2018 Civic Hatchback Sport Plus 18 jant için Lastik Ebatı

Aracınız
Merhabalar, konuları biraz araştırdım fakat benim ölçülerime göre sonuç ve cevap alamadım, tanıdık lastikçilere danıştığımda da hemen hemen hepsi elinde bulunan lastik ebatlarını önerdi.

Aracımın üzerindeki orjinal ölçüler 235/45/17 fakat jantın offset veya genişlik ölçülerini bilmiyorum. Genişliğinin 9 inch olduğunu söyledikleri 18 inch advanti marka jant aldım.

Bir kısım lastikçiler 225/40/18 jant önerdi, bir kısmı da 235/40/18 önerdi.

225/40/18 ölçülerini tercih ettiğimde +/- 2,5 % değerine göre çaptaki fark -0.93% , asıl çap farkı da -6mm oluyor.

235/40/18 ölçülerini tercih ettiğimde ise çaptaki fark +0.31%, asıl çap farkı da +2mm oluyor.

Yani ikiside tercih edilebiliyor fakat ben 235/40/18 den yana pozitifim, genişlik farkı 1cm olsada daha geniş lastik daha güzel duruyor. Sizlerin bana verebileceğiniz bir tavsiye veya öneri var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Bu arada sanırım aracım fc5 olarak görünüyor fakat bilgileri değiştiremedim, aracım 18 civic hatchback sport plus.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hoş geldiniz kendinizi "tanışma" bölümünde tanıtırsanız memnun oluruz. Lastik konusunda ben kışlık alırken biraz düşürmüştüm ebatı hiç bir sorun yaşamadım. Hangisi güzel görünüyorsa yapabilirsiniz arada zaten fazla fark olmuyor. [MENTION=11081]Mustafa Kürtüncü[/MENTION]

https://www.civictr.com/showthread.php/7550-Kış-lastiği-hakkında konuda ben sormuştum inceleyin isterseniz.

Aracınız
[MENTION=10163]Emreplz[/MENTION] teşekkür ediyorum, onu tercih edeceğim sanırım, michelin pilot sport 4 yazlık seçenekler ile, birde runflat ekleyince iyice yükselecek sanırım fiyatları

[MENTION=10163]Emreplz[/MENTION] teşekkür ediyorum, onu tercih edeceğim sanırım, michelin pilot sport 4 yazlık seçenekler ile, birde runflat ekleyince iyice yükselecek sanırım fiyatları

Benim araçta 235/40/19 var :) o yüzden tavsiyem 18 olması yönünde , lastik seçimi size kalmış o ebatlarda pzero da tercih edebilirsiniz.

2017 Fk7 Honda Civic

Aracınız
Benim araçta 235/40/19 var :) o yüzden tavsiyem 18 olması yönünde , lastik seçimi size kalmış o ebatlarda pzero da tercih edebilirsiniz.

2017 Fk7 Honda Civic

Pzero ve Pilot sport 4 arasında çok fazla ikilemde kaldım ama aile ile birlikte fazla kullandığım için ps4 e karar verdim, daha yumuşak ve konforlu olur dediler, bir de fren mesafesi olarak daha iyi olduğunu duydum, yanlış mıyım ?

Pzero ve Pilot sport 4 arasında çok fazla ikilemde kaldım ama aile ile birlikte fazla kullandığım için ps4 e karar verdim, daha yumuşak ve konforlu olur dediler, bir de fren mesafesi olarak daha iyi olduğunu duydum, yanlış mıyım ?

Michelin bu konuda daha iyidir , p zero biraz daha agresif bir lastik . Tercihiniz sizin için mantıklı.

2017 Fk7 Honda Civic

Geri