Civic FD6 FD6 otomatik D konumunda kulakçıklar çalışmıyor

Aracınız
Civic FD6 2008
Tüm arkadaşlara iyi günler, kazasız belasız sürüşler.
Bugün 2008 model otomatik vites FD6 alarak aranıza katıldım. Çok geç kalmışım?
Aracı almadan kullanım kılavuzunda D modunda iken kulakçıklarla vites değiştirebileceğimi okumuştum. Bugün denedim fakat bir türlü beceremedim. Acaba benmi yanlış yapıyorum yoksa araç uygun sürüş şartlarında olmadığındanmı tepki vermiyor. Göstergede omandaki vitesi görmem gerektiğini biliyorum fakat bir türlü olmuyor. Yoksa bnim aracımda bu özellik mi yok?

Çözüm
Tüm arkadaşlar iyi günler.

Bu sorun çözüldü. Aslında çözülmedi. Durumun ne olduğunu anladım.

Uzun telefon görüşmeleri, uzun forum taramaları ve bir çok yerli yabancı videodan sonra öğrendim ki bu araçlar ın ilk çıktığı 2006 yılından 2007 yılının aralık ayına kadar olanlarda D konumunda vites kulakları çalışmıyor.

Bu tarihten sonra çıkanlarda D konumunda kulakçıklar çalışıyor.

FD6 İ-vtec
Aracınız
Civic FD6 2010
araç uygun sürüş şartlarında olmadığındanmı tepki vermiyor.
Bu neden ile vermiyordur. Bazen ben diretiyorum geçiş yapması için ama ekranda vites no yanıp sönüyor ama geçmiyor, önce kendi bildiğini yapıyor. e normal otomatik nihayetinde :)). Hangi aralıklarda izin verdiğini zamanla kullandıkça anlarsınız.

Hayırlı olsun, gülegüle kullanın.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Belli devirlerde yükseltemeZsiniz, belli devirlerde de düşüremezsiniz.
Spor modda da kulkçıklarla oynarsanız manuel olarak vites değiştirmeniz gerekiyor, d deki gibi devir artınca otomatik atmıyor. Fb7 de öyle, fd6 da benzerdir muhtemelen.

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar ben bu işi yine çözemedim. Bugün tekrar tekrar denedim. D konumunda iken kulakçıklara bastığımda ekranda hangi viteste olduğumu göremiyorum.
Kullanma kılavuzunda vites değiştirmese bile alt veya üst vitesin ışığı yanıp söner diyor. Fakat benim aracımda hiç bir şey olmuyor.

Bunu daha önce kullanan kimse yokmu acaba? Bir video falan? Lütfen yardım edin. Aracım 2008 FD6 elegance.

FD6 İ-vtec

Hocam en iyisi siz normal hızla giderken vites küçültün bakın o zaman araba motor fireni yapıyor mu devir yüjselir birden araba yüke biner eğer olmaz sa bir sorun var demek. Birde s modu varsa ona al bir kere kulakçiklara basınca manuel olur artık kendin değiştirmek zorunda kalırsın bğtün bunları yaptıktan sonra olmuyorasa sorun vardır hayırlısı

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Cevabınız için teşekkür ederim.

Kulakçıklar spor modda sorunsuz çalışıyor.

D modunda bastığımda tepki vermiyor.

Bugün yaşadığım bir durum şöyle;

Araç rampa aşağını inerken motor freni yapmaya başladı. Devir yükseldiği için bir üst vitese atmak istedim fakat olmadı. Daha önce jetta aracımda bu durumda için vites kolunu yana çekip bir vites yükseltiyordum. Aynı durum için bu araçta da kulakçıklar var fakat aktif olmuyor.

FD6 İ-vtec

Geri