2011 model fd6 aracımda sağ önden gelen ses

Merhaba arkadaşlar 2011 model 64 bin km deki fd6 aracımda hafif bir bozuk yola girsem bile sağ önden lak luk diye ses geliyor bu sesin kaynağı ne olabilr ben amortisör kep başları ya da direksiyon pompasindan şüphelenmiyorum inşallah üçüncüsü değildir bu arada araçta sürekli balans ayarı bozuluyor

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar 2011 model 64 bin km deki fd6 aracımda hafif bir bozuk yola girsem bile sağ önden lak luk diye ses geliyor bu sesin kaynağı ne olabilr ben amortisör kep başları ya da direksiyon pompasindan şüphelenmiyorum inşallah üçüncüsü değildir bu arada araçta ani yokuş bitimlerinde gırç diye ses geliyor ve sürekli balans ayarı bozuluyor

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1993]soner_01[/MENTION] Araç dururken ses gelen tarafı elinizle salladiginizda benzer ses duyuyor musunuz?

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[MENTION=1993]soner_01[/MENTION] Araç dururken ses gelen tarafı elinizle salladiginizda benzer ses duyuyor musunuz?

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Araç durur vaziyette iken bahsettiğiniz gibi bir ses yok dururken direksiyonu çevirirken sadece ilk harekette lak diye ses oluyor onun dışında bir ses yok asıl sıkıntı çukur ve bozuk yollarda sanki teker boşta sallanıyor da ses yapıyor gibi

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Böyle uzaktan tahmin yürütmek zor ama yeni nesil araçların kronik problemi olan bir sıkıntı. Direksiyon kutunuzda sıkıntı var anlattıklarınızdan anlaşılan. Sürüş güvenliğini etkilemez ama ses rahatsız eder. Eğer problem buysa yaklaşık 300TL'ye tamiri mümkün. Sıfırı zaten (1500-2000) çok pahalı. Ancak yine de yol üstü konusunda uzman birine göstermenizde fayda var.

Hareket halinde direksiyondan hiç ses gelmiyor yalnızca çukura girdigimde oluyor direksiyon kutusu sorunu kronik biliyorum ama sanırım bu parkeli yollar bunun çıkma ihtimalini arttırıyor

Arkadaşlar aracı bugün ustaya gösterdim sorun z rotlarindaymis dört lastikteki z rotunu değiştirdik sorun çözüldü

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar aracı bugün ustaya gösterdim sorun z rotlarindaymis dört lastikteki z rotunu değiştirdik sorun çözüldü

Hocam geçmiş olsun, bilgi için teşekkürler :eek:k:

Geri