2014 honda civic 4000/5000 devir arası rolantide niçin gaz keser?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
-2014 honda civic aracım 5000 devire yaklaşınca gaz kesiyor.

-Motor soğukken ilk marşta çalışmıyor ikinci 3. Marşta çalışıyor ancak marş kaçırıyor gibi ses geliyor.

Neden olabilir arkadaşlar?
Lütfen yardım edin.

video: https://youtube.com/shorts/NmJ0nikvv40?feature=share
Video
1.Aracın gaz kesiciye giriyor video da gördüğüm o, bunu araç dururken yapması gayet normal bişey......Sürüş esnasında vites geçişleri ile ilgili problem varsa yada sürüş esnasında videoda ki gibi olup aracınız gaz yemiyorsa VTEC selenoidine bi baktırın derim...

2.Motor soğukken ilk marşta çalışmama ise artık klasik sorun haline geldi, aracınız LPG li ise Gaz regülatör diyaframınız çatlak ve kaçırıyordur, Değişince düzelir...Yada diğer düşük ihtimal marş motoru kömürleri bitiyordur ama bu olsa sürekli her marş ta yapması gerekli ki o değil sanırım...iyi günler.

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2009
Otomatik araçlarda boşta devir kısıtlaması oluyor. Sebebi ne tam bilemiyorum ama muhtemelen dip gaz yapıp ani kalkış yapanlar için amaç şanzımanı korumak.

Geç çalışma olayıda arkadaşın dediği gibi Lpg regülatör diyaframı. Ben 1.5 sene önce değiştirdim sorunsuz kullanıyorum.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Kütahya’da yaşıyorum.

1 haftalığına Ankara’ya gideceğim.

Ankara’da bu regülatör arızasını yaptırabileceğim bir yer önerir misiniz?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Kütahya’da yaşıyorum.

1 haftalığına Ankara’ya gideceğim.

Ankara’da bu regülatör arızasını yaptırabileceğim bir yer önerir misiniz?

Ankara Yetkili BRC servise gidin....Yetkili servis, sorun regülatör diyaframı ise değişim yapıyor bilginize..

Regülatör değişimi 2500 TL
Regülatör diyafram conta değişikliği 500 TL civarı....

Regülatörünüzde problem yoksa boşuna 2500 TL vermeyin....Diyafram Conta değişimi ile işi 500 TL ye çözersiniz...

Tabi sorun başka yerden kaynaklı değilse..iyi günler

Son düzenleme:
Son kez,
bu çalışma problemi için çekmiş olduğum birleştirilmiş videolara göz atabilir misiniz?

Acaba arızası var mı? varsa ne kaynaklı? yorum yaparsanız sevinirim.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Son kez,
bu çalışma problemi için çekmiş olduğum birleştirilmiş videolara göz atabilir misiniz?

Acaba arızası var mı? varsa ne kaynaklı? yorum yaparsanız sevinirim.

Hocam videoyu izledim...farklı zamanlarda çekilmiş videoları birleştirmiş sin anladığım kadarıyla.....

Araç çalıştıktan sonra mesela 1 dk çalışır vaziyette kaldı diyelim..hemen Stop edip tekrar çalıştırdığınızda marş almama gibi bi durum oluyor mu .....eğer çalıştıktan sonra bu video daki olayı tekrarlamıyorsa yani direk çalışıyorsa ve diğer marşlarda problem olmuyorsa %90 regülatör diyagramınız çatlak....çok kolay bi testi var aşağıya link atıcam...eliniz böyle işlere yatkınsa bakın...yok ben ellemeyeyim derseniz karar sizin..... Videoyu baştan sona izleyin.... 1dk .45 sn den sonra bardak gaz kaçağı testi yapıyor..

Eğer 1 dk çalışır vaziyette durdu..stop ettin... tekrar çalıştırmak istediğinde çalışmıyorsa regülatör diyafram kaçağı değil....başka bi sebepten diyebilirim.... Akü/marj motoru/buji/ bobin/ depo içi benzin pompası vs. gibi noktalara yönelmek gerekir.

Son düzenleme:
İlk marşa nadir çalışıyor.

İkinci yada üçüncü marşta gaz verirsem rahat çalışıyor.

Bazende gaz vermeden de gaz vermeden çalışıyor.

İlk marş ikinci marş üçüncü marş ta çalıştıktan sonra.

Stop edince akabinde çalıştırmak istediğim hiç bir sıkıntı çıkarmadan marş alıyor.

10 marştan 9 unda (son eklediğim videolarda olmadı)(diş dr. Na gidince diş ağrısı geçer gibi)

Marş kaçırıyor sesi geliyor.

Bugün araba garajda değil sabah kesin marş kaçırıyor sesini kaydedip buraya ekleyebilirim.

Geri