Civic FB7 Civic Fb7 Karter Muhafaza Plastiği Eksikliği ve Tamamlanması.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Arkadaslar arkadasimda 2013 model elegance arac var onda karter muhafaza plastigi mevcut yani kaputu acinca yol gozukmuyor benim aracim ise 2014 makyajli ve bende karter muhafaza plastigi yok servisi aradim sordum sizin aracta yok hatta oyle bi parca yok dediler dedim arkadasimda var olamaz dediler️ yani sorunum bunu nereden temin edebilirim? Dun izmitten bursaya gittim geldim arabam tertemizdi bugun kaputu bi actim tum camur kir arabanin motoruna dolmus hani darbe aninda karteri koruyacagini dusunmuyorum plastik oldugundan en azindan kiri camuru almaz diye dusunuyorum yardimlarinizi bekliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan Uzun

0
Yönetici
2013 ile 2014'ün motor yapısı farklı mı ki koruması 2014'e olmasın. arkadaş o parçayı bulup takacaklar işte oraya.

ayrıca 2013 model civic'i olan bi arkadaşımın bakım faturasına karter tapa pulu yazmışlar, bu noluyor?

Sanirim bakimda yagi asagidan drain ettikleri icin soktukleri karter tapasini iki defa kullanmiyorlar diye dusunuyorum.tahmin bu tabi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
2013 ile 2014'ün motor yapısı farklı mı ki koruması 2014'e olmasın. arkadaş o parçayı bulup takacaklar işte oraya.

ayrıca 2013 model civic'i olan bi arkadaşımın bakım faturasına karter tapa pulu yazmışlar, bu noluyor?

Eski yağı karter tapasını açarak boşaltıyorlar, sızdırmazlık için tapaya yeni pul takılarak yerine montajı yapılıyor, serviste 1 lira gibi bir rakamla bize fatura ediyor :)

Hakan Uzun

0
Yönetici
Benimki 2013 bende var. Hatta karterin tam alti metal bir parca da arkada var metal. Gerisi plastik. Allah rahmet eylesin Kaplumbağa ya carpmistim. Araci kaldirip baktim metal egilmisti. Duzelttim geri taktim.

Aynen hocam bugun izmitte butun cikmacilari dolastim daha sonra honda servisi ile tekrar irtibata gectim yok en aon bi cikmaci istanbulda bi cikmacinin numarasini verdi aradim uzunca bi muhabbet sonunda parcanin nereye tam oturdugu konusunda anlastik arkadas karter muhafazasinin 3 parcadan olustugunu ve iki tarafin plastik oldugunu ortanin metal oldugunu soyledi veee 400 tl istedi cok pahali degilmi ya?
Sonra nette yine biraz daha gezdim yok yine bulamadim daha ucuzunu
33ff88bb678f375e6be42b5a9adfd0fb.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yazık ya normal başka araçların karterleri 100 liradan pahali değil eminim :(

Hakan Uzun

0
Yönetici
Yazık ya normal başka araçların karterleri 100 liradan pahali değil eminim :(

Adama dedim astra h vardi bende 70 tl ye taktirmistim boyle abi bizde baska yerdede bulamazsin dedi ki gercekten de bulamadim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Takma hacım ya honda türkiyeye sikayet et bu sizin ayibinizdir diye ? her yıl bir donanım çalıyor...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Takma hacım ya honda türkiyeye sikayet et bu sizin ayibinizdir diye her yıl bir donanım çalıyor...

Sorma arkadasim kiziyorum boyle olunca bugun birsey daha farkettim kapi altinda fitilde yokmus bende cizgi seklinde 2013 te oda var

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yarın foruma bi fotoğrafını koyabilir misin o fitilleri ondan nasıl çalıyor ya ?

Hakan Uzun

0
Yönetici
Yarın foruma bi fotoğrafını koyabilir misin o fitilleri ondan nasıl çalıyor ya

Abi sorma ya oda nasil oldu anlatayim. Dun 2013 hondasi olan arkadasima gittik sonra disari cikmamiz icab etti onun arabasina bindik dedim senin kapi cok tok ses cikariyor kapanirken bida actim kapattim baktim altta fitil var ana dedim bu bende yok bi baktik yok fitil olsa bile onu takmak icin benim kapida delikleri bile yok takamam yani arkadas diyo senin ki cin malimi filan gulduk gectik

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
? kapı kapanış sesi tok evet. Şu 2016da çıkacak kasaya merakla bekliyorum, eğer hala izolasyon zayıf ve donanım çalar bir mantıkla hareket ederlerse bi sonraki tercihim civic olmayacak büyük ihtimalle. Tamam sağlam araç güven veriyo ama muadilleri olan japon araclar çok gelistiler. Bi mazda 3 civic ten daha fazla baktiriyo kendine.

Geri