2018 fk7 kaput hava yastığı açtı. Çözüm önerileri olan arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum

Bugün bir köpeğe çarptım ya da çarpmasın gibi birşey, tampon da ne ezik var ne kırık. Ancak kaput hava yastıkları (dirsek gibi birşey) açıldı. Kapatamıyorum. Garanti den yaptırabilir miyim? Herhangi bir sanayi de yaptırayım mı, yoksa servise mi gitmeyelim? Bilmiyorum. Daha önce başına gelen arkadaşlar ne gibi bir çözüm buldular? Yardımcı olursanız sevinirim. İi forumlar..

DUB-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim Başıma bu olay gelse ne yapardım diye düşündüm...: Öncelikle Servis garantisi ile ücretsiz yapıyorlar mu bunu öğrenirdim. Garantiye girmiyorsa;
1.Öncelikle bu sistem aracın nerelerine bağlı ve ne ikazı veriyor, aracın başka bir sistemi ile bağlantısı var mı ? bunu araştırırdım (örnek,fren sistemine bağlı mı ?, ECU ye bağlı mı ? Sigorta kutusunda Sigortası var mı?) Sebebi ise yaptırma maliyeti çok pahalı ise ki Çok pahalı demişsiniz İPTAL edersem neler olacağını bilmek adına..
2.Sistemin yaya koruma videosunu izledim çok da yararlı bişey gibi durmuyor açıkcası, sadece Euro NCAP tan puan kırmasınlar diye yapılmış basit Bi sisteme benziyor.
3. En ucuza nasıl çözülür bunu Bi araştırırdım,çıkmacı kaç tl ister ? Sadece kaputtan fırlayan amortisör değişse yeterli mi ? Bunu sorardım....Servisten bu konuda iyi Bi bilgi alırdım. Ama serviste yaptırmam
4.İptal ettirme kararına varırsam (son halinin Bi kaç resmini çeker, yeni alıcısına anlatmak adına), amortisör ü keser/çıkarır, sigortası varsa kitapçıktan nerede olduğuna bakar Sigortayı çıkarır, sistem uyarı vermesin diye, o şekilde binerdim, satmaya karar verirsem de ona göre satardım,alan adama da anlatırdım..Bu şekilde binerim,ben böyle düşünüyorum (Ama dediğim gibi sistemin HERŞEYİNİ öğrenip,iptal edilince, sürüş esnasında tehlikeli Bi durum oluşturur mu iyi araştırmak gerekli, ben iptal eder binerdim,ama sizi bilmem karar sizin..) güzel sürüşler..

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çıkması için 49 bin istediler. Kesip kullanmak aklımıza geldi ancak kaput menteşeleri de yamulmuş. Sistem çalışınca menteşeler de zarar görüyormuş. Çözüm bulacağız inşallah. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Uyarı için karşı direnç ten bahsettiler..

DUB-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ugr60

0
Geçmiş olsun zor bir durum. Aynı araçtan bizdede var başımıza gelmeyecek diye bir şey yok aslında bunu iptal etmenin bir yöntemi olmalı yukarıda bir arkadaş sistemin sigortasının çıkarılmasından bahsetmiş böyle bir şey yapılabilir mi acaba öğrenmek lazım

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Gecmis olsun.Benim aracın kaputu değişik mesela, ama o kazada en ufak bir airbag açmamış.Kaput airbagleri sağlam.Umarim en kısa zamanda halledersiniz

Aracınız
Civic ES7 2002
Köpeğe bir şey oldu mu ??? İnip baktınız mı ??

Geri