2017 Civic FC5 tavan döşemesinden gelen gıcırtı sesi

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar,
sorunum başlıktan belli olduğu gibi tavandan gelen gıcırtı,takırtı,tukurtu sesleri. Tavan döşemesinin kaplı olduğu plastikten geliyor elimle bastırınca o sesi yine alıyorum. Düz asfaltta giderken hiç sıkıntı yok fakat bozuk yollara girince ya da bir kasisten geçince hemen gıcırtı sesi gelmeye başlıyor.
Hep geliyordu fakat son 1 haftadır iyice kulağıma takıldı.Bilirsiniz kafaya takınca sürekli o sesi dinlersiniz. Böyle bir sorun yaşayan arkadaş var mı? Sizce kafama takmamalımıyım ne yapmalıyım? Teşekkür ederim şimdiden.

Aracınız
Bende bunu fark ettim. Arac kullanirken ince sesler beni rahatsiz eder. Bu sesleri hemen duyarim. Tavanda guneslik olan yerden geldigini hissettim. Elimle bastirinca ses gidiyor. Dediginiz gibi bozuk yollarda daha fazla yapiyor. Alismaya calisiyorum. Cunku benden baska duyan yok esime soyluyorum ben bisey duymuyorum diyor

MI 8 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bu ara bende gıcırtı sesi duyuyorum ama ses tavandan değil sanki koltuktan geliyor gibi.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Benim tavandan çıt çıt gibi ses geliyor . Özellikle araba gölgedeyse ve soğuksa güneşe çıktıktan sonra geliyor. Sanki genleşmeden dolayı bir şeyler atıyor gibi servise anlattım durumu tavanda cırtcırtlı ayakkabılarda bulunan malzemeden bulunduğunu sesin bu cırtcırtların oynamasından geldiğini söyledi. Hiç kafama yatmadı ama hı hı dedim:)

ywzckr

0
Benim tavandan çıt çıt gibi ses geliyor . Özellikle araba gölgedeyse ve soğuksa güneşe çıktıktan sonra geliyor. Sanki genleşmeden dolayı bir şeyler atıyor gibi servise anlattım durumu tavanda cırtcırtlı ayakkabılarda bulunan malzemeden bulunduğunu sesin bu cırtcırtların oynamasından geldiğini söyledi. Hiç kafama yatmadı ama hı hı dedim:)

Abi bendede ayni oyle ses var tavana sunger koydu baya bi sure kesilmisti simdi tekrardan basladi ama ses baska yerden geliyor simdi sanki, sesi kesecez diye ugrasiyoz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Bana sol arka taraftan c sütunun ordan geliyor gibi geliyor hocam.

Hocam senin yaptigin islemi yaptim ama bez bantla aldigim bez bant ta cok az yapisiyor wurth un ama begenmedim yinede sesi kesiyor kaliteli bez bant bulabilirsen bez bant kullanman tavsiyem serviste onlardan kullaniyor markasi yoktu ustunde bilsem servisinkinden alicam.
Arkadaslara yon gostermesi acisindan buldugum trim sesi yapan yerler;
Emniyet kemeri yukseklik ayari bolmesi
Sag sol on direkler
Torpidonun baglanti bolmesi
Torpido bolmesinin altinda kalan plastik parca
On tavan aydinlatmasi ile sunroof arasi
Yagmur sensorunun disindaki plastik kapagi
On camlarin fitilleri
Multimedya ekraninin arkasindaki kablolar
Direksiyonun yanindaki sinyal kolu
Ön kol dayama
Sag on yolcu sol ayaginin solunda kalan plastik ile torpido altindaki bahsettigim plastik birbirine degerek cizirti yapar
Bunlarin seslerini gidermek icin parcayi sokebiliyorsaniz araya tuylu yada tuysuz bez bant uygulayin, yok uygulayamam derseniz wurth silikon spreyi sıkın.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim anlamadığım 2010 model FD6 Civic'i istemeden de olsa kötü yollarda kullanmama rağmen eminyet kemer kısmı harici nerdeyse hiç trim sesine sahip değil :unsure:
FC5te ise ön direkler, aydınlatmalar, fitiller vs vs :( Anlamak güç gerçekten :unsure:

Geri