2017 Civic kontak açınca gelen ses

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar. Ben bugün 2017 model fabrikasyon LPG'li Eco elegans araç ile aranıza katıldım. Arabayı garaja koyunca eşime göstermek için kontağı çevirdim ama marşa basmadim. Beklerken vizzz diye bir ses geliyordu. Elektrik verip marşa basmayinca bu ses var. Marşa basınca gidiyor. D expertte kontrol edilip alındı. Garantisi devam ediyor. Son bakıma 2000 km önce girmiş yetkili serviste. Satıcıyı aradım normal dedi. Tecrübeli arkadaşlar sizce bu ses normal mi? Servise mi goturmeliyim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar. Ben bugün 2017 model fabrikasyon LPG'li Eco elegans araç ile aranıza katıldım. Arabayı garaja koyunca eşime göstermek için kontağı çevirdim ama marşa basmadim. Beklerken vizzz diye bir ses geliyordu. Elektrik verip marşa basmayinca bu ses var. Marşa basınca gidiyor. D expertte kontrol edilip alındı. Garantisi devam ediyor. Son bakıma 2000 km önce girmiş yetkili serviste. Satıcıyı aradım normal dedi. Tecrübeli arkadaşlar sizce bu ses normal mi? Servise mi goturmeliyim

Marş basmadan anahtar 1. konumda biraz bekleyin bir süre sonra sesin kesilmesi lazım, aracınıza orjinali dışında takılan ampul vs. var mı?

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam aracı bugün aldım. Bilmiyorum var mı. Birazdan kastınız ne kadar? 30 sn bekledim ses kesilmeyince şüphelendim. Yarın sabah servise mi gideceğim şimdi ;( ilk günden servis sonum hayır olsun

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam sabah bindim ses yok. Olsa servise gidecektim. Şimdi telefonla soracağım
Ses yok derken o pompanın sesi ilk kontağı çevirince sürekli olur ama 5 saniye sürer durur. Sizin dediğiniz ses elektronik kısımdan geliyor olabilir. Multimedyanın oradan da çalışma sesi geliyor güç kesildikten sonra 10 saniye içinde tamamen ses gider o mu acaba?

Aracınız
Civic FC5 2017
Araç ısınınca durup 1. Kontak yaptim yine vardı ses sabah yoktu eminim. Honda efeye gittim. Öcü bağladılar birşey yok. Kulakla dinlediler şanzıman yağ pompası motorunun sesi dedi ama normal mi anormal mi bilemedik dedi hiç kimse böyle birşey demedi bugüne kadar dedi. Mekanik bir arıza olsa kesin uyarı verirdi dedi. Test sürüşüne çıktı şanzıman motor gayet iyi dedi. Ben araştıracağım normal sesi olabilir dedi. Sizler de motor sicakken deneyebilir misiniz? Bana satan eleman komşunun arabada da aynı ses olduğunu video ile gönderdi. Biri deneyebilir mi? Motor sicakken marstan önceki kontakta hafif zirilti gibi bir ses geliyor mu kaput tarafından

Aracınız
Civic FC5 2017
Başka bir kullanıcı da bende de var dese normal çalışma mantığı diyip konuyu kapatacağım. Servis bir arıza değil ama hiç o durumda arabayı dinlemediydik diyor

Geri