Civic FB7 2012 civic far sensörü devamlı gece algılıyor FB7

mturker

Özel Üye

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
bu sorun şimdi bende de var...aracım 2012 sedan elegance ..bir de ek olarak birkaç yıldır soğuk havalarda hız gösterge paneli çalışmıyor tamamen siyah görünüyor sonra araç ısınınca ekran tekrar geliyor ..hiç böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?...akü olabilir dediler akü sıfır ..bu sabah yine hava eksi derecelere inince hız gösterge paneli yine çalışmıyordu..araç ısındı ve yine kendine geldi tahminen bir saat sonra falan...far sürekli yanıyor ve panel parlaklığı düşüyor farı manuel olarak kapatınca ekran tekrar canlanıyor...aklımı aldı artık bu sorun
Soğuk havada gösterge kartın elektronik iletkenliği azalıyor. Isınınca eski haline alıyor. Ekran aydınlatma ampullerimde bunu yaşamıştım. İlk önce patladı diye düşündüm sonra yanmaya başladı. Elektrik ustama durumu anlattım. Bu tarz ifade etmişti.

Ad Soyad
ahmet kılıçaslan
Aracınız
Civic FB7 2012
Soğuk havada gösterge kartın elektronik iletkenliği azalıyor. Isınınca eski haline alıyor. Ekran aydınlatma ampullerimde bunu yaşamıştım. İlk önce patladı diye düşündüm sonra yanmaya başladı. Elektrik ustama durumu anlattım. Bu tarz ifade etmişti.
Bu konuda nihayet bir teori sahibi olmuş bulundum teşekkür ederim...peki bir önlem ya da çare önerdi mi usta ?

Ad Soyad
ahmet kılıçaslan
Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam panelde ki çubugu soldan sağa dogru çevirin farlarınız yanıkken...

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eyvallah çok teşekkür ederim..o sorun çözüldü...cehaletimi de gidermiş oldun..şimdi far manueldeyken uzunlar yanmıyor..onun da bir tuşu varsa ne.olur söyle:))

Moderatörün son düzenlenenleri:

mturker

Özel Üye
Eyvallah çok teşekkür ederim..o sorun çözüldü...cehaletimi de gidermiş oldun..şimdi far manueldeyken uzunlar yanmıyor..onun da bir tuşu varsa ne.olur söyle:))
Estağfurullah hocam ne cehaleti normaldir bilmemek anamızın karnında ogrenmedık ben neleri soruyorum Çok basit uzunları yakmak, ama acaba omu sende beni mağdur gör, koldan Manuel kısaları yakıyorsun ya o kolu ileri dogru ittir yanması lazım. Ayrıca gosterge panelınde mavı olarak far işareti cıkıcak, eger farlar gene yanmaz o işaret ekranda cıkıyorsa farklı sorun vardır...

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu konuda nihayet bir teori sahibi olmuş bulundum teşekkür ederim...peki bir önlem ya da çare önerdi mi usta ?
Rica ederim. Çare zamanla ısınmasını beklemek veya aracı kapalı garaja parketmek gibi durumlar olabilir.

Aracınız
Civic FB7 2012
bu sorun şimdi bende de var...aracım 2012 sedan elegance ..bir de ek olarak birkaç yıldır soğuk havalarda hız gösterge paneli çalışmıyor tamamen siyah görünüyor sonra araç ısınınca ekran tekrar geliyor ..hiç böyle bir sorun yaşayan oldu mu ?...akü olabilir dediler akü sıfır ..bu sabah yine hava eksi derecelere inince hız gösterge paneli yine çalışmıyordu..araç ısındı ve yine kendine geldi tahminen bir saat sonra falan...far sürekli yanıyor ve panel parlaklığı düşüyor farı manuel olarak kapatınca ekran tekrar canlanıyor...aklımı aldı artık bu sorun

Hocam gösterge panelinin kararmasını ben de yaşıyorum. Deneyimlerime göre sanırım bu panel belli derecelerden sonra bir tür kurtarma moduna giriyor ve kendisi kasıtlı olarak kapatıyor. Çünkü Siirt’te 42 derece üstünde ve şu an Ankara’da -5 derece altında daha 1 kez olsun hız göstergesi ekranının çalıştığına şahit olmadım. Bu durum her seferinde başıma geldi ben de tedirgin olmayı bıraktım epeydir.

Son düzenleme:
Geri