2015 Cvic FB 7 LPG tüpü ve yakıt tüketimi hakkında

Aracınız
Aracı 2015 sonuda bayiden tüplü olarak aldım, BRC simit kaç lite olduğunu bile bilmiyorum.Boşken aldığı yakıt 30 lt civarında bu durum soğuk kış günlerinde 32 lt ye çıktığı oluyor. Geçen gaz aldım pompacı özellikle çıkarmadı tırttt diye bir ses geliyor ve gaz almaya devam ediyor. Yaklaşık 39 lt gaz aldı imkansız dedim. Baktı bu tüp 44 lt normaldir dedi , hiç bir şey anlamadım . Şamandıran bozuktır dedi. Öyle olsa bile heryerde 32 lt yi geçmiyordu.

Şimdi öğrenmek istediklerim.

1)Bayi çıkışı BRC tüp kaç lite oluyor.
2) 30 lt gazla şehir içi 250 km den fazla km yapamıyorum bana çok fazla geliyor bu değerler yaz kış pek değişmiyor.

Teşekkürler

StarGT

0
Aracınız
bende aracı ilk aldıgımda ( LPG'li ) 29 Lt geçmiyordu. şu 6-7 aydır fulledigim zaman 42lt filan alıyor. bunu BRC bayisine sordugumda ayar çekilmesi lazım filan dedi. bende işten dolayı pek gidemiyorum. ne olur ne olmaz diye bende hep 100TL lik alıyorum.
kısacası BRC gidip derdinizi anlatırsanız onlar sorunu hallederler. 30Lt gaz ile 250km normal

Aracı 2015 sonuda bayiden tüplü olarak aldım, BRC simit kaç lite olduğunu bile bilmiyorum.Boşken aldığı yakıt 30 lt civarında bu durum soğuk kış günlerinde 32 lt ye çıktığı oluyor. Geçen gaz aldım pompacı özellikle çıkarmadı tırttt diye bir ses geliyor ve gaz almaya devam ediyor. Yaklaşık 39 lt gaz aldı imkansız dedim. Baktı bu tüp 44 lt normaldir dedi , hiç bir şey anlamadım . Şamandıran bozuktır dedi. Öyle olsa bile heryerde 32 lt yi geçmiyordu.

2) 30 lt gazla şehir içi 250 km den fazla km yapamıyorum bana çok fazla geliyor bu değerler yaz kış pek değişmiyor.

Teşekkürler

Hocam 78 ₺ gazla 180 km yol yapabildim İstanbul trafiğinde. 250 km çok iyi. Opetten almıştım gazı. Shellden aldığım zaman 230 km görüyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim de depo 27 lt yi gecmiyordu. Brc ye samandirayi gonderdim, ayar yapildi. Simdi 36-39 lt civarinda doluyor ama tam doldurmuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Teşekkürler

Ben 32 lt ile 250 yi zor goruyorum istanbul sehirici

2014 elegance otomatik orjinal lpg

Naptin biraderim cok performansli kullandin galiba

2014 elegance otomatik orjinal lpg

Yok hocam İstanbul şehir içi trafiğinde kullanıyorum.Opetten gaz aldığım zaman böyle oluyor. Opeli corsası olan bir arkadaşım var onunla birlikte test ettik. Aşağı yukarı oda aynı km yaptı. Shellden aldığım zaman 230-240 km gidiyor. Bilmiyorum 30000 bakımıda yaklaştı. Onada bağlı olabilirmi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

issot

0
Arkadaslar benim sorum lpgli araclarda malumunuz ilk calistirmada benzinden aliyor.bu sekilde benzin tüketimi nasıl oluyor sizde.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri