Civic FC5 2019 Civic FC5 Balata sorunu

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba 2019 Mayıs çıkışlı Honda Civic Excutive paket aracım var . Henüz kilometre 12 binde olmasına rağmen frene bastığımda balatadan sürtme sesi geliyor. Garanti kapsamına girer mi ? Başka bu sorunu yaşayan var mı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Reno bu balata isini garanti kapsamına sokmuştu önceki aracımda. Servis yapmak istemediğini belirtsede ben dersimi çalışarak gitmiştim. Servisteki usta diğer servis kayıtlarına girdiğini böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. Bende forum sitesinden bi arkadasin balatayi değiştirdiğini hatta faturasını da paylaştığını söyledim ve fatura numarasini soyledim. Bakti evet abi hemen degistiriyoruz dedi ve ücretsiz garanti kapsamında degistirildi. Sebebini sordugumda ise artik balatalar icerisinde asbest maddesinjn bulunmadigindan ve organik maddeler kullanıldığından sertleşme sorunu oldugundan bahsetti.
Simdi honda bunu yaparmı yada boyle birşey var mı onu bilemem. Servisle gorusulmesi lazım.
Manuel vites bir aracin fren balatasi otm bir araca gore daha fazla gider. Ancak artik otomatik vites bir arac surdugumuze gore balata omrunu uzatmak icin ben de kendimce arac yoldan gelince henuz sicak iken teker jantlar diskler felan bende araci yikatmiyorum.

.

Aracınız
Civic FC5 2019
Reno bu balata isini garanti kapsamına sokmuştu önceki aracımda. Servis yapmak istemediğini belirtsede ben dersimi çalışarak gitmiştim. Servisteki usta diğer servis kayıtlarına girdiğini böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. Bende forum sitesinden bi arkadasin balatayi değiştirdiğini hatta faturasını da paylaştığını söyledim ve fatura numarasini soyledim. Bakti evet abi hemen degistiriyoruz dedi ve ücretsiz garanti kapsamında degistirildi. Sebebini sordugumda ise artik balatalar icerisinde asbest maddesinjn bulunmadigindan ve organik maddeler kullanıldığından sertleşme sorunu oldugundan bahsetti.
Simdi honda bunu yaparmı yada boyle birşey var mı onu bilemem. Servisle gorusulmesi lazım.
Manuel vites bir aracin fren balatasi otm bir araca gore daha fazla gider. Ancak artik otomatik vites bir arac surdugumuze gore balata omrunu uzatmak icin ben de kendimce arac yoldan gelince henuz sicak iken teker jantlar diskler felan bende araci yikatmiyorum.

.
Hocam öncelikle detaylı bir şekilde anlatiminiz için teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi bir konuşmada fayda var. Ben aynı durumu focusda yaşamıştım. Yapmıyoruz diye diretince bende yurtdışı temsilciliğine ingilizce mail atmıştım masrafın yarısı onlardan yarısı benden olmak üzere yapacaklarını belirtmislerdi. Hondayla da savasiriz sıkıntı yok :)

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
18 bin km'de benim araçta da her zaman olmamakla beraber frene basınca gıcırtı şeklinde ses geliyor bazen. Ama tekerleklerden değil sanki gelen ses fren pedalının aksamından geliyor gibi. Servise götürdüm baktılar ettiler makineye bağlayıp, balata bittiğinden oluyor dediler. İsterseniz değiştirelim ama 3-4 bin km daha idare eder dediler. Bu km de batarya mı biter çok komik geldi bana. Bir sorun var ama kabullenmeyip balataya atıyorlar sanki.

Geri