2017 hb fren balatası fiyatlari

Aracımı dün 20.000 bakımı icin servise bıraktim şuanda 25.000 de.. Araç servisteyken aradilar fren balatalarimin biteceğini orjinali ile değiştirilmesini istemem halinde arkalara 800 önlere 1100 tl tutacağını söylediler. Cok pahali geliyor orjinali, muadil taktırsam sorun olur mu

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
İlginç bir durum 25binde bitmez genelde Honda'nın balatalar. Orjinal taktırmayın bu fiyatlara bence. Rakamlar çok saçma. Boşa para vermeyin 25binde bir bitirecekseniz. İnternetten 400-500tl ye kapatırsınız muadilleri de gayet iyi ve kalitelidir.

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
İlginç bir durum 25binde bitmez genelde Honda'nın balatalar. Orjinal taktırmayın bu fiyatlara bence. Rakamlar çok saçma. Boşa para vermeyin 25binde bir bitirecekseniz. İnternetten 400-500tl ye kapatırsınız muadilleri de gayet iyi ve kalitelidir.

Fren balatasında kilometre hesabı yapılmaz hocam arkadaş belki agresif kullanıyor hep fren ani hızlanma ani fren tarzında muadil olduğundada fren sistemi garanti kapsamı dışına alınır bilginiz olsun aslında en güzeli servise hiç gitmemek ama yemiyo malesef

2020 fc5 elegance 1.6 benzin

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Orjinal balatalar Ate marka, aynı parça koduyla dışarda bu Ate balatalardan bulabilirseniz aynı tadı verir. Ancak Ate markası motorsporları ve diğer branşlarda öyle çokta tanınmış bir marka değildir, buna rağmen fiyat olarak her zaman biraz lükse kaçan bir markadır.

Fren balatasında FB7 kasada Nissin marka kullanıyorlar ve kullananlar memnun olduğunu söylüyor, ancak FK7 de Ate var ve geçenlerde arattırdığımda sadece Ebay da görmüştüm Ferodo, Bosch gibi balatalar 70-80 dolar iken Ate nin bir ön set balatası 160 dolar civarıydı,

Balata tozu miktarı, aşınma direnci, yüksek ısılarda fren mesafesinin uzaması, kaliperde boşluk yapıp kaliperde şıngırdama sesi yapabilmesi ve yerine otururken yan kenarda 0,5-1mm boşluk kalıp frene bastıkça diske çapraz basıp kaliper saplamalarını bozması, frenlerken çıkarttığı ince tiz sesler, fren dozajlamasının çok ani olup pedala bastıkça şiddetin oranlı olarak artmaması yada dozajlamanın sağır olup ilk pedala basışta kötü frenleme yapıp pedala dibine kadar bastıkça daha iyi tutması gibi karakteristik özellikler balatada çok ama çok önemlidir, ucuza kaçarken bunlara dikkat etmek lazım.

Fren balatasında da biraz lükse kaçan Honda yı ne yapmak lazım bilmiyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Fren balatasında kilometre hesabı yapılmaz hocam arkadaş belki agresif kullanıyor hep fren ani hızlanma ani fren tarzında muadil olduğundada fren sistemi garanti kapsamı dışına alınır bilginiz olsun aslında en güzeli servise hiç gitmemek ama yemiyo malesef

Orası öyle de servis de yemliyor olabilir hocam. Arkadaş sürüş stilini belirtirse daha net anlaşılır elbette. Ben 60bin km'de değiştirdiğimde balatalar yarıyı biraz geçmişti İstanbul gibi trafiğin yoğun, frene sürekli bastığımız yerde... O nedenle ilginç geldi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Orası öyle de servis de yemliyor olabilir hocam. Arkadaş sürüş stilini belirtirse daha net anlaşılır elbette. Ben 60bin km'de değiştirdiğimde balatalar yarıyı biraz geçmişti İstanbul gibi trafiğin yoğun, frene sürekli bastığımız yerde... O nedenle ilginç geldi.
Hocam FB7nin balataları ile FC5leri bence pek karşılaştırmayın, bence dayanım olarak FB7lerin balataları bariz daha uzun ömürlü.
FB7lerde agresif kullanıpta yinede önleri 25binde bitiren bu forumda duymadım, en erken arkaları 35-40binlerde bitiren var diye hatırlıyorum, benim arkaları 55binde değiştirdiğimde bile daha 10bin gideri var gibi duruyordu. Eski ön balataları atmadım bile :D belki ilerde FD6 alırsam takarım diye yedekte tutuyorum çünkü nerdeyse yarıdan fazla olarak duruyor:D
FC5lerin balataları belki daha yumuşak yapıda oldukları için tutma hissi daha güzel geliyor ama ömrü agresif kullanımda daha kısa olabilir.

Birgun servisin değiştirdiği balataları kontrol ettim daha yarısı üzerindeydi. Bitmeye yakın bizim baltalar ses çıkartır bu ses gelmeden değiştirmeyi dusunmuyorun artık.

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
Birgun servisin değiştirdiği balataları kontrol ettim daha yarısı üzerindeydi. Bitmeye yakın bizim baltalar ses çıkartır bu ses gelmeden değiştirmeyi dusunmuyorun artık.

O seslede diski çizer ama

O seslede diski çizer ama

sistemi inceleseniz zarari olmayacagini anlarsiniz. balata iyice azaldigi zaman balatanin diske degmedigi yerde ince bir metal diske surtuyor. sirf ses ile sizi rahatsız edip balatanin bittigini anlayin diye. diske zarar verecek yapida degil ve balatanin disklere temaz etmedigi yere denk geliyor

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ben 60 bin bakımında değiştirdim balataları. Sürüş şartları, kullanım şekli vs her şey etkiler ne kadar süre gideceğini. Onun için böyle bir zaman aralığı vermek doğru olmaz.

Balata seviyesi resimdeki gibiyken servis değişim dedi. 10 bin daha hayli hayli götürürdü ama ben artık zaman anlamında ömrünü doldurduğunu düşündüğüm için değiştirdim. Bu arada piyasada ate bulunmuyordu. Getirten firmaya sordum elllerinde yoktu. Serviste kampanya olunca uğraşmadım. 1400 TL fiyata değişmişti ön arka. Şu da var arka balata sökülmesi elektronik frenden dolayı biraz zahmetli ona dikkat edilmesi önerimdir. Aksi takdirde baya masraf çıkarır bozarlarsa. İşaretlediğim demir kısma gelirse disk çizilir ;)IMG_20200608_182311.jpegIMG_20200821_105612.jpeg

Geri