Civic FD6 2011 civic fd6 otomatik şanzuman tork konvektörlümü cvt mi ?

Aracınız
Honda CRV
Bir soruda ben sorayım hiç cvt kullanmadım, fc5 lerdeki cvt mi daha iyi yoksa fd6-fb7 lerde kullanılan tork konvertörlü 5 ileri otomatik mi ?

Bu aracımdan önce Palio 1.2 CVT vardı. İnanın mükemmel bir şanzıman. Vites sonsuz. Değişim yok. Tek derdi performans isterseniz sürekli yüksek devir çevirmesi. Ama sakin kullanım ve konfor odaklı en iyi şanzıman CVT dir.

Aracınız
Honda CRV
Bir soruda ben sorayım hiç cvt kullanmadım, fc5 lerdeki cvt mi daha iyi yoksa fd6-fb7 lerde kullanılan tork konvertörlü 5 ileri otomatik mi ?
Ben jazzda cvt kullandım tam otomatıği de şuan ki MAzda 3 de kullanıyorum. Tam ootomatık daha saglam ve ömürluk sanzıman ve cok zevklı tak tak tak vıtesler atar. CvT ise yakıtı cok azaltıyor devrı hep düşükte tutuyor yakıt tüketımı baya azaltır ve uzun yolda motor sesı mınımun olur devır düşük oldugu ıcın.
Ama bakım olarak tam otomatıkler 80 100 bın de bır şanzıman yagı degısır CVT ıler ıse 40 bın de bır. Ben tam otomatık sevıyom acıkcası Şuan kı Fc5 ler cvt ler tam otomatık gıbıymıs vıtes geçiş hissi vermişler yazılımla güzel olmus

Geri