2004 Honda Civic Gösterge Paneli Aydınlatma Sorunsalı

2004 Honda Civic Gösterge Paneli Aydınlatma Sorunsalı

Aracın gösterge paneli aydınlatmasında, kedi gözünden kısa farlara geçişte patlama yaşanıyor. Bu durum videonun 14.saniyesinde net olarak görünüyor. Sizce sorun neyden kaynaklı olabilir?

Teşekkürler,

Aracınız
Kolda sıkıntı olabilir kıssadan uzuna geçerken yapıyor anladığım kadarıyla gösterge deki ışıklarda farları kapatmış gibi davranıyor sanırım anlık kolu yavaşça uzunca kisaya alıp deneyin ayni sorunu daha bariz görüyorsanız koldaki far anahtarından bence

(Tapatalk Bazen Canimi Sıkmıyor deilsin.:)))

Aracınız
Son düzenleme:
"gösterge deki ışıklarda farları kapatmış gibi davranıyor sanırım" .... işte doğru teşhis. aynen bu şekilde davranıyor. yarın yavaşça değiştirmeyi deneyip. sonucu paylaşacağım. yorumunuz için teşekkür ederim.

Kolda sıkıntı olabilir kıssadan uzuna geçerken yapıyor anladığım kadarıyla gösterge deki ışıklarda farları kapatmış gibi davranıyor sanırım anlık kolu yavaşça uzunca kisaya alıp deneyin ayni sorunu daha bariz görüyorsanız koldaki far anahtarından bence

(Tapatalk Bazen Canimi Sıkmıyor deilsin.:)))

ya da kaçak olabilir..... kaçak olmasından da şüphelenmedim değil. peki kaçak nerededir, nasıl tespit edilebilir?

öndeki cihaz kenwood tm-v71 model telsizdir. gösterge sorunumun onunla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü o yokken de aynı hareketi yapıyordu. size de yorumunuz için teşekkür ederim.

Ben de kolla alakalı olduğunu düşünüyorum. Geçiş sırasında hat kesiyor muhtemelen, ya da kaçak olabilir.

Bir şey merak ettim, öndeki cihaz anlık tüketim mi gösteriyor acaba ?

Geri