2012 civic ön konsoldan gelen ses

Merhabalar arkadaşlar. 2012 eco elegance civic sahibiyim, yaklaşık 5 ay önce aldım. Yaşadığım şehirde yollar hep parke taş ve arada köyüme gidiyorum orası da mucur diye tabir edilen asfalttan yolu var. Hem bu yolda hem de parkede aracımın ön konsolundan bir ses geliyor, çok araştırdım ama forumlarda kesin bir çözüm bulamadım o yüzden bu konuyu açmak zorunda kaldım. İnanın o kadar rahatsızım ki sesten çok sevdiğim aracımı satma noktasına geldim. Daha önce çok eski arabalar kullandım böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Lütfen bir çözüm üretin yoksa araba gidecek;) bağlantıda daha önce bir arkadaşın kaydettiği sesi buldum ve arabamdaki de aynı ses. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim, iyi forumlar...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bende de var o ses ama teybin arkası değil camla göğsün birleştiği noktadan geliyo ben elimi cam ile göğüs arasına sıkıştırınca kesiliyor cam olabilir mi ya da arada boşluk mu var??

Aracınız fc5 ise servisler o kısıma ücretsiz yalıtım yapıyor.

@emirsaltukdd Teyibin arkasındaki bağlantı kabloları ses yapıyor olabilir, sonradan navigasyon takıldı ise torpido içerisinde bağlantı kabloları da ses yapıyor olabilir.

Bugün başlıyorum sesin kaynağını bulmaya. İlk olarak kanala çekip bütün alt takımlar kontrol edilecek ve özellikle eksoz ve eksoz koruyucu sacına bakacağız ustam ilk oradan şüphelendi. Eğer bulamazsak ikinci seçenek sonradan takılan navigasyon sistemi onu da söktürüp dikkatlice kabloları bantlayarak takacağız

Bende de var o ses ama teybin arkası değil camla göğsün birleştiği noktadan geliyo ben elimi cam ile göğüs arasına sıkıştırınca kesiliyor cam olabilir mi ya da arada boşluk mu var?

Camın oradan gelen ses bundan daha farklı onu küçük bir peçete sıkıştırarak çözdüm yani o ses de vardı aracımda kemerlerden de ses geliyor torpitodan da ses geliyor kolçaktan da yani aracımda gelebilecek bütün sesler geliyor ama en rahatsız edeni ve çözümü zor olan konsoldan gelen bu ses.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Bugün başlıyorum sesin kaynağını bulmaya. İlk olarak kanala çekip bütün alt takımlar kontrol edilecek ve özellikle eksoz ve eksoz koruyucu sacına bakacağız ustam ilk oradan şüphelendi. Eğer bulamazsak ikinci seçenek sonradan takılan navigasyon sistemi onu da söktürüp dikkatlice kabloları bantlayarak takacağız

Egzoz sisteminden çıkan bi sesin ön cam veya konsol tarafından duyulması çok zor yalnız

Sizi bu kadar mutsuz eden araçla niye uğraşıyorsunuzki? Satın ve ihtiyaçlarınıza cevap veren bir araca geçin.

En kısa zamanda inşallah dediğinizi yapacağım ama şuan maddi imkansızlıklar var araba alıp satmak sigorta kasko felan hep para malum

Egzoz sisteminden çıkan bi sesin ön cam veya konsol tarafından duyulması çok zor yalnız

Ama biz önce basit olana yönelmek istiyoruz. Genelde bu tür sesler çok basit yerlerden de gelebiliyor yani hiç ummadığımız yerden çıkabiliyor o yüzden kolay ve daha basit ulaşabileceğimiz yerlerden başlamak mantıklı geliyor daha sonra konsala yönelecez bakalım

Aracınız
Civic FB7 2012
aynen.. takip..

Geri