100 bin km lpg ile kullanılmış bir araca orjinal benzinlisine göre (Diğer tüm şartlar aynı) kaç lira fazla /eksik verirsiniz.

100 bin km lpg kullanılmış RS bir araca orjinal benzinlisine göre kaç lira eksik/fazla verirsiniz?

• 10.000 tl fazla veririm

Oy: 1 7.1%
  • Aynı parayı veririm.

• 10000 tl eksik veririm

Oy: 2 14.3%
  • 15000 tl eksik veririm

Oy: 0 0.0%
  • 20000 tl eksik veririm

• 25000 tl eksik veririm.

Oy: 0 0.0%
  • Satın almam

Oy: 9 64.3%

• Kullanılan toplam oy
    14
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba, 100 bin km lpg ile kullanılmış bir HONDA CİVİC RS araca orjinal benzinlisine göre (Diğer tüm şartlar aynı . YIL KM. DONANIM VS, ) kaç lira fazla /eksik verirsiniz.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Tercih etmem / Satın almam da bir seçenek olmalı.

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
LPG uyumu olan motorlarda hiç düşünmeden aynı parayı vermek isterim.
LPG'li Hyundai Accent Era 1.4 kullandım 6 sene boyunca 100bin km ve çok memnundum.
Motoru lpgye çok uyumlu olduğu için hiçbir problem yaşamadım. 1 milyon kmyi deviren taksiler var bu araçta.

Fakat kötü tecrübeler yaşayan arkadaşlarım oldu farklı marka ve model araçlarda.
Yakın arkadaşım 2013 model Ford Focus 1.6 benzinli araç aldı sıfır olarak 2014 yılında brc montajı yaptırdı ve 2019 yılında 102bin kmde supaplar erdiği için motor yaptırmak durumunda kaldı.
İyi bir yerde yaptırmasına rağmen randıman alamadı ve satmak zorunda kaldı aracını.

Bizdeki L15B7 motor benzin için tasarlanmış ve yeni nesil bir motor. Arıza çıkarması durumunda tamirinin zor olacağı düşüncesindeyim.
Aracın 6 yıllık garantiden de çıkacağı düşünüldüğünde LPG'li bir 1.5 Turbo araç almak istemem işin doğrusu.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Benzinde kullanilmis, LPG yüzü görmemiş bir aracı alarak LPG sistemini kendim taktırmak isterim. Herzaman da öyle yapmisimdir. Fiyat konusuna gelirsek LPG'li fiyatına benzinli alınabilir. LPG nin olmayışı dezavantaj olarak görünsede bir bakıma motorun sağlığı ve ileride oluşabilecek rektefiye tarzı yüksek onarım maaliyetlerinin önüne geçilmesini sağlıyor ve durumu avantaja dönüştürüyor. Şahsi fikrim satın almazdım.

Aracınız
Civic FC5 2020
aslında yazmak için biraz bekleyecektim ancak yazmaya karar verdim. ben anketin seçeneklerini yazarken 10 bin tl fazla veririm şıkkını koymayacaktım çünkü anlamsız bir seçenek ki nihayetinde aracı alır 10 bin tl ye kendiniz taktırır sorunsuz binersiniz belli bir km. yem olarak koydum oraya ve görüyorum ki sırf lpg yi savunmak adına bir arkadaşımız 100 bin km lpg ile kullanılmış bir araca 10 bin tl daha fazla veririm şıkkına oy vermiş . yorum sizlerin.....

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
aslında yazmak için biraz bekleyecektim ancak yazmaya karar verdim. ben anketin seçeneklerini yazarken 10 bin tl fazla veririm şıkkını koymayacaktım çünkü anlamsız bir seçenek ki nihayetinde aracı alır 10 bin tl ye kendiniz taktırır sorunsuz binersiniz belli bir km. yem olarak koydum oraya ve görüyorum ki sırf lpg yi savunmak adına bir arkadaşımız 100 bin km lpg ile kullanılmış bir araca 10 bin tl daha fazla veririm şıkkına oy vermiş . yorum sizlerin.....
Herkesin yorumu ve tercihleri farklı olabilir hocam. Siz genel olarak yorumları ve anket sonuçlarını değerlendirerek bir yol izleyeceksiniz artık ?

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
tercih edilecek bir durum yok. rs zaten baslı basına güç için yapılmış bir araç lpg binmek cok mantıklı gelmiyor. ha illa lpg isteniyorsa düşük km bir makina alıp lpgsini kendim taktırım kafam rahat olur her konuda. 1.5 motor cok yeni uzun vade lpg kullanımında ne gibi sonuclar cıkartacak henüz bilinmiyor. cunku yapısı benziliye göre tasarlandı atmosferikler gibi değil bizim

Aracınız
Civic FC5 2020
Diğer arkadaşlar gibi benzinli alır kendim taktırırım LPG li tercih etmem edeceksem en az 40 bin TL aşağıda olması lazım ki arıza durumunda serviste orijinal parçalar ile kendim arızasını yaptırayım zaten yapan kişide doğru ürün düzgün bir işçilik kaliteli malzeme güzel bir de afr ayarı yaparsa bir problem olacağını düşünmüyorum

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
sonuçlar ortada zaten. 12 oyun 9 u 100 k lpg ile kullanılmış bir aracı almayacağını beyan etmiş. 1 oy 10 bin tl eksik, 1 oy 20 bin tl eksik veririm demiş. buradan ve sarı sayfadaki binlerce örnekten aslında lpg nin bize tasarruf sağlamadığının kanıtı zaten. çünkü aracınız satılırken orjinal benzinli olanlardan en az 15-20 bin tl ucuza gidecektir. lpg taktıracak kişi en az minimum 200 bin km lpg ile yol yapmalı bana göre. benim için konu kapanmıştır.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
sonuçlar ortada zaten. 12 oyun 9 u 100 k lpg ile kullanılmış bir aracı almayacağını beyan etmiş. 1 oy 10 bin tl eksik, 1 oy 20 bin tl eksik veririm demiş. buradan ve sarı sayfadaki binlerce örnekten aslında lpg nin bize tasarruf sağlamadığının kanıtı zaten. çünkü aracınız satılırken orjinal benzinli olanlardan en az 15-20 bin tl ucuza gidecektir. lpg taktıracak kişi en az minimum 200 bin km lpg ile yol yapmalı bana göre. benim için konu kapanmıştır.
Çözüme ulaştığınızı varsayarak konuyu kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri