2. El alımda neler önemli >>

Herkese merhaba...
Ben 97-2000 manuel 180bini geçmemiş boyası vs. önemli değil ama motoru işlem görmemiş performans testi sonucu %85 ve üzeri olan civic arıyorum lpg benzin önemli değil güvenlik paket de olur olmaz sorun değil böyle bir aracı alırken neye dikkat edeyim öğrenciyim ailem alacak az buçuk bütçeyle okula gidip gelmeye yolda kalmasın masraf yapmasın yeter bana.nesine bakılır nasıl kandırılmam bunları paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Trust

0
Aracınız
O yıllardaki araç ları temiz bulmak pek mümkün olmuyor.satılık olanlar da bi sorun var ise nasıl olsa satacağım zihniyeti olduğundan ince bi ayar yapıp bakıldığı zaman anlaşılması pek mümkün olmuyor. Ne olursa olsun alacağınız araca illaki küçük çaplı masraf yapmanız gereke bilir.
Boya değişen hususuna zaten girmiyorum motor yürüyende sıkıntı yok ise alına bilir. Hatta komple boyalı bile olabilir güneş yanığı olan arabayı orjinal diye boyatmayan insanlar var bu ülkede. Bence gereksiz hakkınızda hayırlısı olsun.

onancc

0
Aracınız
Kardeş zaten motora performans testi yaptırman gerekiyor en %85 olduğunu görmek için, şase ve direklerinde oynama veya çürüme olmasın ona bakabilirsin, kaputu açınca çamurlukları , farları tutan civata somun vs. Onlara bakabilirsin durumları nasıl ( büyük kazalara falan karıştıysa zaten somunların bir çoğu farklı telden çalıyordur) motor yağ yakmıyor eksiltmiyorsa, şanzımanda sıkıntı yoksa ancak öyle masrafsız binebilirsiniz yoksa illallah ufak tefek şeyler çıkar. En masraflısı motor ve şanzıman sorunu sonuçta onları iyi kontrol ettir.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Hocam bence motoru işlem görmüş bulmanız daha makbul. Hele ki lpg li araçlarda rektefe olmuş olması kendi açımdan daha iyidir derim.

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle çok teşekkür ederim herkese , ONANCC tam olarak öğrenmek istediklerim bunlardı bende motor şanzıman sorunundan korkuyorum diğerleri dert değil şöyle bir sorum daha olacak diyeim ki m.p.t %85 ve üzeri aldı şase direk vs oynamasız çıktı yağ eksiltmeyi nasıl anlarım bir de üfleme falan dediler ben bunları nasıl anlarım telaşındayım şu anda 168 km 2000 1.6 sedan ve 184 km 1998 1.4is hb buldum sahipleri çok güvendiklerini ve gel istediğin yere götür dediğimiz çıkar diye söylediler

yau

0
Arkadasimin 2000 model astra hb ye rektefiye yapildi. Gayet memnun satasi gelmiyor, tabi yaptigi masraflarda etken olabilir. Islem görmüş motor daha güven verici olabiliyor.

onancc

0
Aracınız
aslında motor çok yıpranmamış ve fazla yağ yakmıyorsa seyir halinde bile anlamak çok zor, ancak motor iyice bitmiş olacak ki seyir halinde attığı gazın renginden kokusundan anlaşılır yağ yaktığı, yağ eksiltmesi zaten aracı biraz kullanınca yağ çubuğundan kontrol ediceksiniz ki öyle ortaya çıkacak olan bir mesele. motor ve şanzımanı güvenilen bir ustaya göstermek gerekir onun için. araç diri duruyorsa, söför ve yan yolcu koltukları (özellikle oturulan kısım ) böyle aşırı yıpranmamış ağzı yüzü kaymamışsa, direksiyon iyice soyulup ufak ufak parçacıklar dökecek hale gelmediyse ve sahibide kefilim istediğin yere göster diyorsa kendine güveniyor demekki.

onancc

0
Aracınız
ayrıca honda motorları ve şanzımanları öyle kolay kolay 150.000 - 200.000 binde sorun çıkarcak motorlar değildir, çakal çukal arabası olmadıktan sonra. youtube da 500.000 km deki civic in motor yağını boşaltıp, yağsız çalışırken üstüne kum döktükleri halde aracın gitmeye devam ettiği onlarca video var.

Ustamız var 20 yıldır tanıdığımız işinin ehli ustadır onunla gitmeyi düşünüyorum bi de motor ekspertizi honda motoruda dediğiniz gibi 450 500 rahat görüyor içim rahatladı çok saolun yardımlarınız için allah razı olsun

Herkese teşekkürler ilk sahibinden 97 hb 14is aldık 136km hiç lpg görmemiş değişen sadece sürücü kapı kolu 3 4 parça boya tertemiz bir araç

Geri