Civic 1.5 turbo dışarda bakım

adamlar yurt disi forumlarda kendini asmis yag degisim sonrasi yag analizi yapiyorlar. ayni bizde olduğu gibi 0w30 ve 0w20 tartismasi var 0w30 kullananlar yuksek devirde metal sesi yerine daha guzel tok ses geldiğini söylüyor daha rahat gazliyorum diyor biri. yakitta kimisi fark yok diyor kimisi biraz artti diyor. asagida 9000mil yapmis 0w20 honda yagi analizi ve diger tum analizlerin linkini paylaşıyorum merak edenler icin. Screenshot_20200625_143333_com.google.android.apps.docs.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
adamlar yurt disi forumlarda kendini asmis yag degisim sonrasi yag analizi yapiyorlar. ayni bizde olduğu gibi 0w30 ve 0w20 tartismasi var 0w30 kullananlar yuksek devirde metal sesi yerine daha guzel tok ses geldiğini söylüyor daha rahat gazliyorum diyor biri. yakitta kimisi fark yok diyor kimisi biraz artti diyor. asagida 9000mil yapmis 0w20 honda yagi analizi ve diger tum analizlerin linkini paylaşıyorum merak edenler icin. Ekli dosyayı görüntüle 260112

Kesin CivicX'tedir diyecektim en alta link bırakmışsınız :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Kesin CivicX'tedir diyecektim en alta link bırakmışsınız :)
Bunun gibi yağ analizlerinin tartışıldığı asıl konu bobistheoilguy sitesindeydi. Bu arkadaş da oraya bu verileri aktarmıştı. Ben de orda görüp forumda da paylaşmıştım.

@ugurozer Burada aynı ya da benzer mesafeler kat edildikten sonra yapılan analizlere dikkat çekmek gerekiyor. Yoksa Honda 0w20 yağının değerleri çok kötü görünüyor. Amsoil şu anda en iyi 0w20 yağa sahip markalardan biri. Pennzoil'i bizim Shell'e benzetebiliriz ürünleri çok benzer. Bunun dışında 0w20 - 0w30 - 5w30 - 0w40 kullanılmış ve değerler ortada. Yorumları da güzelce yazmış analiz yapan yer. 0w20 Honda yağ genel anlamda diğerlerinin gerisinde kalsa da bunun temel sebebi yapılan fazla kilometreler. Bir de yağa yakıt karışması gibi görünüyor. Sonuç olarak yine de kabul edilbilir aşınma değerleri sunmuş. Diğer viskozite değerlerinin sonuçları oldukça iyi görünüyor genel olarak.

ben kararimi verdim. araci genel anlamda uzun yol 2000 devir alti kullanim tuketimim de buna bagli uzun vade 6.2 gibi olduğunu goz onune alarak yag filtremi mann yagimi 0w20 eco lite ile degistirecegim hava filtremi bir sonraki bakimda orjinali ile degistirecegim (bazi avrupa ulkelerinde 30 bin km degisimi var hondanin) herkese binlerce tesekkurler

Arkadaslar yag ve yağ filtresini değiştirdim. 3.5 kg motul eco lite 0w20 koydum. ilk etapta bana daha sessiz ve daha rahat çalışıyor gibi geldi motor önceki 20k honda 0w20 ye göre. ama tabiki uzun dönemde yag seviyesi yakıt tüketimi vs hesaplayıp burada paylasirim. Saygılarımla..

Resimdeki yağı mı aldınız
Lpg özellik göremedim yoksa önemi yok mu
Ekli dosyayı görüntüle 260345
evet bu yagi aldim. yagin sartnamelerinde api sp rc ve ilsac gf6 onayı olduğu için tercih ettim. etiketlerde yazan lpg ozellikli yağ cumleleri bana ticari taktiklerden başka birşey değil gibi geliyor. zira 20-50 yaglarda dahi lpg li araclar için yaziyor bizim araclarımızda sıcak viskozitesi 30 un üzerinde yağ kullanılmamalı diye düşünüyorum.

ayrıca merak edenler için yazayım herhangi bir yağ ışığı yakma eksiltme vs bir durum halen yaşamadım, oyle birşey olursa burada derhal paylaşırım.

Geri