Civic 1.5 turbo dışarda bakım

Konu dışı ama rs e tüp hangi marka takdirdiniz ? Uyumu nasıl ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
prins vsi2 DI
rs icin üretilmiş yazılımı rs icin yapılmış sonradan ayar yapılmayan mükemmel bir sistem. bu sitede, rs araca lpg isimli konuda birçok kullanıcı çok fazla bilgi paylaştık

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Gelelim hava filtresine; eski aracimda kalma 8mm lokma ile çok kolay bir şekilde filtreyi sokup taktım.Ekli dosyayı görüntüle 260630

önceki bakımda servis elemanı vidalardan birini tamamen gevşek bırakmış! biz filtre kalitesini tartışırken yapılan hatanın rezilligine bakın. neyse ki diğer vidalar sıkıldığı için kutu Aralık kalmamış inşallah kirli hava sizmamistir.

filtreleri yanyana inceledim gerçekten blueprint hakkını vermiş helal olsun verdiğim paraya aradaki honda yazısı hariç hiçbir fark yoktu ve ikiside yağlı yapıda.
Ekli dosyayı görüntüle 260631

gelelim filtrenin kirine şuana kadar birçok araç kullandım sadece önceki aracimda 330bin km yaptım ilk defa 12bin km de böyle bir kir görüyorum. servis filtreyi değiştirmemis yada kirli filtre takmış olabilirmi diye aklımdan geçirmeden edemiyorum. o kadar şerefsiz değildirler diyorum. kendimi avutuyorum sonraki değişime yine bakacağım.
Servisten çıkınca filtreleri inceliyorum benimki de böyle çabuk kirleniyor sanki dağ bayırda sürüyorum 10 bin km de böyle kirlenmesi ilginç gerçekten. Hava filtresi çok fark ettiriyor araç rahatlıyor resmen.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
20.000 km bakımı tamamladım.
Toplam maliyet 333 tl dir
Şundan artık eminim servis dediğiniz yer en dandik malzemeyi kullanıyor. Bizlerin bile araştırdığı aldığı en ucuz veya en pahalı malzeme servisin kullandığından kat kat daha kaliteli çıkan malzemeleri görseniz hepsi ucuz
Toplam kazanç 876 tl buda sana 3 bakım daha yapar.
Bilginize

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bakımlar artık 7.000 veya 8.000 km de yapacağım çünkü lpg den dolayı yağ daha çabuk kirleniyor
Böyle araç daha verimli ve korumalı oluyor
Bilginize

Merhaba,
20.000 km bakımı tamamladım.
Toplam maliyet 333 tl dir
Şundan artık eminim servis dediğiniz yer en dandik malzemeyi kullanıyor. Bizlerin bile araştırdığı aldığı en ucuz veya en pahalı malzeme servisin kullandığından kat kat daha kaliteli çıkan malzemeleri görseniz hepsi ucuz
Toplam kazanç 876 tl buda sana 3 bakım daha yapar.
Bilginize
hava filtresini ne kullandınız?

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
Lpgli araçlarda yağ daha koyu oluyor yani siyah zift gibi. Benzinli araçlarda ise sarıdan kahverengiye dönüşüyor
Daha sıkı ve erken değiştirmek lazım

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Lpg temiz yanar aslında, motor yağını çok kirletmez, benzin kadar fazla kurum ve pislik kalıntısı bırakmaz motorda. Ancak lpg ile kullanılan motor yağı tabi ki benzine göre daha yüksek ısıya maruz kaldığından yüksek ısı ile motor yağını karartmasa da yağın özelliğini daha erken bozar.

Uzun süre Lpg ile kullanırsanız bir süre sonra eskiyen motor yağı sarı renge yakın kalacaktır. Lpg yi yeni yeni kullanmaya başladıysanız motorun içindeki eski biriken kurumlar dökülüyordur. Bu yüzden lpg dönüşümü sonrası ilk bakımda yağı kararmış görebilirsiniz.

Kararan motor yağı iyidir derler, motoru temiz tutmak için kurum ve pisliği üzerinde topladığının belirtisidir kararma. Benzinli motorda hiç lpg kullanmadan 10000km sonra sapsarı kalan bir motor yağı için pek iyi şeyler söylenmez.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Servisten çıkınca filtreleri inceliyorum benimki de böyle çabuk kirleniyor sanki dağ bayırda sürüyorum 10 bin km de böyle kirlenmesi ilginç gerçekten. Hava filtresi çok fark ettiriyor araç rahatlıyor resmen.
Orjinal hava filtresinin kağıtları yağa bandırılmış oluyor, yeni orjinal hava filtresini ambalajdan çıkartıp elinize aldığınızda filtre kağıdında yağ kalıntısı olduğu hissediliyor bu sebeple üzerine topladığı yabancı partikül miktarı normal tip kağıt filtrelere göre daha fazladır, özellikle turbolu araçlarda bunun faydası ve önemi yüksektir, hava filtresinden içeriye ufacık bir toz zerreciği kaçsa 400-500000 devir hızla dönen turbo türbininin pallerini çizer.

Yan sanayi hava filtrelerini inceledim ve yağ kalıntısı göremedim ben, belki yağa bandırılmış kağıtlı yan sanayi filtre vardır, ama ben bulamadım.

Orjinal hava filtresinin kağıtları yağa bandırılmış oluyor, yeni orjinal hava filtresini ambalajdan çıkartıp elinize aldığınızda filtre kağıdında yağ kalıntısı olduğu hissediliyor bu sebeple üzerine topladığı yabancı partikül miktarı normal tip kağıt filtrelere göre daha fazladır, özellikle turbolu araçlarda bunun faydası ve önemi yüksektir, hava filtresinden içeriye ufacık bir toz zerreciği kaçsa 400-500000 devir hızla dönen turbo türbininin pallerini çizer.

Yan sanayi hava filtrelerini inceledim ve yağ kalıntısı göremedim ben, belki yağa bandırılmış kağıtlı yan sanayi filtre vardır, ama ben bulamadım.
blue print filtre orjinali ile aynı kalite gibi duruyor ve ayrıca orjinali gibi yağlı idi ben onu kullandım. Atilla bey hangisini kullandı bilemiyorum

Geri