15-20 bin hasar kaydı çıkan var , kasanın her yeri macunlu kabarmış olan var , mekanik masrafı olan var vs. Ancak temizi yok . vardır mutlaka ama satılık değil. Tabi 40-45 bin istenilen arabaları hesaba katmıyorum . :) Onlar temiz...

Şu an piyasa ( her marka için böyle aslında ) oradan buradan toplanmış , ağır hasarlı , geçmişinde başına ne gelmiş belli olmayan arabalar dolu. Sanırım uygun bir şey çıkana kadar takipte kalıp beklemek zorundayım.

umtdrn

0
Aracınız
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. Yaklaşık bir haftadır bu iş için belli bir mesai harcadım . Ankara ve yakın illerdeki arabalara bakıyorum. 5 - 6 arabaya hem arkadaşım olan , hemde yıllardır arabalarımın her işini yapan ustamla baktık. Adamında bir sürü vaktini çaldım ama bir sonuca ulaşamadık henüz.
[MENTION=565]cagano[/MENTION] nın da dediği gibi temiz , ellenmemiş bulmak çok zor. 15-20 bin hasar kaydı çıkan var , kasanın her yeri macunlu kabarmış olan var , mekanik masrafı olan var vs. Ancak temizi yok . vardır mutlaka ama satılık değil. Tabi 40-45 bin istenilen arabaları hesaba katmıyorum . :) Onlar temiz...

Şu an piyasa ( her marka için böyle aslında ) oradan buradan toplanmış , ağır hasarlı , geçmişinde başına ne gelmiş belli olmayan arabalar dolu. Sanırım uygun bir şey çıkana kadar takipte kalıp beklemek zorundayım.

cagano

0
Nasip hocam bu işler. Allah gönlüne göre verir inşallah bulursun.

Geri