2013 hb dizel titreşim sorunu

Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Herkese Merhaba

Arkadaşlar aracı aldığımdan beri kalkışlarda özellikle rampalarda gögüste debriyaj ve direksiyonda titreme oluyordu baskı balata değişimi (exedy) ve volant yüzeyi tornalaması yapıldı ve usta kesinlikle volant sağlam değişmesine gerek yok diyerek işlemleri tamamladı ilk bindiğimde hafif bir titreşim vardı kalkışta 1 hafta kadar sonra iyice arttı titremesi titreme debriyaj veya direksiyonda yok daha önceden olan kalkışlarda tak sesi 1 den 2 ye geçerkende oluyor ve aracra start stop devreye girdiğinde motor stop ettiği an aracın sağ tarafından tıkırtılar ve su sesine benzer ses geliyor boşta gaza bastığınız da 1000-1300 devir civarında kasayı aşırı titretiyor direksiyon dahil harici olarak setlerden çok sert geçmesemde genelde ön taraftan gıcırdama sesleride geliyor yakın zamanda alt motor kulağı değişti aracın ve tak sesi kesilmesede azalmıştı 2 farklı yere ustaya gittim ikiside ön takımda sorun yok desede bozuk yollarda ön taraftan çok ses geliyor vites farketmeksizin özellikle yokuş ise kasada çok vibrasyon oluyor ve bir usta sağ yağlı motor kulağının değişmesi gerektiğini fazla yumuşak laçka olduğunu dizel araçlarda daha sert sıkı olması gerektiğini söyledi ayışığı yetkili servise parçayı sipariş etmek için gittim kulak sağlam boşuna almayın diyorlar
Aracım 137.000 km de yardımlarınızı rica ederim araçtan çok soğudum bu problemler yüzünden

Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Biraz uzun oldu ama bilgisi olan varsa yardımını rica ederim yada başına gelen ek olarak yokuş yukarı 8 km hızla giderken sabit gittiğinizde gögüste titreme ve zırıltı oluyor aynı şekilde kalkışlarda çok nazik kalkmazsam titreme ve ses oluyor

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmiş olsun, açıkçası anlatımınızdan aklıma direk sağ motor kulağı geldi, çünkü anladığım kadarı ile motor yüke bindiğinde oluşan titreşim kabine olduğu gibi yansıyor, kulak titreşimi absorbe etmiyor. Peki araç rolantide iken gaza bastığınızdaki titreşim ve sesler videodakine benzer mi?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Şanzıman takozunada baktırmanızı tavsiye ederim. Volant tornasıda hatalı yapılmış olabilir. Boşta yine vibrasyon oluyorsa takozların kontrolüde yapıldı diyorsunuz bu şartlarda enjektörleri de kontrol ettirmenizi tavsiye ederim düzenli çalışmayan motor titreme yapar takozlar istediği kadar sağlam olsun anormal çalışmayı sönümleyemezler.

Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Şanzıman takozu kontrol edildi oda sağlammış alt kulak değişti orjinali ile araçta kavramadan sonrada titreşim oluyor devir düşükse 2. Vitesin rolantisinde de özellikle rampa ise kasa çok titriyor kalkışta ve 2. Vitese geçerken çok dikkat etmezsem tak sesi geliyor bu sorunları volant yapar mı sizce ve sağ kulakta yağ atma çökme gibi bir durum olmadığı için yetkili servis sorun yok diyor kulakta ilk videoda ki gibi düşük devirlerde koltuklar dahi titriyor ama ses tam bu şekilde değil ve daha az

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şanzıman takozu kontrol edildi oda sağlammış alt kulak değişti orjinali ile araçta kavramadan sonrada titreşim oluyor devir düşükse 2. Vitesin rolantisinde de özellikle rampa ise kasa çok titriyor kalkışta ve 2. Vitese geçerken çok dikkat etmezsem tak sesi geliyor bu sorunları volant yapar mı sizce ve sağ kulakta yağ atma çökme gibi bir durum olmadığı için yetkili servis sorun yok diyor kulakta ilk videoda ki gibi düşük devirlerde koltuklar dahi titriyor ama ses tam bu şekilde değil ve daha az
Açıkçası motor kulağı çökmediği için iyi görünüyordur ama titreşim emme özelliğini kaybetmiş olma ihtimali yüksek.
Ek olarak şöyle bir bilgide paylaşayım, FD6larda orjinal daikin exedy baskı balatalarda 8 yay varken piyasada parçacılardaki daikin exedylerde 4 yaylı olanları satılıyor, bu nedenle dışardan takılan baskı balatalarda zamanda vites geçişlerinde titreme ve vuruntular oluşabiliyor, bunu da gözönüne almanızı tavsiye ederim.

Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Açıkçası motor kulağı çökmediği için iyi görünüyordur ama titreşim emme özelliğini kaybetmiş olma ihtimali yüksek.
Ek olarak şöyle bir bilgide paylaşayım, FD6larda orjinal daikin exedy baskı balatalarda 8 yay varken piyasada parçacılardaki daikin exedylerde 4 yaylı olanları satılıyor, bu nedenle dışardan takılan baskı balatalarda zamanda vites geçişlerinde titreme ve vuruntular oluşabiliyor, bunu da gözönüne almanızı tavsiye ederim.
Teşekkürler.
Ustanın söylediği oynar göbek volant olduğu için balata da yay olmuyormuş motor kulağıda hem yurt dışından gelecekmiş hemde 2560 TL fiyat verdiği için servis emin olmadan almakta istemedim hb dizel az sayıda olduğu için çıkmada bulamadım parça tedarik edebileceğim bir yer yada anadolu yakasında önerebileceğiniz usta varsa aracı göstermek isterim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkürler.
Ustanın söylediği oynar göbek volant olduğu için balata da yay olmuyormuş motor kulağıda hem yurt dışından gelecekmiş hemde 2560 TL fiyat verdiği için servis emin olmadan almakta istemedim hb dizel az sayıda olduğu için çıkmada bulamadım parça tedarik edebileceğim bir yer yada anadolu yakasında önerebileceğiniz usta varsa aracı göstermek isterim
Motor kulağı olarak orjinali servis harici bulamazsınız, çıkma motor kulağını tavsiye etmem. Usta olarak ise İstanbul için maalesef bilgim yok, forumda istanbulda önerilen usta veya özel servisleri aratmanız faydalı olacaktır.

Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Arkadaşlar Sorunların bazılarını çözdüm ama 1.100- 1.300 devir aralığında kasadaki titremeyi gideremedik volant ve sağ motor kulağı değişmesine rağmen araç rolantide , 1-2-3 . Viteste 1.100-1.300 devir aralığını geldiğinde direksiyon dahil telefon titreşimi gibi titriyor yüksek devirlerde hiç bir titreme yok aynı zamanda araç giderken boşa alıp aynı devirlere getirdiğimde de aynı titreme oluyor bazen araç ısındığında olmuyor çok azalıyor bu sorun diğer araçlarda var mı arkadaşlar yoksa benim araçta mı sorun var

Geri