4660 KM Tatil Yolu Lpg Yakıt Tüketimi Verileri

ABurak

0
Aracınız
Arkadaşlar 4660 km uzunluğunda tatil yolculuğumun tüm yakıt verilerini video olarak kaydettim ve tablo haline de getirerek sizlerle paylaşacağım. Video içerisinde ilgili deponun hangi şartlarda kullanıldığı belirtilmiştir. Siz de biliyorsunuz ki yakıt tüketimi bir çok etkene göre değişen bir şeydir. Acele ve acemice olmuş olabilir ama faydalı olur düşüncesindeyim. Videoyla uğraşmak istemeyenler için de tabloyu da ekte paylaşıyorum tüm veriler tabloda mevcut tabi kullanım şekilleri hariç. Kısa bilgi verecek olursam: Toplam Yol:4660 km , Toplam Tüketilen Lpg Miktarı:368 litre , Ortalama Yakıt Tüketimi : 7,9 litre/100km daha fazlası tabloda ve videoda mevcuttur. Umarım faydalı olur.

Video : Yakıt Tüketim Verileri

Ekli dosyalar

• Yakıt Tüketim Tablosu.pdf
    390.8 KB · Görüntüleme: 110

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar 4660 km uzunluğunda tatil yolculuğumun tüm yakıt verilerini video olarak kaydettim ve tablo haline de getirerek sizlerle paylaşacağım. Video içerisinde ilgili deponun hangi şartlarda kullanıldığı belirtilmiştir. Siz de biliyorsunuz ki yakıt tüketimi bir çok etkene göre değişen bir şeydir. Acele ve acemice olmuş olabilir ama faydalı olur düşüncesindeyim. Videoyla uğraşmak istemeyenler için de tabloyu da ekte paylaşıyorum tüm veriler tabloda mevcut tabi kullanım şekilleri hariç. Kısa bilgi verecek olursam: Toplam Yol:4660 km , Toplam Tüketilen Lpg Miktarı:368 litre , Ortalama Yakıt Tüketimi : 7,9 litre/100km daha fazlası tabloda ve videoda mevcuttur. Umarım faydalı olur.

Merhabalar, güzel bir paylaşım olmuş(y). Benim 2750km'lik tatil yolculuğumla yakın çıkmış. Benim de 6.4lt/100km göstermekteydi göstergede. Total ödediğimi hesaplamıştım sadece ve 750tl civarında bir rakamdı. Ortalama hızınız neydi sizin ?

Ekli dosyalar

• IMG_1340.jpg
    IMG_1340.jpg
    71.6 KB · Görüntüleme: 145

ABurak

0
Aracınız
Merhabalar, güzel bir paylaşım olmuş(y). Benim 2750km'lik tatil yolculuğumla yakın çıkmış. Benim de 6.4lt/100km göstermekteydi göstergede. Total ödediğimi hesaplamıştım sadece ve 750tl civarında bir rakamdı. Ortalama hızınız neydi sizin ?
Hocam 60 km/h diye hatırlıyorum ortalama hızı.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Güzel paylaşım, teşekkürler :)

Aracınız
Civic FB7 2014
Ankara sehir ici 11lt gosteriyor yol bilgisayarim..yalniz surekli bayir in cik modundayim..daha da yukselmez herhalde degil mi? :( normal mi bilemedim..Ankarada olanlar bir yorum yaparsa sevinirim..uzun yolda 7lt civariydi ortm..

ABurak

0
Aracınız
Ben 200 km sadece Ankara şehir içi kullandım ve fazla bayır yoktu genelde de akıcı trafikti, o yüzden yorum yapmam zor.
Ankara sehir ici 11lt gosteriyor yol bilgisayarim..yalniz surekli bayir in cik modundayim..daha da yukselmez herhalde degil mi? :( normal mi bilemedim..Ankarada olanlar bir yorum yaparsa sevinirim..uzun yolda 7lt civariydi ortm..

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ankara şehiriçinde eğer rutin olarak ana yolları kullanmıyorsanız normal, benimde Ankara'da bahçelievler-beşevler-akköprü civarı dur-kalk git-gel sürüşlerimde 10 lt. altına hiç düşmüyordu.

Aracınız
Civic FB7 2014
Benim guzergahlar mamak akdere cebeci bayir ha bayir..o zaman normal 11lt.. :)

Aracınız
Civic FB7 2012
Bir haftalik izinde; Ordu'dan İstanbul'a, İstanbul şehiriçi ki bunun 100 km civarı dur kalk trafiktir, sonra tekrar Ordu, yolun durumuna göre 110-130 arası sabit hızla, 3 yetişkin, bir çocuk, 60-70 kg arası bagaj, ortalama 8.7 lt LPG yaktı benim araç. Hicbir rampada yavaslamadim, 120 km hızla 3. vitesle bağıra bağıra devam. 2012 fb7 otomatik. Bir önceki aracım 4 vites, 2011, otomatik Clio grandtour'du ve aynı yolda ve daha sakin kullansam bile 10 lt'den aşağı yakmazdi. Motor gürültüsü de cabası.

Gayet ideal ben tutturamıyorum , 1200 km yok gidiyorum tek seferde 7.1 lt görüyorum 120-130-140 hızlar arasında normalmi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri