2016 Yeni civic Lpg göstergesi

Arkadaşlar merhaba,

Ben adana dan yeni üyeyim 2 ocakta exe civic aldım eco
Lpg mi fulledım 8 kare göründü bu her kare kaç km görüyüuor ?

benım tahmınım 30 ile 35 km arası her kare götürmekte ayrıca lpgli ilk aracım lpg yi full bitirincemi tekrar doldirim yoksa az dibinde kalıncamı yardımcı olurmusunuz ?

Ben Rize'de yaşıyorum. Burası küçük bir şehir olduğu için çok sıkışsam 15dk da bir benzinlik bulurum. O yüzden kırmızı ışık yanana ve ikaz sesi gelene kadar yani tüp neredeyse tam bitene kadar gidiyorum. Sonra fullüyorum. ama benzini çeyrek deponun altına düşürmüyorum.

Ama büyük ve trafiği yoğun bir şehirde böyle sonuna kadar kullanmazdım. Nitekim istanbulda çeyrek deponun altına düşürmüyorum oraya gittiğimde.

Trust

0
Aracınız
Kareler sizi aldatmasın sistem benzini ve lpg yi belirli aralıklarla günceller.
Kullanıma bağlı olarakta kimi zaten bir kare ile 10 km giderken kimi zaman 5 km gidecek zaten bir kaç ay sonra sizinle araba arasındaki uyum artacak nerde ne kadar gidecek anlayacaksınız.

Bende ortalama 35 km gidiyor ayrica hepsi bittikten sonra bir cubuk daha var gibi dusun cubuk yokkende 35 km daha goturuyor bende.

Anlık yakıtı göremedim (( peki lpg kullanan arkadaşlar sizlere sorum olacak lpg tam bitinceye kadarmı kullanım yoksa az kalincami siz nasıl yapiyorsunuz

SM-G928C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
10 yıldır lpgli farklı marka ve model araçlar kullandım.Canınız ne zaman isterse alabilirsiniz gazı.Bitse de bitmese de farketmez.Bu arada sakın marka diye aldanıp pahalı gaz almayın.3 sene Turnagaz ile 150bin km yaptım.Ara sıra Shell den alıyordum.Ne çekişte ne de kmde hiçbir fark yok.Ayrica yılda 30bin km yaparım.Gaz filtresini hiç değiştirmem.Gaz ayarı vs.hiç yaptırmam.Hiçbir aracımda gazla alâkalı bir sorun yaşamadım.Şuan Fb7 2013 var.Nerede ucuzsa ordan alırım gazı.Gaz bakımı yaptırmam.Arabada tık yok Hamdolsun.Merak ederseniz standart 31lt gaz alıyor depom.Şuan 360 km gidiyorum şehir dışı 110 km sabit hızla.Kışlık lastikler 1 aylık.Yazın da aynı gaz,araç yazlık lastik 420 km gidiyorum.Saygılar.Araç manuel.

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Anlık yakıtı nasıl görüyoruz.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Resimde işaretlediğim yerde çubuk grafik şeklinde gözüküyor,

Anlık yakıtı göremedim (( peki lpg kullanan arkadaşlar sizlere sorum olacak lpg tam bitinceye kadarmı kullanım yoksa az kalincami siz nasıl yapiyorsunuz

SM-G928C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam kırmızı yanınca fulleyin en sağlamı budur ;)

Geri