2011 civic sarı yağ ikaz lambası yanıp sönüyor

Merhaba arkadaşlar

Bugün izmit istanbul otoyolunda giderken birden sarı yağ ikaz lambası yanıp sönmeye başladı. Sağa çekip yağ kontrolünü yaptım. Ama yağ yarımın üstündeydi sonra arabayı tekrar çalıştırdım lamba sönmüştü. Daha sonra izmit e dönerken tekrar aynı yerde lamba yanıp sönmeye başladı. Yollarda kar vardı sıcaklık - 3 derece gösteriyordu Tesadüf mü bilmiyorum aynı yerde yanması. Sorun ne olabilir daha önce başına gelen var mı? Neden yanıp söner bu sarı yağ lambası?

Teşekkürler

Aracınız
merhaba arkadaşlar, ben de bu konudan muzdaribim. dün erzurum honda çebi servisinde genel bakımları yapıldı, yağ değişimi, filtreler falan. bugün yola çıktım, yaklaşık 25km sonra yağdanlık yanıp sönmeye başladı. daha önce de aynı sorun olmuştu. baya kullandım o şekilde. içim rahat etmedi, servise (yine erzurum çebi) götürdüm. usta yağ filtresini çıkardı, Opel filtresi takmış bir sanayideki usta. yağı da Elf koymuştu, castrol öneriyorlar honda için. 0-30 castrol ile değiştirdiler, 77000de idi. şu an 89000de. bugüne kadar o sıkıntı çözülmüştü fakat servisten çıktıktan sonra bu sorunun olması bana çok normal gelmedi. bu sefer 0-40 castrol koydular. sizce ondan olabilir mi? hava soğuktu, ilk aldığımda da bu sıcaklıklarda yanmıştı fakat -30u da gördüm yine de yanmamıştı. değişimden sonra yandı.
sizce sorun nerede?

Aracınız
yag 1 .jpg

Her ihtimale karsın servise uğrayıp bunları kontrol ettirin , motorun kanı yağdır.

yağ eksiltmesi olabilir , yağ seviyesini kontrol etttirin.

yağ pompasını kontrol ettirin ( belki yağ pompası , pompalama görevini yapamıyor ) , belki değişimi gerekebilir.

Bu şekilde aracı kullanmaya devam ederseniz ( ışık yanarken ) motora ciddi şekilde zarar verebilirsiniz.

Kafanız rahat aracınız sürmeye devam edebilirsiniz.

Aracınız
Ekli dosyayı görüntüle 2942

Her ihtimale karsın servise uğrayıp bunları kontrol ettirin , motorun kanı yağdır.

yağ eksiltmesi olabilir , yağ seviyesini kontrol etttirin.

yağ pompasını kontrol ettirin ( belki yağ pompası , pompalama görevini yapamıyor ) , belki değişimi gerekebilir.

Bu şekilde aracı kullanmaya devam ederseniz ( ışık yanarken ) motora ciddi şekilde zarar verebilirsiniz.

Kafanız rahat aracınız sürmeye devam edebilirsiniz.

servisten çıkalı 50km bile olmamışken yanmaya başladı zaten. yağ değişiminden sonra olduğu için yağ kalınlığından olabilir diye düşünüyorum

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=3279]civic2011[/MENTION] Hocam yağ işi şakaya gelmez, en sağlamı aracı tekrar servise götürmeniz.

Aracınız
bugün servisle konuştum. lpg falan dediler. ben bağlantı kuramadım dedim lpg ile. düşündü düşündü, arabayı tekrar getirin dedi. 180km yol göründü bana

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
bugün servisle konuştum. lpg falan dediler. ben bağlantı kuramadım dedim lpg ile. düşündü düşündü, arabayı tekrar getirin dedi. 180km yol göründü bana

180 km de olsa sağlama almak en doğrusu :eek:k:

Aracınız
bugün servise gittim. lpg ile giderken yanıyordu. stop edip benzine alınca yanmıyordu. tekrar lpgye geçtiğimde tekrar yanıyordu. servise de bu bilgileri verdim, lpg ayarı yaptılar uzun süre. arabaya bilgisayar bağlı şekilde test sürüşüne çıktık ustayla. hiçbir sıkıntı yok. basıyorum, zorluyorum, fren-gaz-fren-gaz yapıyorum. yanmadı hiçbir şekilde. ustayı servise bıraktım, yola çıktım. 100km gittim gitmedim tekrar yandı. gece gözümü alıyor diye stop ettim benzine aldım. bir süre sonra benzinde de yanmaya başladı. yarın ustayı tekrar arayıp bilgi vereceğim. tekrar gel derse gücüm kalmadı gitmeye. uygun bir zamanda tekrardan götüreceğim

Geri