Civic FD6 2008 elegance otomatik mi 2010 dream düz vites mi?

Arkadaşlar merhaba.arkadasımda 2008 elegance otomatik (2kapı boyalı,çamurluk değişen,150.000 km )bende 2010 düz dream (hatsız boya değişen yok,120.000 km )var.
Arkadasım aracını satmayı düşünüyor yaza.ben elegance ı alıp kedi dream aracımı satmayı düşünüyorum.ama kararsızım birinde donanım fazla birinde model yılı yeni .dream pakette VSA yok aslında en çok buna takılıyorum.
sizce hangisi mantıklı ? Yorumlarınızı bekliyorum? Şimdiden teşekkürler

İphone6s

Moderatörün son düzenlenenleri:
S

Silinen üye 20336

Guest
Arkadaşlar merhaba.arkadasımda 2008 elegance otomatik (2kapı boyalı,çamurluk değişen,150.000 km )bende 2010 düz dream (hatsız boya değişen yok,120.000 km )var.
Arkadasım aracını satmayı düşünüyor yaza.ben elegance ı alıp kedi dream aracımı satmayı düşünüyorum.ama kararsızım birinde donanım fazla birinde model yılı yeni .dream pakette veda yok aslında en çok buna takılıyorum.
sizce hangisi mantıklı ? Yorumlarınızı bekliyorum? Şimdiden teşekkürler

İphone6s
Merhaba;
Oluşturduğunuz konuyu güncel bir alım ve satım durumu olmadığı için “Sohbet” bölümüne taşıdım.

2 yıl genç olması, 30.000 km düşük olması, boya-değişen olmaması ve kendi aracınız olması nedenleriyle karşılaştırdığınız aracın piyasasına göre fiyat avantajı olması gerekiyor diye düşünüyorum...

Bu arada “veda” olarak yazılmış olan kelime VSA mı? Doğru mu anladım hocam?

Merhaba;
Oluşturduğunuz konuyu güncel bir alım ve satım durumu olmadığı için “Sohbet” bölümüne taşıdım.

2 yıl genç olması, 30.000 km düşük olması, boya-değişen olmaması ve kendi aracınız olması nedenleriyle karşılaştırdığınız aracın piyasasına göre fiyat avantajı olması gerekiyor diye düşünüyorum...

Bu arada “veda” olarak yazılmış olan kelime VSA mı? Doğru mu anladım hocam?

Teşekkür ederim.evet vsa olacaktı :)

İphone6s

S

Silinen üye 20336

Guest
Teşekkür ederim.evet vsa olacaktı :)

İphone6s
Rica ederim. Kelimeyi mesajınızda VSA olarak düzelteyim o halde. ☺

VSA çok önemli bir özellik. Oluşabilecek kazaları önleyebilir yada sonuçlarını olumlu yönde değiştirebilir... Bu nedenle bu tür güvenlik sistemleri olan bir otomobil tercih etmek makul size katılıyorum hocam.

Otomatik şanzıman kullanışlılık olarak elbette önemli bir avantaj sağlıyor. Ancak;
Aracın kullanıldığı şehir, şehir içi kullanım sıklığı ve süresi, manuel kullanmakta zorlanan bir sürücü olup olmaması gibi durumlar otomatik vitesin sağladığı avantajları daha önemsiz yada çok önemli hale getirebiliyor.

Bunun yanında tam otomatik şanzımanların yakıt tüketimine olumsuz etkisi var. Ayrıca bakım maliyetleri de manuel şanzımana oranla daha yüksek oluyor.
Otomatik şanzımanlı bir aracın satış hızı ise genel olarak manuel olana göre daha yüksek oluyor...
Velhasıl otomatik şanzıman ihtiyaçsa da keyifse de bunun bir bedeli var...

Elegance ve Dream arasındaki donanım farklarını bilmiyorum. Bu da konforla ilgili bir diğer konu tabi.

Sonuç olarak;
Mevcut aracınızı daha donanımlı, otomatik vitesli ve VSA ‘lı bir Civic ‘le değiştirmek istiyorsanız imkanlar ölçüsünde sizin aracınızdan her açıdan daha iyi özelliklere sahip olması makul olur diye düşünüyorum.
Bahsettiğiniz aracın değişen&boya, yaş ve km gibi dezavantajları var.
Araçların alım ve satım fiyatları henüz belli değil ve sizin yeni araç alırken üzerine para ekleme tercihinizi bilmiyorum. Üzerine para ilave edecekseniz daha iyisini almaya bakın derim...

Hakkınızda hayırlısı olsun...

Rica ederim kelimeyi mesajınızda VSA olarak düzelteyim o halde.

VSA çok önemli bir özellik. Oluşabilecek kazaları önleyebilir yada sonuçlarını olumlu yönde değiştirebilir... Bu nedenle bu tür güvenlik sistemleri olan bir otomobil tercih etmek makul size katılıyorum hocam.

Otomatik şanzıman kullanışlılık olarak elbette önemli bir avantaj sağlıyor. Ancak;
Aracın kullanıldığı şehir, şehir içi kullanım sıklığı ve süresi, manuel kullanmakta zorlanan bir sürücü olup olmaması gibi durumlar otomatik vitesin sağladığı avantajları daha önemsiz yada çok önemli hale getirebiliyor.

Bunun yanında tam otomatik şanzımanların yakıt tüketimine olumsuz etkisi var. Ayrıca bakım maliyetleri de manuel şanzımana oranla daha yüksek oluyor.
Otomatik şanzımanlı bir aracın satış hızı ise genel olarak manuel olana göre daha yüksek oluyor...
Velhasıl otomatik şanzıman ihtiyaçsa da keyifse de bunun bir bedeli var...

Elegance ve Dream arasındaki donanım farklarını bilmiyorum. Bu da konforla ilgili bir diğer konu tabi.

Sonuç olarak;
Mevcut aracınızı daha donanımlı, otomatik vitesli ve VSA ‘lı bir Civic ‘le değiştirmek istiyorsanız imkanlar ölçüsünde sizin aracınızdan her açıdan daha iyi özelliklere sahip olması makul olur diye düşünüyorum.
Bahsettiğiniz aracın değişen&boya, yaş ve km gibi dezavantajları var.
Araçların alım ve satım fiyatları henüz belli değil ve sizin yeni araç alırken üzerine para ekleme tercihinizi bilmiyorum. Üzerine para ilave edecekseniz daha iyisini almaya bakın derim...

Hakkınızda hayırlısı olsun...

Teşekkür ederim.gayet güzel bi yorum olmuş.vsa hariç diğer özelliklere takılmıyorum aslında

İphone6s

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Bu zamanda, bu piyasa ve satıcı profillerine göre en iyi araç kendi aracınız. İki farklı araç olsa kesinlikle otomatik ve donanımlı araç derdim.

Geri