1.4 İS 2000 Model Mesafe Ölçer ve Sıfırlabilen Mesafe ölçer çalışmıyor.

Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar; 1.4 İS 2000 model aracımın gösterge panelinde bazen hız göstergesinin durmasıyla gelişen sonunda Km sayacı ve sıfırlanabilen km sayacı durmuş durumda. Elektrik ustası bunun yapamayız dedi. Ne yapabilirim ?
Hiç başına gelen varmı? Sensöre bak diyorlar ama detayını bilmiyorum. (kırmızı kare içersinde işaretledim)
maxresdefault.jpg

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar; 1.4 İS 2000 model aracımın gösterge panelinde bazen hız göstergesinin durmasıyla gelişen sonunda Km sayacı ve sıfırlanabilen km sayacı durmuş durumda. Elektrik ustası bunun yapamayız dedi. Ne yapabilirim ?
Hiç başına gelen varmı? Sensöre bak diyorlar ama detayını bilmiyorum. (kırmızı kare içersinde işaretledim)
Ekli dosyayı görüntüle 259299
Hem saatin arkasından km halatı hem de şanzıman üzerindeki km halatı uçlarını kontrol etmek lazım. Bana öyle geliyor ki, saatin içindeki dişlilerde kırık var.

Aracınız
Civic ES7 2001
Emeğine sağlık. Halatları kontrol ettiririz ama paneldeki dişlilerde kırık varsa işimiz var kime yaptırıcaz burası mahrumiyet bölgesi :) Yarın zaten boşum bi hız sensörüne bakayım bi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Emeğine sağlık. Halatları kontrol ettiririz ama paneldeki dişlilerde kırık varsa işimiz var kime yaptırıcaz burası mahrumiyet bölgesi :) Yarın zaten boşum bi hız sensörüne bakayım bi.
Ben olsam elime bir tornavida alır kendim sökerim. Göstergeyi bir yıldız tornvida ile dağıtabilirsiniz. İçindeki tüm dişlileri kontrol edin. Arada kırık bir dişli varsa orada takılı kalıp hız ve buna bağlı olarak km sayacıda çalışmayacaktır.Sizin işiniz biraz ince iş. Ustalar sevmez uğraşmayı direk parça değiştirip ver 100~150 TL ?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Belki basit bir şey de olabilir, halat yerinden çıkmış olabilir. Fakat kırık dişli varsa internetten çıkma saat bulmaktan başka çare yok.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Gösterge için elektrikci değilde sırf bunlarla uğraşan kilometreciler var. O ustalardan bulmanız lazım.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic EK
Geçmiş olsun hocam. Senin başına gelen sıkıntıyı bende yaşadım, ben bu tarz konularda biraz meraklıyım ve uğraşmayı seviyorum. Gösterge panelini komple söktüm dağıttım, kilometre saatine kadar indim ve sayaç üzerindeki dişli grubunu tutan ayakların kırık olduğunu gördüm. Yapıştırıp düzeltir miyim dedim ancak maalesef çözüm olmadı. Çıkma bulursam değiştiricem. Bilgine.

Geri