2012 ve Sonrası Civic FB7 Arka Hoparlör Değişim ve Pandizot Sökme Detaylı Anlatım

ANGANS

0
Aracınız
[MENTION=1496]onancc[/MENTION] Peki amfi olmadan kaç watt kaldırır ? ben hiç amfi ve kabin bass takmak istemiyorum. sadece kaliteli 4 mit takmak istiyorum ama kaldırıp kaldırmayacağını merak ediyorum.

onancc

0
Aracınız
Hocam bildiğim kadarıyla mevcut teybin çıkışları 4x 50 Watt olması lazım. Rms si 50- 60 Watt , peak 300 civarı, db 90 üstü üst seviye 4 tane hoparlör koaksiyel de olup olabilecek en iyisi olur. Daha iyisi için amfi vs. Komponent takım Şart konuyla ilgili daha bilgili arkadaşlar forum da yazmışlardı öyle Hatırlıyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam fabrika çıkışı normal teyp, navigasyon yok. Ses kalitesi bir miktar arttı, arka taraftanda bass tiz tıngırdıyor artık, araç içindeki Akustik daha iyi oldu. Dediğim gibi daha üst Düzey hoparlörlerle çok daha başarılı olacak gibi görünüyor. 100 tl ilk hoparlörlerle bence tatmin edici.

Cevabınız için tşk :) Normal teybin çıkışı fena değil o zaman. Peki on hoparlorlerde değişim yapmışmıydınız? Ben sadece onleri değiştirmeyi dusunuyorumda, anlamlı bir değişim olurmu? Yoksa arka ile birlikte mi değiştirmek lazım?

onancc

0
Aracınız
Yok hocam önleri değiştirmedim, öndeki hoparlörlerin direklerde tweeter ları olduğu için ön kanaldan gelen ses benim için yeterli geldi. Teybin ayarlarından sesi sadece arkaya Verdiğiniz zaman sadece arkaya verme ile sadece Öne verme Arasında ne kadar fark olduğu anlaşılıyordu. Arkalar çok zayıf kalıyordu onun için arkalara 3 yollu taktım dengelendi. Araç içi ses akustiği daha keyifli oldu.

Aracınız
Hocam eline sağlık çok güzel bi paylaşım yapmışsın. Bu proje benimde aklımda yapıcam işlh havaların iyisinde. Cidden araçlarımızın arka hoparlörleri çok kalitesiz.
Size tek bi sorum olucak [MENTION=1496]onancc[/MENTION] ; Aracın elektrik bağlantısını keserseniz iyi olur malum airbagler var dediniz.. Bunu nasıl yapıcaz? Bildiğimiz akünün kutup başlarını sökerek mi? Kapı otomatiği vs resetlenmezmi böyle olunca.. yada başka bi yolu mu var?

Son düzenleme:

onancc

0
Aracınız
hocam evet akünün (-) kutup başını çıkararak elektrik bağlantısını kesmiş olursunuz. onu yapmak istemezseniz en azından anahtarı kontaktan çıkarın bir sorun olmaz hemde içiniz rahat olur.

Aracınız
hocam evet akünün (-) kutup başını çıkararak elektrik bağlantısını kesmiş olursunuz. onu yapmak istemezseniz en azından anahtarı kontaktan çıkarın bir sorun olmaz hemde içiniz rahat olur.

hocam sağol cevabın için. kontak anahtarını çıkarmak yeterli olur bencede. ama şu akünün kutup başını çıkarma işi abimin arabasıyla ilgili kötü bi tecrübeyle sonuçlanmıştı. Aracın merkezi kapı kilitleri, radyo-teyp kodu resetlendiği için soluğu oto elektrikçide almıştık.[;)]

Aracınız
[MENTION=1496]onancc[/MENTION] Merhaba bir soru soracağım.
Öncelikle emeğinize sağlık, araçlarımıza kendimizden daha çok özen gösteren ustalar bulunmuyor.
Arka hoparlörler değiştikten sonra, sesi tamamen arkaya verdiğinizde, tamamen öndeki gibi güzel ses alınıyor mu?

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onancc

0
Aracınız
[MENTION=1496]onancc[/MENTION] Merhaba bir soru soracağım.
Öncelikle emeğinize sağlık, araçlarımıza kendimizden daha çok özen gösteren ustalar bulunmuyor.
Arka hoparlörler değiştikten sonra, sesi tamamen arkaya verdiğinizde, tamamen öndeki gibi güzel ses alınıyor mu?

Hocam kullanacağın hoparlöre bağlı tabi bu, benim taktıklarım 3 yollu üstünde ayrıca bass ve tiz leride var onun için ses öndekilere yakın, biraz daha üst düzey bir hoparlörle çok daha güzel olacağını düşünüyorum özellikle infinity referance, pyl pl63bl yada pioneer ts-a 1675r gibi tabi bütçe meselesi aynı zamanda, benim taktıklarım 100 TL idi.

Aracınız
Eminim ne taksak, orjinal arka hoparlörden daha iyi ses verecektir.:) fader dan ön arka geçiş yaptığımızdaki kalite değişimi çok fazla azalmıştır yani?

Sadece arkalara ses verdiğimde orjinal hoparlör, 90 model araçlardaki hoparlörler gibi ses veriyor. Taşınabilir radyo kalitesinde resmen.

Geri