Civic 1.5 turbo dışarda bakım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
internetten motulun sayfasindan teknik belgelerine bakarak api sp-rc ilsac gf6 olan 0w20 eco lite almaya karar verdim siparis vereyim dedim oda ne internetteki tum saticilarda yagin ozellikleri api sn gf5 yaziyor urun fotoau koyanlarin da yakinlastirip baktim urun ustunde de sn gf5 bu fark neden olabilir acaba urunde guncelleme mi yapildi? yoksa ben biryerde yanlış birsey mi yapiyorum
Motul bence sürekli yağlarını güncelliyor, 2 sene önceki aldığım yağda API SN sertifikası varken, en son değişimde kullandığımda Dexos Gen sertifikası ile API SN Plus sertifikası mevcuttu.
Muhtemelen yağ ILSAC GF6ya göre güncellenmiş ancak ülkemizde satıcılar büyük stoklarda alıp sattıkları için yağlar en erken 3-4 aylık oluyor.
ILSAC GF 6 istiyorsanız istanbul'daki büyük satıcılara gidip yağı gözünüzle görün, veya yağçarşısı gibi büyük satıcıları telefonla arayarak ellerindeki 0w20 eco-lite'ların fotosunu rica edin ve güncellenmiş ürün mevcut mu etiketlerden kontrol edin.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hali hazırda uyumlu diyorsunuz yani :)
Evet hocam. Standart yeni çıktığı için kağıt üzerinde bunu göstermeleri yetti aslında firmanın. Bu konuda benzer tepki verebilen bir firma daha yok. Motul bu konuda gayet iyi.

5w30 eco litede de ayni durum var. haklisiniz ismail hocam formulasyon degisse idi ismini degistirirlerdi diye dusunuyorum. sonucta sitede yazana bakip ayni isimli yagin saetnamesi eksik cikmasi uretici icin büyük sıkıntı olabilirdi. motule bir yazi yazdim bakalim cevap ne olacak.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
5w30 eco litede de ayni durum var. haklisiniz ismail hocam formulasyon degisse idi ismini degistirirlerdi diye dusunuyorum. sonucta sitede yazana bakip ayni isimli yagin saetnamesi eksik cikmasi uretici icin büyük sıkıntı olabilirdi. motule bir yazi yazdim bakalim cevap ne olacak.
Ben epeydir yurt içi - yurtdışı yağların datalarını excel dosyasına olarak kaydediyorum. Formülasyonda bir değişiklik olsaydı datasheetteki özelliklerde ufak da olsa değişimler olurdu. Bundan dolayı olmadığını düşünüyorum.

Ben epeydir yurt içi - yurtdışı yağların datalarını excel dosyasına olarak kaydediyorum. Formülasyonda bir değişiklik olsaydı datasheetteki özelliklerde ufak da olsa değişimler olurdu. Bundan dolayı olmadığını düşünüyorum.
ayni durum liqui moly markasinda da var hatta resmi sayfa mi bilmiyorum https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-0w20-motor-yagi-special-tec-aa-4-litre-9705 bu sayfada satisida mevcut ayni sayfada yukarda sp asagida sn yaziyor ancak teknik ozelliklerini bulamadim 150 c ye bakmak icin. sizde mevcut mu hocam bu bilgi

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
ayni durum liqui moly markasinda da var hatta resmi sayfa mi bilmiyorum https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-0w20-motor-yagi-special-tec-aa-4-litre-9705 bu sayfada satisida mevcut ayni sayfada yukarda sp asagida sn yaziyor ancak teknik ozelliklerini bulamadim 150 c ye bakmak icin. sizde mevcut mu hocam bu bilgi

2.6 hocam onun da. Onun durum da eco lite 0w20 ile benzer.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
hocam resmen bilgi deposu gibisiniz. 5.30 motul turkoil de yok baska kullanabilecegimi orjinal yag satan yerler var mi aklinizda? n11 gibi sitelere yag konusunda hic guvenemiyorum.
Motul'ün yetkili bayilerine bakabilirsiniz hocam internete güvenmiyorsanız

Motul'ün yetkili bayilerine bakabilirsiniz hocam internete güvenmiyorsanız
onuda denedim hocam. motula sikayette bulunacagim bana yakin birini aradim biz satis yapmiyoruz kendi bayi araclarimizda kullaniyoruz dedi digerini butun gun aradim telefonu acan olmadi. garip garip işler..

Geri