2011 Civic Elegance Motor Soğukken Tek Marşta Almama Sorunu ve Çözümü

Aracınız
Civic FC5 2021
Öncelikle tüm forumdaşlara merhaba.
Bu forumu aracımda meydana gelen sorunla ilgili araştırma yaparken buldum ve üye oldum.
Başlıkta belirttiğim sorunla ilgili olarak yaşadığım deneyimi siz değerli arkadaşlarla paylaşarak aynı sorunu yaşayanlara bir nebze katkım olsun istedim.
Benim aracımda ki sorunum özetle şuydu.; Motor soğukken özellikle sabahları ilk marşta motor çalışmıyordu. İkinci veya üçüncü marşlarda ZOR ve SARSINTILI olarak çalışıyordu. Araştırmalarım sonucunda araçtaki lpg regülatöründeki "diyafram" isimli daire şeklindeki kauçuk parçanın yıpranmış olabileceği, bunun sonucunda yakıt karışması sonucu bu sıkıntının olabileceği yoğunlukla ifade ediliyordu.
Bu nedenle lpg regülatöründeki diyafram isimli parçayı değiştirttim. Fakat sorun tekrarlamaya devam etti.
Daha sonra aracımı sürekli götürdüğüm özel servise götürdüm. Oradaki usta aracı bir kaç gün sadece benzinde çalıştırmamı söyledi. Ben de söylendiği şekilde bir hafta kadar benzinde çalıştırdım. Sorun gene devam edince ustaya tekrar götürdüm aracı.
Sonuç olarak sıkıntının motor sübaplarındaki bozulmadan kaynaklı olduğu belirlendi ve sübap ayarı yapıldı.
SORUN BU ŞEKİLDE ÇÖZÜLDÜ.
Umarım bu sorunu yaşayan arkadaşlara bir nebze olsun yardımcı olur.
Herkese iyi günler dilerim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hoşgeldiniz, faydalı paylaşım ve bilgilendirmeniz için teşekkürler :)(y)
Forum tanışma kısmında da kendinizi tanıtabilirseniz seviniriz, iyi forumlar dilerim :)

Aracınız
geçmiş olsun arıza takip sırası yanlış olmuş ama geçmiş sonuçta :) diyaframda belkide hiç birşey yoktu manifolda giden boru sökülüp makinayla bakıldıgında kaçak var mı hemen anlaşılırıdı boşuna masraf olmuş olabilir. ikinci sübap ayarı bide bunun üstüne sogukken ilk hareketlerde böle degişik bi ses daha var kayış sesi oda olursa v kayışı degişmesi gerekiyor. benimde başıma geldi oradan biliyorum. bide gaz ayarlarını felan hondanın kendi servisinde yaptırmakta faydalı sanırım bende brc var yetkili servisleriniin hangisine gitsem resmen geldi 30 tl geldi 50 tl diye baktılar gibime geliyor :D

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Atina06 Paylaşım için teşekkürler (y)

Geri