02-Civic Gösterge Lambaları Tipi

jegand

0
Aracınız
Öncelikle merhabalar 2-3 gündür forumda geziyorum makyajsız kasa civic vtec'im var bildiğiniz üzere göstergeleri görüntü olarak pek hoş durmuyor optitron olanlara göre bu modelde farklı renkler tercih edilirse nasıl olur acaba deneyen oldu mu daha önce forumda 1-2 kişide gördüm ama onların ki farklı modeller.

Ayrıca gösterge lambaları t4.2 t4.7 ve t3 denmiş hangisinden kaç tane almak lazım mesala gösterge lambaları hangi tipte klima aydınlatması hangi tipte söküp kendim bakıp toplayıp sonra tekrar takmak istemiyorum,bir diğer olarak yabancı forumlarda #74 tipi lamba denmiş bu t4.7 ile aynı mı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4702]jegand[/MENTION] Değişim videosu yol gösterici olabilir, ampul tiplerini bilmiyorum [MENTION=194]Can[/MENTION] yardımcı olacaktır.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ben gösterge bölümünü sökmedim fakat söküp optitron ile değiştirebilirsiniz bence daha güzel olur. 2002lerin göstergeler çok hoşuma gitmiyor.
Klima ayar/ısı grubundaki ışıklar 2 tane t4.7, klima cam rezistansının bulunduğu grup 2 tane t4.2. Aliexpresste 20li olarak satılıyor bu ledler 6 tane t3 6 tane t4.2 8 tane de t4.7 aldım ben, nereye hangi tip gerekiyorsa öyle takmıştım. Göstergeler büyük ihtimal t4.7dir.

jegand

0
Aracınız
Optitron gösterge takma işini araştırmıştım açıkcası kendim elektrik işini halledebilirim diye düşünüyorum internette pin şemaları var çünkü .Ancak biraz bütçe ayırmak gerekiyor aracın şuan başka masrafları da olduğundan onu daha sonraya düşünüyorum aliexpress den beyaz led alıp takacağım bakalım göstergelere nasıl olacak birde mavi denerim belki.Optitron göstergeler 300-400 arası dır sanırım

Aracınız
Civic ES7 2002
Optitron gösterge takma işini araştırmıştım açıkcası kendim elektrik işini halledebilirim diye düşünüyorum internette pin şemaları var çünkü .Ancak biraz bütçe ayırmak gerekiyor aracın şuan başka masrafları da olduğundan onu daha sonraya düşünüyorum aliexpress den beyaz led alıp takacağım bakalım göstergelere nasıl olacak birde mavi denerim belki.Optitron göstergeler 300-400 arası dır sanırım
Merhabalar optitron gösterge işlemini yaptınız mı bugün bende o şemayı buldum videoyu da buldum yapmayı düşünüyorum

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhabalar kadran kısmına ve gögüsteki aydınlatmalara bizzat kendim led uygulaması yaptım.
Kadranda ki ampuller T5 dir. Ben mavi dip kısımlara kırmızı kullanmıştım hoş bir görüntü sağlıyor ama çok ta tat vermiyor çünkü piyasada kaliteli uzun ömürlü led bulmak zor sönmeler çok sık oluyor tabi buda can sıkıyor sürekli kadranı sök tak yapmak sönenleri yenilemek gerekiyor. Tercih size kalmış.
Göğüs kısmına gelince yukarıda verilen ampul tipleri doğru yalnız uygulaması zor sökmek baya uğraştırıyor okadar uğraş verip söktükten sonra yine dediğim gibi sönmeler sönüp sönüp yanmalar oluyor üzerinde soketler toshiba marka tabi siz led de kaliteli markalar bulamıyorsunuz okadar uğraş verip yaptığınız işin neticesi 3-5 ay sonra bilemedin 1 yıl sonra çöp olmaya başlıyor. Ben görüşlerimi aktardım uğraşmak isterseniz hoş görüntü alırsınız ama ne kadar sürer bilemiyorum yada kaliteli led bulmak lazım. Ben Ali expressten almıştım tat vermedi.

Geri