1.5 sport Plus 182 bg yakıt tüketimi hatchback

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Arkadaşlar o kadar çok yorum ve bilgi oluyorum ki kafam çok karışık ilk kez benzinli araç aldım ve haliyle yakıt alışık olduğumun üstünde %100 garanti veriyor BRC randuman garantisi LPG icin ama bu aracı LPG taktırıp satmakta sıkıntı yaşar mıyım bilemiyorum sizin yakıt durumlarınız ve düşünceleriniz nedir şimdiden teşekkürler

Oguz6

0
Aracınız
@albayrak ben sizin yerinizde olsam hiç LPG ile ugrasmam hocam benim aracım 1.6 elegance şehir içi 100 km 11 ila 12 litre yakıt tuketimim var genelde de yorumlardan takip ettiğim kadarıyla tuketimler bu civarda sizin yakıt tüketiminiz nedir

kayhanbozkus

0
Yönetici
Biraz kullansanizda sonra yakiti sorun etmeye baslasaniz sizin icin daha dogru olmaz mi ? 300 km kullanilmis bir aracin yakitini dusunmek hesaplamaya calismak bana pek dogru gelmiyor.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Biraz kullansanizda sonra yakiti sorun etmeye baslasaniz sizin icin daha dogru olmaz mi ? 300 km kullanilmis bir aracin yakitini dusunmek hesaplamaya calismak bana pek dogru gelmiyor.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Doğru diyorsunuz kullanıcılar ne durumda öğrenmek istedim ve düşünceleri duymak istedim

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
35 bin kilometredir hb sport aracı kullanıyorum benzinli ve bu performanstaki araçlara göre tüketimi çok iyi bunu net söyleyebilirim. Lpg takılacak garanti dışı kalacak, sorun verecektir buna eminim yani bu kadar sorunu başınıza almaya gerek var mı? Ya performanstan ödün verip eco lpgli alacaksınız yada performans için fazla masraf edeceksiniz. İkisini aynı anda yapayım deyip lpg takacaksınız da araca yazık bence ucu karanlık tünel seçim sizin tabiki.
Benzinli 50 kuruş yakacak
Lpg li 30 kuruş yakacak
20 kuruş fark var. 6000 tl lpg takma ücreti var 30 bin km de bunu amorti edecek. Lpg nin bakımı daha fazla masraflı, zamanla performans illaki düşecektir, subap ayarı isteyecektir bir süre sonra, arazı ışığıdır filtresidir derken ben bunları göze almam fikrim bu şekildedir saygılar.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
35 bin kilometredir hb sport aracı kullanıyorum benzinli ve bu performanstaki araçlara göre tüketimi çok iyi bunu net söyleyebilirim. Lpg takılacak garanti dışı kalacak, sorun verecektir buna eminim yani bu kadar sorunu başınıza almaya gerek var mı? Ya performanstan ödün verip eco lpgli alacaksınız yada performans için fazla masraf edeceksiniz. İkisini aynı anda yapayım deyip lpg takacaksınız da araca yazık bence ucu karanlık tünel seçim sizin tabiki.
Lpg li 30 kuruş yakacak
20 kuruş fark var. 6000 tl lpg takma ücreti var 30 bin km de bunu amorti edecek. Lpg nin bakımı daha fazla masraflı, zamanla performans illaki düşecektir, subap ayarı isteyecektir bir süre sonra, arazı ışığıdır filtresidir derken ben bunları göze almam fikrim bu şekildedir saygılar.

Kesinlikle katılıyorum.
Yaklaşık 1,5 aydır HB Sport Plus kullanıcısıyım. 2800 km oldu. 1 Ocak'ta bilgisayarı sıfırladım, 1 haftadır sadece şehir içi kullanıyorum hava sıcaklığı 0 ila -8 arasında değişiyor, şu anda ortalama tüketim 8.5 görünüyor.
Böyle bir arabaya binip de LPG taktırmak arabaya kıymaktan başka bir şey değildir.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Lpg li 30 kuruş yakacak
Teşekkürler kardeşim güzel detay ve açıklama

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Benim aracta 1500 km oldu
Genel ortalama 8.6 lt
Genellikle sehir ici

Yalniz yol bilgisayari ile depo olcumu arasinda 0.5 lt fark oluyor, reelde 9.1 cikiyor

Sakin arabaya lpg falan baglamayin dusunmeyin bile

Bu agirlikta bu performansta bi arac icin hicbisi degil bu degerler
Kaldiki sifir araclar, zamanla biraz daha dusecektir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Benim aracta 1500 km oldu
Genel ortalama 8.6 lt
Genellikle sehir ici

Yalniz yol bilgisayari ile depo olcumu arasinda 0.5 lt fark oluyor, reelde 9.1 cikiyor

Sakin arabaya lpg falan baglamayin dusunmeyin bile

Bu agirlikta bu performansta bi arac icin hicbisi degil bu degerler
Kaldiki sifir araclar, zamanla biraz daha dusecektir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler

Geri