2019 Civic elegance fc5 sensörler çalışmıyor..

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese iyi günler dilerim.aracim çalıştıktan sonra dıııt diye 5 saniye ses geliyor.geri görüş kamerası ,park sensörü,otomatik farlar,araç içi aydınlatmaları bir kısmı,bagaj kapağı kumandadan ve iceriden çalışmıyor.araci bugun servise götürdüm kabloları inceleyeceklerini söyleyerek bırakmamı istediler.2 aylık araç neden yapabilir bilgisi olan arkadaş varsa anlatabilir mi? teşekkür ederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni araçlarda basit bir soket temassızlığıdan tutun tesisattaki bir kablonun üretim hatasına bağlı farklı nedenlerden bu tip sorunlar gözlenebiliyor.
Anlatımınıza bağlı olarak anlaşılan aracınızın elektrik tesisatında bir sorun var. Bence servisin aracın tesisatını iyice incelemesini isteyinki, zaten inceleyeceklerini belirtmişler heralde.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar sorunum çözüldü.navigasyonu guncellemistim virüs girmiş sisteme.aklinizda bulunsun guncellemeyi kendiniz yaparsanız dikkatli olun.herkese iyi günler dilerim

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

navigasyon ile park aensörlerinin ne alakası var analamadım. Virüs dahi girse aracınız eşegance olduğu için honda go nun arabanın beyni ile bağlantı kurup park sensörlerini bozamaz. İletişim hattı yok çünkü

Aracınız
Civic FC5 2019
İşin teknik detayını bilemiyorum.bana söylenen hiç bir sekilde yazılım, güncelleme gibi bir işlem multimedya sisteminize yapmayınız. Aslında bir daha asla yapmam çünkü sorun başka bir yerden olsa dahi ben arabaya en ufak bir navigasyon güncellemesi yapmam nedeniyle kullanıcı hatasına maruz kalacaktım.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
İlginç bir sorun o zaman usb-cd falan kullanmamak gerekiyor çünkü USB cihazına şarkıları bilgisayara bağlayarak atabiliyorsun oradan virüs giriyorsa USB den de girer

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bana çok ilginç bir açıklama geldi. Kanımca problem araç akusune kadar gelen baglantilardadir.Birde üzerindeki akünün watt ve amper değerlerinde zayıf olabilir.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Muhtemelen fabrikasyon bir hata vardi onu duzelttiler. Virus var diye de salladilar :) virus yazanin da isi gucu yok honda elegance'a ozel virus yazip bize atacak. Ben bilgisayar muhendisiyim 1 aydir ek ozellik ekliycem diye o aletin her yerini inceliyorum ureticisine bile ulasamadim. Sadece bizim ulkeye satmislar amerika'daki versiyonlar da uymuyor.
Pc'de yazilan virusler zaten o arabada calismaz, arabanin navigasyon.exe'si de pc'de calismiyor. O arabaya virus yazabileni alnindan operim.

Bu servislerin uydurmalarina bayiliyorum :) kendileri navigasyon guncellemeyi bile bilmiyorlar. Goturdum ellerini surmeden yaptik deyip geri verdiler. 1 aylik arabanin Haritasinda 3. Kopru bile yok.
Ogrenen de buradan bakip ogreniyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Benim bu olaydan anladığım servislerde ki personel e sakin guvenmeyelim.arabanin yağını filtresini bende degistiririm.onemli olan bu tip sorunlarda afallamamak.size birşey daha diyeyim servisteki arkadaş biz fabrikayla görüşmeden müdahale edemeyiz dedi.neden? Çünkü aracı tanımıyorlar.bu arada navigasyonu guncelledikten 3 hafta sonra böyle bir olay oldu? O yüzden mantık dışı.

Geri