2014 akü

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar iyi günler. 2014 sedan civic kullanıyorum. Aracın aküsü bitti. Üzerinde fabrika aküsü Mutlu akü 47 Ah lik akü var. Birkaç araştırma yaptım. Aynı ebatlarda mutlu da 55 Ah lik. İnci de 45 ve 60 Ah lik akü var. Bunlar takılabilir dediler. Honda servisi aradım kesinlikle 47 Ah lik takılması lazım dediler. 55 lık vaya 60 lık taktırsam sıkıntı olur mu. Özellikle garanti için problem olurmu. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Çok teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
45 lik inci taktırdım 3 aydır kullanıyorum sıkıntı yok aküyü takarken motoru stop etmeyin ki araba çalıştığında kod sormasın bu büyükbir sıkıntıymış bilginize

SM-A710F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
FB7lerde orjinal stok teypte kod yoktur. Sadece POWER tuşuna 2 sn. basılı tutuluyor o kadar.
Ben değiştirdiğimdem en azından bu şekilde idi, aracı çalıştırırken aküyü değiştirmek bence sakıncalı, alternatör bu süreçte ürettiği gücü veremediği için problem çıkarabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
55 lik mutlu akü 2013 fb7 lpgli arsçlara uygun demi ? Lpg olunca farklı bişey taktırmaya gerek var mı ? Lpg oluncs bi tık yükseğini takıyorlar diye biliyrm

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fazla amper taktırmak problem olmaz. Maximum 55-60 olabilir. Yuvaya otursun çevresine zarar vermesin yeter. Zaten firmalarda Honda için dar akü üretiyorlar. Mutlu'nun dar ters kutup 55 amperi Honda aküsü diye tanıtılıyor. Akü daha çok ilk marşta önemli. Araç çalışınca enerjiyi alternatörden alır. Bu arada aküyüde şarz eder. Akü servisi lpgli araçlarda akünün biraz daha erken bittiğini söylemişti. Kısa mesafe veya uzun mesafe kullanımı akü için önemlidir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:
Geri