2018 FC5 Civic Aracıma 215 55 R17 Kışlık Lastik Taksam Sürtme Yapar Mı?

2018 Civic Fc5 kasaya 215 55 R17 lastik takılması sürtme yapar mı?

• Evet,Kesinlikle Sürter

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    13
Aracınız
Civic FC5 2018
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/

Lastik ebatı olarak kullanım kitapçığında şu bilgi mevcut,
Ekli dosyayı görüntüle 256467

Varsayılanda 215/50 17 ebatı olduğuna göre 215/55 17 ebatının sorun olacağını sanmıyorum (y)
Çıkma bir orjinal RS 17 jant seti alarak lastiklerinizi kullanabilirsiniz bence :)
Teşekkürler faydalı açıklamanız için. Biraz daha rahatladım. Jant takımını almam lazım o zamaan
Bu arada tanışma sayfasına bilgilerimi yazdım. Böyle bir forum sitesi kurduğunuz için teşekkür ederim

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Teşekkür ederim Allah razı olsun,kimseye kaza bela vermesin Rabbim inşallah. Lastikçi sizin hesapladığınız programla hesapladı ve lastiğin genel toplamda 2.5cm büyüyeceğini, çamurluğa 1.25cm yaklaşacağı şekilde hesaplama yaptı ve buna göre değerlendirdi. Tabiki de benim anladığım bir durum yok maalesef lastik ve jant işlerinden. Elimdeki kışlık lastik olan 215 55 17 lastiği değerlendirmek istedim sadece. Jant fikri de burdan çıktı. Kış ayları geçer geçmez geri orjinal lastiklerini takayım diye düşündüm. Afyonkarahisar Hocalar'da Köy okuluna gidip geldiğim için kışlık lastik mecburi ihtiyacım. Açıklayıcı yorumunuz için teşekkürler
Yeni aracınız hayırlı olsun. Lastikci ne ile hesapladı bilmiyorum. Benim hesabıma göre 17" jant kurtarmıyacak derecede fazla büyük geliyor. Benim fikrim elinizde olan jant lastiği satın. Kendiniz 205/55/16 jant lastik almanızı öneririm. Hemde daha uygun fiyatlı olur. Forumda kışlıkları bu ebatta kullanan üyelerimiz var.
> İkinci bir fikir 17" janta uygun lastikte bakabilirsiniz. 215/50/17 gibi.]Ekli dosyayı görüntüle 256468

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bi tık konuyu hortlatıyorum ama sonuç nedir, benim lastiklerin de degismesi lazim da 215 50 R17 yerine 215 55 R17 alsam olur mu sizce?

Geri