Civic FD6 FD6 motor kulağı sorunu?

Edk26

0
İyi akşamlar arkadaşlar.

Bugün aracı çalıştırdım havada soğuktu baya araçta ilk çalışmada taktaktak sesi geldi motor kısmından araç ısınana kadar geçmedi o ses.
Bende korktum hareket ettirmedim sesin kesilmesini bekledim.

Sonra netten araştırdım motor kulağı diyorlar.

Bende fotoğrafını çektim.

Bahsedilen mesafa bende hiç yok.... direk o metale oturmuş durumda...

Araçta titreme yapmasından ziyade çukur ve kasislerde sağ önden gelen tak tuk sesinin kaynağıda bu olabilir mi ?
b540a70f0e950514ee3f2323b2fe7dd1.jpg

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba bu sağ yağlı motor kulağı kronik sorun haline geldi sanırım artık. Benimde değiştirmem gerekiyor hangi marka önerirsiniz n11 de 550 yede var 172 yede var kararsızım yok yere pahalıda almak istemiyorum kötü alıp kısa sürede tekrar motor kulağı sorunu yaşamakta istemiyorum değiştirenler tecrubelerini paylaşabilirlermi alım konusunda ben 200 liraya cey diye bir marka buldum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Orjinal alın, kafanız rahat olsun.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba bu sağ yağlı motor kulağı kronik sorun haline geldi sanırım artık. Benimde değiştirmem gerekiyor hangi marka önerirsiniz n11 de 550 yede var 172 yede var kararsızım yok yere pahalıda almak istemiyorum kötü alıp kısa sürede tekrar motor kulağı sorunu yaşamakta istemiyorum değiştirenler tecrubelerini paylaşabilirlermi alım konusunda ben 200 liraya cey diye bir marka buldum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence eğer uzun vadeli sorun yaşamak istemiyorsanız servisten orjinalini alın, piyasada orjinal olarak satılan ürünlerin çoğu imitasyon ve 10-20bin km. sonra tekrardan ses yapma potansiyeline sahipler.
Orjinali biraz pahalı ancak 100bin km. civarı dayanabiliyor. Servislerde motor kulaklarında %30 indirim kampanyası vardı ancak şu anda devam ediyormu bilmiyorum.

Aracınız
Civic FD6 2010
Geçtiğimiz senelerde ucuza kaçtım binbir pişman oldum. İlk değişim yaza denk geldi , fena değildi ancak havalar soğuyunca takozun kalitesi kendini belli etti. Motor ( dolayısı ile) takoz ısınana kadar ciddi titreşim aldım. Sonraki değişimde yine yan sanayi ucuza kaçtım, ayak delikleri denk gelmedi, delikleri uydurdum yine titreşim. Sonra bulunduğum şehirden yan sanayi aldım aynı hikaye ama daha az titreşimliydi. Birkaç sene geçti, serin havalarda titreşimi yine hissetmeye başladım.

Orjinal parça , yan sanayilerin 3 katı fiyatta olunca mecbur bu riskleri göze almıştım. Bu aralar yine düşünüyorum takoz olayını ama ciddi sorun değil henüz o yüzden araştırmadayım. Başka başlık altına bu konuda aşağıdakileri de yazmıştım. Bunlardan birini alacak olursanız lütfen geri bildirim yapınız.

Havalar soğudukça ilk çalıştırmada yan sanayi parçanın dezavantajını daha da hissediyorum. Motor (dolayısı ile takoz) ısınana kadar titreşim baya hissediliyor.

Bugün itibari ile Kayseri HONDA 975tl parça, 875tl parça +montaj (Kampanya). Şimdi bu fiyat ile birlikte aşağıdakileri görünce aşağıdakilerden birisi için zar atsam mı acaba diye düşünüyorum. N11 de satıcı ürünün kutu açma videosunu da gönderdi. Videosunu izinsiz yüklemek istemedim ama ekran fotolarını ekledim.

Aranızda bunlardan deneyen oldu mu?

Ekli dosyayı görüntüle 254516Ekli dosyayı görüntüle 254517Ekli dosyayı görüntüle 254518Ekli dosyayı görüntüle 254519Ekli dosyayı görüntüle 254520Ekli dosyayı görüntüle 254521

Aracınız
Civic FD6 2008
Geçtiğimiz senelerde ucuza kaçtım binbir pişman oldum. İlk değişim yaza denk geldi , fena değildi ancak havalar soğuyunca takozun kalitesi kendini belli etti. Motor ( dolayısı ile) takoz ısınana kadar ciddi titreşim aldım. Sonraki değişimde yine yan sanayi ucuza kaçtım, ayak delikleri denk gelmedi, delikleri uydurdum yine titreşim. Sonra bulunduğum şehirden yan sanayi aldım aynı hikaye ama daha az titreşimliydi. Birkaç sene geçti, serin havalarda titreşimi yine hissetmeye başladım.

Orjinal parça , yan sanayilerin 3 katı fiyatta olunca mecbur bu riskleri göze almıştım. Bu aralar yine düşünüyorum takoz olayını ama ciddi sorun değil henüz o yüzden araştırmadayım. Başka başlık altına bu konuda aşağıdakileri de yazmıştım. Bunlardan birini alacak olursanız lütfen geri bildirim yapınız.
merhaba hocam, bu motor kulağın aldın mı memnun musun? bende de aynı sorun var suan arayış içerisindeyim

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu parçanın Orjinal alınması mi gerekir illa yoksa yan sanayi varza o da olur mu? Bi de sağ sol motor kulağı ayrı mıdır?
ben yan sanayii takmiştim adeta motor kabul etmedi tireme devam edince orjinali ile değiştirdim sorın kesildi. bide motor kulağı ses yapmaz sedace tireme yapar

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Özel serviste 500₺ fiyat verdiler işçilik dahil.

Aracınız
Civic FD6 2008
Özel serviste 500₺ fiyat verdiler işçilik dahil.
Bende linkteki yerden sipariş verdim sanayide taktırdım 450 ye geldi şimdilik titreme vs yok ama parcanin orijinalliği şüpheli, yetkili servis haricinde mümkün değil orjinal parça diyorlar genelde

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Yetkili serviste ne kadar acaba şu an? Aslında benim bir şikayetim yoktu bugün usta söyledi değişmesi lazım diye pek anlamam açıkçası kulak arızasını. Sabahları ilk çalıştırmada hafif titreme ve devir düşüklüğü var özellikle geri vitese atınca stop edicek gibi oluyor araba. Bu da kulak arızası değilde sanırım subap ayarından kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Geri