2000 civic 1.6 ies buji kablosu ve buji tavsiyesi

Aracımın buji kablosu ve bujilerini yenilemek istiyorum iridyum mu normal mi alayım arada fark olur mu ve araçla uyumu nasıl olur ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracımın buji kablosu ve bujilerini yenilemek istiyorum iridyum mu normal mi alayım arada fark olur mu ve araçla uyumu nasıl olur ?
Normal bujisi platin. İridyumlar daha sağlam ancak pahalı. Lpg'de alt devirlerde daha iyi ateşleme sağlar. Denso ve Ngk ikiside güzel. Sadece buji numarasına dikkat edin.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Normal bujisi platin. İridyumlar daha sağlam ancak pahalı. Lpg'de alt devirlerde daha iyi ateşleme sağlar. Denso ve Ngk ikiside güzel. Sadece buji numarasına dikkat edin.

Aracım 1.6 benzinli denso ya da ngk taktığımda kabloluda değiştirmem gerekiyor mu ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracım 1.6 benzinli denso ya da ngk taktığımda kabloluda değiştirmem gerekiyor mu ?

İhtiyaç varsa değiştirin. Kaliteli kablo kullanın. Bobinlerden gelen akımı kablolar iyi iletemez ise bujinin yapabileceği birşey yok. Bazıları iyi ateşleme olsun diye buji başını kısaltır. Platinde yapılabilir. Fakat İridyumlarda böyle birşey yapılmaz. Bu konuda müdahele etmek isteyenlere izin vermeyin.

Anladım yardımcı olduğunuz İçin çok teşekkür ederim sizlere göre daha deneyimsiz olduğum açık ortada o yüzden Bilgi almak istiyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri