Civic FC5 2017 CİVİC YAĞMUR SENSÖRÜ HATASI

Aracınız
Civic FC5 2019
Elegans ve üstü.
Hondanın kendi sayfasında model karşılaştırma var. Oradan opsiyonların modellere göre dağılımını inceleyebilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Ben servise sordum . Fabrikasyon biz birşey yapamayız olur öyle bişey olmaz dediler . Ağzımla gülemedim.
Heralde sorunu çözebilen biri yok ne yapalım böyle bineceğiz para verdiğimiz donanım düzgün çalışmıyor bari hiç yapmasalardı daha iyiydi

Aracınız
Civic FC5 2019
Bunun 3 sebebi var, birincisi camin bugu yapmasi. Sensorle cam arasinda bosluk var hgs'yi oraya sikistirdigimdan biliyorum boslugu.
Sensor bugulaniyor, klima acik olmasi lazim yoksa duzgun calismiyor. Benim zaten hep otomatik de duruyor sikinti olmuyor.

ikincisi kol ayari gecikmeli calisiyor, siz son ayara cekseniz de o birkac saniye sonra full gaz veriyor :) bu sefer de cok calisti deyip minimuma aliyorsunuz o da gecikmeli olunca bir turlu ayar tutmuyor.
Kol ayarindan sonra biraz bekleyin.

Ucuncu sebebi ise her arabada var, %100 eminim diyemem ama arac hizina bagli olarak hizlanip yavasliyor. Bu dedigim benim 10 yasindaki arabada bile vardi.
Hizlanip yavaslarken ayar yaparsaniz yine turmuyor haliyle.

1 saat boyu yagmurda surunce bol bol deneme firsatim oldu, sonunda mukemmel ayari yakalamistim.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Bunun 3 sebebi var, birincisi camin bugu yapmasi. Sensorle cam arasinda bosluk var hgs'yi oraya sikistirdigimdan biliyorum boslugu.
Sensor bugulaniyor, klima acik olmasi lazim yoksa duzgun calismiyor. Benim zaten hep otomatik de duruyor sikinti olmuyor.

ikincisi kol ayari gecikmeli calisiyor, siz son ayara cekseniz de o birkac saniye sonra full gaz veriyor :) bu sefer de cok calisti deyip minimuma aliyorsunuz o da gecikmeli olunca bir turlu ayar tutmuyor.
Kol ayarindan sonra biraz bekleyin.

Ucuncu sebebi ise her arabada var, %100 eminim diyemem ama arac hizina bagli olarak hizlanip yavasliyor. Bu dedigim benim 10 yasindaki arabada bile vardi.
Hizlanip yavaslarken ayar yaparsaniz yine turmuyor haliyle.

1 saat boyu yagmurda surunce bol bol deneme firsatim oldu, sonunda mukemmel ayari yakalamistim.

Hıza göre değişeceği kullanım kitapçığında da yazıyor, az evvel denk gelmişti bir yerde hatırlıyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Can S
Aracınız
Diğer Markalar
Yağmur kaydırıcı kullanırsanız silecek ihtiyacınız hem azalır hem daha güvenli görüş sağlar, sensörle boğuşmamış olursunuz benim gibi :) Bence de yağmur sensörü kötü, yenilenen haliyle bunu dülzettiler mi bilmiyorum.

Geri