Civic FC5 2020 Eco Elegance ➡️2021 Golf 8 1.0 life geçişi

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar.
2020 Eco elegance sahibi bir arkadaşımız aracını satıp 60 bin fark ile sıfır Golf 1.0 e TSI life dsg araca geçmeyi planlıyor. Böyle bir deneyim yaşayan,bu konuda fikir sahibi olan yada tavsiyesi olan arkadaşlarımızı dinlemek isterim. ? Golf 7-7,5 'tan Civic'e geçen arkadaşlarımızın fikirleri de bizler için çok değerli. ??

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Eşşekten inip ata binmiş gibi hissedecek çünkü eco dan geçiyor yani turbosuzdan turboya geçecek, yalıtım ve sessizlik konusunda "bu almanlarda yapıyor" diyecek, araç biraz dar gibi gelecek özellikle arka koltuğa oturduğunda bu kadar küçük olacağını düşünmemiştim diyecek, yol tutuşu teknoloji konusunda çok bir fark hissetmeyecek ancak 30-40bin km lere geldiğinde 1 den 2 ye geçişlerde titremeler yaşayacak klasik dsg kullanım şekillerini araştıracak, eğer aracı çok sıkıştırmazsa kullanıma bağlı olarak aracından 80-100 bine kadar memnun kalır yok sıkıştırırsa bu zaman dilimi biraz kısalır, turbo arızaları vs. gibi ek sorunlar çıkabilir. şahsi fikrimdir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende eski bir golf sahibi olarak tekrar golf bakıyorun ama maalesef uçtu gitti. 2017 model golfu satıp hondaya geçmiştim. Bana göre en büyük eksikleri bagaj ve özellik azlığı. HIGHLINE pakette bile anahtarsız giriş çalıştırma yok, comfort paketi hiç söylemek istemiyorum. Yol tutuş konfor konusunda tabi ki golf iyi ve en büyük sikayetimiz olan yol sesi daha az ve yakıt olarak daha az yakıyor turbo benzinli araçlar. Denk gelse bende değişmeyi planlıyorum. Yeni Honda 600 binden aşağı bulunmuyor, oktavya da öyle yine en iyi seçenek golf oluyor. 1.0 HIGHLINE 450 binden başlıyor maalesef o da çok büyük bir para gerçekten.

Aracınız
Civic FC5 2020
Golf un yeni dizaynı ve iç dizaynı gerçekten on numara bana göre ve bence en büyük artısı şehir içi 5.2 yakıyor ? bizim araclarin tam yarısını yakıyor,fabrika verisine göre. Eğer 450 k ya alinabiliyorsa kaçırmayın derim. Bizim araclarin en dolu paketi nerdeyse 700 k.
Benim elimde para olsa hemen alırım. 2020 Eco elegance var bende ama ÖTV siz aldığım için elim kolum bağlı?

Aracınız
Civic FC5 2019
Golf un yeni dizaynı ve iç dizaynı gerçekten on numara bana göre ve bence en büyük artısı şehir içi 5.2 yakıyor ? bizim araclarin tam yarısını yakıyor,fabrika verisine göre. Eğer 450 k ya alinabiliyorsa kaçırmayın derim. Bizim araclarin en dolu paketi nerdeyse 700 k.
Benim elimde para olsa hemen alırım. 2020 Eco elegance var bende ama ÖTV siz aldığım için elim kolum bağlı?
2018 450 bin yeni kasa yüksek bayağı, boş paketi bile 550 bin lira :(

Aracınız
Honda kadar uzun ömrü olmaz
O bir gerçek.
Uzunda atmosferik motor gene geçer.
Onun yerine 1.5 Vtec turbo çok daha mantıklı, artan para ilede çok iyi bir yalıtım yapılır. +10 bin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Honda kadar uzun ömrü olmaz
O bir gerçek.
Uzunda atmosferik motor gene geçer.
Onun yerine 1.5 Vtec turbo çok daha mantıklı, artan para ilede çok iyi bir yalıtım yapılır. +10 bin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sıfır araç düşünüyor,bu çerçevede 460 bin maliyet ile Honda alamıyor,zamdan önce 1.5 exe plus düşünüyordu ama şuan alınır tarafı kalmadı Honda'nın. Onun için en mantıklı seçenek 0 km Golf seçeneği kaldı,tabi bulup alabilirse... Bulamaz ise sıfır aldığı Civic'i verip ikinci el 1.5 Civic alacağını sanmıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 450 bin yeni kasa yüksek bayağı, boş paketi bile 550 bin lira :(
Bayiden 0 km almayı düşünüyor, bulabilirse tabi.
Fiyatlar 1.0 motor için; başlangıç paket 460 bin ,orta paket 505 bin ve üst paket 540 bin civarında.
*Başlangıç paket Golf , şuan Civic Elegance kadar dolu,sanruf harici olmayan donanımı yok diyebilirim. Bir kaç fazlası da var donanım olarak...

Geri