2004 Civic katalizör sorunu

Aracınız
Civic ES7 2002
Merhaba arkadaşlar. 2004 model otomatik Civic sahibiyim, bugün eksoz muayenesine gittim ve muayeneden kaldı araç. Egsozcuya gittim ve aracın katalizörü olmadığını ve yeni katalitik konvertör takılacağını söyledi. Aracı alırken de aldığım kişi stop etme sorunu yüzünden oksijen sensörünün iptal edildiğini söylemişti. Şimdi sorum şu; eğer ben yeni katalitik konvertör taktırırsam, oksijen sensörü iptal edildiği için stop etme etme sorunu başgösterir mi? Oksijen sensörü iptal edilen araçta katalitik konvertör görevini görür mü?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Geçmiş olsun hocam.
> Aracınızın önceki sahibi hiç hoşuma gitmedi. Problem sök çıkar kurtul mantığı ile çözülmez!
> Evet katalizör olmadan emisyondan geçmez. Aracınızın bilgilerinden emisyon değerleri belli oranda olmalıdır. Sadece yeni araçlara göre daha rahat ölçüm aralığına sahiptir diyebilirim.
> Öncelikle neden stop ediyor onu araştırıp bulmak gerekiyor?
> Sizin şuan arıza lambanız yanıyordur. Bunu Obd ile tarayıp hangi kodlar çıkacak bakmak gerekiyor.
> Ek olarak Katalizör olmadan muayeneden de geçemezsiniz.
> Katalizör içinde orjinalleri çok pahalı olduğu için üniversal gibi markalı sizin araca uygun sıfır ürün taktırabilirsiniz.
> Katalizörün uzun ömürlü olması için lpg ayarınız asla fakir karışımda olmasın. Daha önceki konularda ayrıntılı şekilde bahsettik.
> Oksijen sensörü orjinal denso kullanılır. Fakat başka muadil ürünler kullananlar var. Forumda konuları mevcut.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2002
> Geçmiş olsun hocam.
> Aracınızın önceki sahibi hiç hoşuma gitmedi. Problem sök çıkar kurtul mantığı ile çözülmez!
> Evet katalizör olmadan emisyondan geçmez. Aracınızın bilgilerinden emisyon değerleri belli oranda olmalıdır. Sadece yeni araçlara göre daha rahat ölçüm aralığına sahiptir diyebilirim.
> Öncelikle neden stop ediyor onu araştırıp bulmak gerekiyor?
> Sizin şuan arıza lambanız yanıyordur. Bunu Obd ile tarayıp hangi kodlar çıkacak bakmak gerekiyor.
> Ek olarak Katalizör olmadan muayeneden de geçemezsiniz.
> Katalizör içinde orjinalleri çok pahalı olduğu için üniversal gibi markalı sizin araca uygun sıfır ürün taktırabilirsiniz.
> Katalizörün uzun ömürlü olması için lpg ayarınız asla fakir karışımda olmasın. Daha önceki konularda ayrıntılı şekilde bahsettik.
> Oksijen sensörü orjinal denso kullanılır. Fakat başka muadil ürünler kullananlar var. Forumda konuları mevcut.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Araç yaklaşık 1 yıldır bende ve bendeyken hiç stop etme sorunu olmadı, sadece eski sahibi o sebeple sensörü iptal ettirdiklerini söylemişti. Çekincem aldığımdan beri stabil şekilde çalışan araç, sensörü ve katalizörü taktırırsam stop etme sorunu baş gösterir mi. Esasında hiç elletmek istemiyorum ama şu aşamada mecburum. Ayrıca evet motor arıza lambası yanıyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Araç yaklaşık 1 yıldır bende ve bendeyken hiç stop etme sorunu olmadı, sadece eski sahibi o sebeple sensörü iptal ettirdiklerini söylemişti. Çekincem aldığımdan beri stabil şekilde çalışan araç, sensörü ve katalizörü taktırırsam stop etme sorunu baş gösterir mi. Esasında hiç elletmek istemiyorum ama şu aşamada mecburum. Ayrıca evet motor arıza lambası yanıyor.
> Hocam dediğim gibi stop etme durumu neden oluyor net bilmek gerekiyor. Şuan olmuyor ise eski katalizör tıkanmıştır motor yeterince gaz atamazsa stop edebilir. Tahminen söylüyorum. Egzos hattı temiz olmalı. Motorun stabil çalışması, yakıt ekonomisi ve performans iyi ise durum kötü değil demektir. Birde bakımlar var. Buji, bobin, subap ayarı, 10.000 bakım vs.
> Oksijen sensörü olarakta sanırsam katalizör sonrası olanı sökmüş olmalı. Bu sensör 1. Oksijen Sensörünü takip eder katalizörün yeterli oranda çalışıp çalışmadığını gösterir.

Geri