2015 Model Honda Civic exutitive mi yoksa 3. Nesil Mazda 3 mü //

amesfa

0
2006 model mazda 3 vardı, 3 sene kullandım gayet memnundum ama satmak zorunda kaldım. Zarar etmedim hatta kâr ettim bile.

Honda konusunda ise forum sayesinde tanıştım ve gittikçe dahada ilgimi çekiyor. Buluşma ayarlanır ise yüzyüze arkadaşlara soracak çok sorum olur sanırım :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

eBydmr

0
Aracınız
Mazda dünya sıralamasında en az arıza veren seri üretim otomobil markası olarak biliyorum ve mazda gerçekten kaliteli bir marka bundan önceki aracım subaru imprezaydı 4x4 dü keyifle biniyordum fakat nakit ihtiyacımdan dolayı çok komik çok ucuz rakamlara satmak zorunda kaldım yine bu sıkıntıyı yaşamamak için yeni arabamı civicden yana kullandım aynı paralara çok daha konforlu ve kaliteli işcilikli arabalar var evet ama yine aynı durumla karşılarım belki diye kaçınmak zorunda kaldım. Evimin önüne açılan yeni bir spor salonu var sahibi almış 4 ay önce sıfır gayet memnun mazdaya binip beğenmeyeni pek az gördüm zaten. Uzun süre binerim bu arabadan gelecek paraya bakmam diyorsanız mazdayı tercih edin derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Wasted

0
Aracınız
İkisini de kullandım. Şuan şartlar öyle gerektiğinden 2015 model fb7 aldım. Ama bu kıyasta bence her türlü mazda 3.

Dış görüntü(17 jant olan), iç mekan kaltesi, sürüş hissiyatındaki tokluk hissi, malzeme kalitesi vs hepsinde mazda diyorum.

Honda biraz daha geniş ve ferah gibi. Arka koltuk baş ve diz mesafesi olarak daha iyi. Bunun haricinde mazda hem çekiciliği, hem hissettirdiği kalite hissiyle fb7'den daha iyi. Bunda civic'in yerli üretim olup, mazda'nın japon olmasının rolü varmı bilmiyorum. Bilen biri söylerse öğrenmiş oluruz

amesfa

0
2015 Model Honda Civic exutitive mi yoksa 3. Nesil Mazda 3 mü //

Geçen cumartesi gecesi toyota yaris aracımla ciddi bir kaza geçirdim. Çok şükür burnumuz bile kanamadan kurtulduk ama aracımız bayaa hasar aldı. Tamda satmak isterken başımıza bu olay geldi. Bakalım eksper pertmi verecek yoksa onarım mı diyecek.

Her durumda aracımı değiştiricem.

5d52e53f928f258482895dc8fc475fa4.jpg
IMG_4586.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_4582.JPG
    IMG_4582.JPG
    3.8 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5273]amesfa[/MENTION] Geçmiş olsun hocam, şükür size bir şey olmamış, airbag açıldı mı?

Aracınız
Çok Geçmiş olsun.kullanım ve rahatlık kalite olarak mazda3.bende de 2010 vardı.1.5 sene kullandım.ama ondan sonraki iki aracımda honda civic oldu.tr şartlarında civic.ama maddi sıkıntı yok ve satmak derdim yok-lpg de takmayacam derseniz mazda.

Düşündüğü gibi yaşayamanlar,yaşadığı gibi düşünmeye başlarlar...

amesfa

0
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] Teşekkür ederim. Şükür hiçbirşey olmadı. Airbag açılmadı, neden açılmadı bende şaşırdım. Pert çıkarmı çıkmazmı ekspertizi beklicez artık.

amesfa

0
[MENTION=2318]üzeyir[/MENTION] teşekkür ederim sağolasın. Mazda3 seviyorum ama TR şartlarında ve lpg ve zorda kalırsam satabilmek adına civic öncelik gibi ama şuan işler karıştı.

Geri