110.000 Bakim Yetkili Servis mi Ozel Servis mi? (Fiyatlar Icerde)

Aracınız
Merhaba honda'cilar,

2013 model fabrika cikis lpg'li aracimin 110bin bakimi geldi. Bugune kadar hep yetkili serviste yaptirdim ama garantisi bitti bu ay.

Rutin bakim + lpg filtresi + subap ayari icin servis 1.300 TL fiyat verdi.

Maslak oto sanayi'deki Honda Istanbul diye bir yer buldum internetten. Bu islemler icin 600 TL istediler.

Ne tavsiye edersiniz? Nelere dikkat etmem gerekir?

Araba cahili beni aydinlatacak her mesaj icin simdiden tesekkurler.

Aracınız
Parçaların orjinal, gerisi sana kalmış. Ama özelde o fiyata yan sanayininde yan sanayisini kullanırlar ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

neasy

0
Aracınız
Rutin bakım yan sanayi parçalarla maksimum 400 TL tutar. Subap ayarı zaten fiks 150 TL. Lpg filtresi de 50 TL. Sanayideki usta normal fiyat vermiş.
Karar sizin ama ben servise o parayı bayılmazdım.
Bostancı da ustam var. İkiler Honda. Uzak gelmez demezseniz orayıda düşünebilirsiniz.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
az once aradim ikiler honda dediginiz yeri. fiyat veremiyoruz arabayi getirin diyip durdu adam. yav eyup'teyim rutin bakim + lpg filtresi degisecek falan dedim de getirin oyle deyince isin rast gelsin diyip kapattim.

boyle yapiyorlar ya baslarim 500-600 lirasina diyip servise gidesi geliyor adamin. te allam ya.

neasy

0
Aracınız
Evet Hüseyin Usta telefonda fiyat vermez. Ekstradan bir şey çıkarsa mahçup olmak istemez. Bence de yanlış politika. Fiyat bilgisi vermesi lazım. Ama işinin ehlidir. Değişmeyecek parçaya değiştirelim demez. Ya da sizi uyguna yönlendirir. Araba sizin, karar sizin. Ben 5 yıldır gidiyorum memnunum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Normalde FB7ler için geçen ay sonuna kaddar 650 tlye bakım kampanyası vardı, halen devam ediyor olabilir, orjinal parça istiyorsanız neden bundan yararlanmadınızki?

neasy

0
Aracınız
Çoğu usta zaten lpg bakımı yapmıyor. Değişimi dışarıda brc servisinde yaptırıyorsunuz. Siz uğraşmak istemiyorum derseniz serviste oluyor hepsi sadece. İstanbulda Anadolu yakasında lpg bakımını da yapan usta duymadım ben

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben Aloparça.com'dan bu ürünleri aldım, orjinal görünüyordu ama hava filtresinin üstünde "Made in China" yazısı mevcut, pek hoşuma gitmedi bu yazı.
Ama şu anda "Made in China" demek kalitesizlik anlamına da gelmiyor pek tabiki.
Eğer kendiniz parça almayı düşünüyorsanız Mann Filter parça kodlarını yazayım,
FB7 için Mann Filter parça kodları;
Hava filtresi: Mann Filter C24021
Yağ filtesi: Mann Filter W610/6
Polen filtresi: Mann Filter CUK 2358

Yağ olarakta kendim 30bin km.dir Motul Eco-lite 0w20 kullanıyorum, şu aşamada bir sorunla karşılaşmadım diyebilirim (y) :)

Geri