2015 elegance benzin göstergesi problemi acil !!

Vtec

0
Aracınız
Arkadaşlar Merhaba,

Bugün aracımla Kayseri tarafına uzun yola çıkacağım.Aracım 1300 kmde şu an 1000 km bakımını serviste yaptırdım ancak servise giderken aracımda yakıt olmasına rağmen 0 km yakıt uyarısı veriyordu halbuki aracımda 50 liralık benzin vardı.bu arada aracım benzin+lpg arkadaşlar.serviste yakıt emülatörü adında direksiyonun alt tarafında bir aparat bağlantısı yapıldı.

araca sabah benzin aldım yeniden ancak şöyle bir problemim var ;

araçla yola çıkınca 500 metrelik alanda yakıt göstergesi 1 km düşüyor yani 100 km göstermesi gereken yakıt göstergesi 30 km gittikten sonra 0 a düşüyor.canım şu an çok sıkkın servisi aradım beni başka bir servise yönlendiriyor. sıfır km bir araç alıp bu kadar ilgisizlik beni hastası olduğum aracımdan soğutuyor.ne yapmalıyım acil destek olabilir misiniz?

teşekkür ederim..duv.

Hocam emülatörun normalde işe yaraması gerekir. Emülatör kontağı açıp kapayınca benzin seviyesini normale çeker. Yolda ilerlerken benzinin düşmesi normal bir durum. Bence bunu kafaya takmayın.

Aracınız
ben o emülatör sistemini begenmediğim için hiç taktırmamıstım :) hep 0 'da geziyorum suan ayda 1 kere 20tl atiyorum sıkıntı yok.. daha iyi bir lpg göstergesi çıkana kadar bekliyeceğim.

ben o emülatör sistemini begenmediğim için hiç taktırmamıstım :) hep 0 'da geziyorum suan ayda 1 kere 20tl atiyorum sıkıntı yok.. daha iyi bir lpg göstergesi çıkana kadar bekliyeceğim.
aynen ben de. ucretsiz hakkim olmasina ragmen taktirmadim. ben hep full depo geziyorum, evet aracta fazkadan 50 kg var ama en azindan benzinbitik uyarisi almiyorum. 2 3 ayda bir de 40 50 tl ye yine fulluyorum

Aracınız
Bende Full depoya kullanıyorum. Benzin le kullanmadığım surece göstergedé dusme olmuyo zaten bende..dusmeye başladırktan sonra durmuyor surekli dusuyo artık..bende aracı sallıyorum gösterge gercek değerini buluyo tavsiye ederim.:) emulatoré gerek kalmıyo bu sekilde.

Aracınız
[MENTION=1297]Vtec[/MENTION] hocam aynı ben gibi :) hissetmişsiniz, önce 50 tl aldım arkasından fulledim depoyu :) 2 sene benzin almaya gerek kalmaz,
aracı ilk açtığınızda kontağı 2 de bekletin ( çalıştırmayın) sonra yakıt göstergesinin (en sol tarafda) yavas yavas doldugunu goreceksin, sağ tarafda i-mid ekranında tahmini gidilecek km mesafesininde yükseldiğini göreceksin, ne zaman sağda ki gidebileceğin km durursa gerçek yakıt göstergen o oluyor. (servis böyle dedi - böyle yapıyorum bende)
bunu her çalıştırdığında yapmana gerek yok acelen var hemen gideceksen, sonuçta gerçek deponun seviyesini biliyorsun.

Aracınız
arkadaslar bıldıklerım onceden denenmıs kımısınde olmus kımısınde olmamıs seyler ben yıne bıldıklerımı paylaşım.
ilk olarak yakıt deposunun yarım depodan fazla tutmak gerekıyormus. o sekılde olunca sevıye dusmuyor gibi bir cozum onerısı atıldı.
ıkıncısı ıse aracı kumandadan degılde anahtar ıle kıtleyıp anahtar ıle acmak.
gece eve gırerken anahtarla kıtlıyorsun sabahta geri aynı şekılde manual olarka yanı.
ama bu kıtlemı ıslemı arasında bı ıkı saat e,gecmesı gerekıyor dıyede duymustum.
bir deneyın olur mu olmaz mı bılemem.
benım fd6 da da aynı sorun var. yakıt ınıyıor cıkıyor ama alıstım artık :) bugun 7 diş var yarın 4 dıs kalıyor aksamına 6 dişe cıkıyor :)

Geri