2021 Skoda Octavia mı? 2021 Honda Civic mi?

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
2021 Skoda Octavia'nın tasarımını açıkcası çok beğendim, etkileyici duruyor.
Eğer yeni bir araba alacak olsanız Civic yerine Octavia'yı tercih eder misiniz?

Aracınız
Civic FC5 2019
hocam aynı paraysa octavia. hem bagaj hem yalıtım hem kaporta hem de konfor açısından octavia açık ara önde diye düşünüyorum. fakat octaviaların fiyatları an itibarıyla uçmuş civic fiyatlarıysa dibe vurmuş durumda. kısaca f/p anlamında düşünürsek aradaki fiyat farkına baktığımızda kesinlikle civic

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni olabilir ancak arkasının torsiyonlu olması ciddi dezavantaj, şanzımanın halen kuru kavrama DSG olması ise uzak durma sebebi :)
Kısaca Civic :)

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
şahsen bu paralara asla octavia alınmaz... gider , civic, megane alırım daha iyi. .. Velevki civicle aynı fiyatta oldular, ozaman tercihimi octavia'dan yana kullanırdım ben...

Aracınız
Civic FC5 2019
299 binden başlıyor oktavya fiyatları ve bayiler araç dolu. Büyükçekmecedeki bayide tahminen 30 tane oktavya vardır. 100 bin 0 faiz de var. Muhtemelen satamadılar diye böyle Bi yol buldular. Eğer videoyu izlediyseniz 8.2litre benzin ortalamayla bitiyor

Aracınız
Civic FC5 2020
299 binden başlıyor oktavya fiyatları ve bayiler araç dolu. Büyükçekmecedeki bayide tahminen 30 tane oktavya vardır. 100 bin 0 faiz de var. Muhtemelen satamadılar diye böyle Bi yol buldular. Eğer videoyu izlediyseniz 8.2litre benzin ortalamayla bitiyor

8.2 lt çok fazla bence... Bide yarı hibrit değil mi bunlar ? hani 16 beygirlik küçük elektirk motorlu... eğer bu tüketim böyleyse rezalet ötesi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Yeni olabilir ancak arkasının torsiyonlu olması ciddi dezavantaj, şanzımanın halen kuruk kavrama DSG olması ise uzak durma sebebi :)
Kısaca Civic :)
Diğer bir tanıtım yapan arkadaş vardı, o da bu dsg için 'çok sıcak olunca dikkat edin, ani yüksek devirde soğutun vs" dedi octavia için.
Zira devamlı aklımız DSG ısındı mı ? yok şu an soğuktur biraz daha basayım.. vs.. bunu düşünmek bile biraz ızdırap olur..
Bagaj konusunda ki yenilikleri artık yeni Civic'te yaparlar umarım.. (Otm.kalkıp kapanma olayını..)

Aracınız
Ben son seri fb7 kasayı almadan önce kaç kez octavia için gittim geldim, kararımı verdim octavia alacaktım ama dsg yoldan çevirdi.
Şanzuman hariç araç herşeyiyle kesinlikle daha kaliteli, daha sağlam, daha iyi. İç malzemenden sessizliğe, oda büyüklüğünde bağajdan kaportayı kadar.
Manuel düşünürseniz kesinlikle ama kesinlikle octavia, otomatik olursa benin gibi kaç kere gidip bakıp sonra civic alırsınız

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Civic mükemmel araç diye almadı ki hiçbirimiz ya maddi gücümüz bu kadardı ya da araca bu kadar para vermek istedik. Bu fiyata da en mantıklı araç civicti. O kadar para verecek olsam bir c sınıfı sedana gider bir üst sınıf araç alırım. Her şeyi opsiyonel yapmışlar. Ben şahsen yeni Civici görüp, fiyatına bakıp ondan sonra kıyaslarim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Genel iç-dış kalitesi Civic'ten iyi olabilir. Kuşkusuz performansı da.
Yukarda arkadaşların dediği gibi bu fiyatlara alınmaz. Ancak aynı fiyata aynı donanımlar ile sunulsaydı benim tercihim Oktavia'dan yana olurdu. Tabi eski Oktavia'yı değil onun biçimini hiç beğenmiyordum. Bu güzel olmuş.
DSG konusunda başımdan geçen bir olayı anlatayım. 30 bin km de Rapid'im vardı, sakin, yorulmadan, incitmeden kullandığım. Satarken ekspertize gittiğimizde şanzımanı kontrol ettirin devirlenmesinde dalgalanma var demişti.
Yani daha 30 binde bu kullanımla DSG de böyle bir uyarı gelmesi beni şaşırtmıştı ve orda mahçup oldum alan kişiye. Ama sorun etmemişti.
Yani DSG evet sıkıntılı bir şanzıman.
Onun risklerini göze alarak bu araçlara yönelmek lazım.
Ayrıca arka torsiyon çubuklarından da çok eleştiri aldı.
Başka forumlarda da bu fiyatlara satılmayacağı yönünde ortak bir görüş hakim.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri